Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Windows 8 are designeri orbi

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
M-am uitat si eu la Screen Resolution / Control Panel / Taskbar Properties / User Accounts si nu-i nimic deplasat. Sunt in parametrii proiectati. Ca place sau nu tine de gusturi si ele nu se discuta.

#20
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Am instalat si eu Windows 8 RTM descarcat de pe site-ul Microsoft, si am regasit toate chestiile alea. Inclusiv la User Account. Acum stiu ca pentru majoritatea dintre noi nu sunt deranjante aceste lucruri, poate doar celor mai perfectionisti dintre noi si designerilor.
Totusi, credeam ca MS tindea spre perfectiune cu Windows 8...

#21
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
De cand perfectiunea tine de simetrie ? Si asimetria poate fi perfecta.
Insa acolo vobim de o tema, de un toolbar cu scollbar s.a.m.d adica ce nu se compara.

#22
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Unele aspecte poate sunt discutabile, dar uitati-va la un Mac, la ce consistenta are in interfata, si apoi uitati-va la Windows 8 :lol:

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Tu cand lucrezi admiri ecranul sau cauti functionalitate ?

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postneagu_laurentiu, on 19th August 2012, 18:37, said:

Tu cand lucrezi admiri ecranul sau cauti functionalitate ?

Functional era si Start Button, functional putea sa fie si un search box direct pe Taskbar, ia spune-mi cat de functional e o fereastra daca aplici o tema aproape neagra, nici macar nu poti sa citesti title-ul, functionala era si interfata explorer-ului din Release Preview.

#25
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Alte elemente am comentat eu. Sigur, cele enumerate de tine sunt prost implementate.

#26
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View PostMembruAnonim, on 19th August 2012, 18:54, said:

functional putea sa fie si un search box direct pe Taskbar,
Era prea complicat asa ca au facut search-ul fara box :lol:

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Intr-adevar se pare ca problemele sunt la RTM, doar ca nu apar la toti utilizatorii - in functie de cum e configurat sistemul ( eu de ex am scos din start Windows Search si Indexarea ) si rezolutia folosita.
Au preluat si cei de la Neowin poza de la inceput si au inceput sa discute pe forum si pe site. Pana acum au fost postate peste 120 de comentarii pe forum si 80 la articol.

Detalii - http://www.neowin.ne...inconsistencies

Quote

Unele aspecte poate sunt discutabile, dar uitati-va la un Mac, la ce consistenta are in interfata, si apoi uitati-va la Windows
Pai e o mica diferenta. Jobs era un geniu al designului si al marketingului, Sinofsky este doar un foarte bun programator. Ambii fiind totusi la fel de incapatanati. Doar ca unul cauta perfectiunea si celalalt respectarea termenelor.

Edited by eiffel, 20 August 2012 - 13:10.
corectii - mea culpa.


#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poza a aparut pe forumul Neowin acum 2 zile, ieri a aparut pe prima pagina, si apoi aici pe Softpedia.

Edited by Ravy, 20 August 2012 - 11:06.


#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Abia ieri seara am vazut-o pe pagina principala. pe forum abia dupa ce a aparut acolo - nu m-am uitat la data si ora.

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si permite-mi sa te corectez, nu stiu ce-ai citit tu de pe Neowin, dar acolo spune clar 120 de comentarii, nu inconsistente.

Edited by Ravy, 20 August 2012 - 13:47.


#31
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Scuze, am corectat. Am avut ceva probleme cu site-ul lor in ultimele zile - se incarca extrem de greu sau imi blocheaza explorerul de la reclame sau linkuri externe ce exista pe pagini. Asa ca am citit cam in graba.

#32
smeura

smeura

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 06.02.2010

View Posticeboy2010, on 19th August 2012, 10:44, said:

Si pe langa asta mai sunt si gratuite.
Asa, si pe windows ai dat bani sau l-ai descarcat de pe net GRATIS?

#33
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006

View Postedy_3dz, on 19 august 2012 - 17:33, said:

Unele aspecte poate sunt discutabile, dar uitati-va la un Mac, la ce consistenta are in interfata, si apoi uitati-va la Windows 8 Posted Image

Mac-ul trebuie intii sa descopere butonul de maximize window...pentru toate aplicatiile, daca vrei sa vorbim de consistenta.

#34
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Eu chiar nu prea inteleg de ce ar conta acele spatii inegale (daca ar exista), faptul ca anumite icon-uri nu sunt perfecte.

Pot sa pariez ca daca era perfect din punct de vedere vizual existau unii care gaseau nu stiu ce bug.
Nici la mine nu apar acele probleme, doar acel spatiu inegal din User Accounts (acelasi spatiu exista si in Windows7).

LE: Va plangeti ca Windows 8 arata urat, ar trebui sa vedeti versiunea de server cum arata. E adevarat e inca RC, dar totusi... cu serverul ce au avut sa-l faca in stil metro?

Edited by emillian, 30 August 2012 - 10:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate