Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Mobila Bucatarie

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
catalinn87

catalinn87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.01.2010
Salut,

Incep si eu amenajarea locuintei, si inca nu am gasit o firma ok pentru a-mi realiza ceea ce-mi doresc la un pret decent.

Bucataria este foarte mica, si are 1.90m / 1.60m.

Am atasat o imaginine pentru a fi mai clara situatia.

Cel mai mic pret pe care l-am gasit pana acum este la firma STAER, care mi-au oferit un pret de 2200 RON din PAL, si 2700 cu usile din MDF. Eu imi doresc foarte mult ca mobila sa fie bordeaux . Asa am inteles ca se numeste culoarea aceea . Un rosu inchis spre visiniu. Acea culoae se poate obtine doar cu usi din MFC sau Acrilux parca, dar e putin mai scump acrilux-ul.

De cand a inceput sa prinda contur bucataria mea, ma gandeam ca nu o sa sar de 2000 RON, dar se pare ca m-am inselat.
Recomandati o firma cu materiale bune si un pret ok ?

Multumesc frumos.

Attached Files

  • Attached File  aa.jpg   127.26K   235 downloads


#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
IKEA.

#3
catalinn87

catalinn87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.01.2010

 danutz96, on 13th August 2012, 17:49, said:

IKEA.

Am uitat sa specific ca ma intereseaza pentru Bucuresti, dar ai raspuns la fix.

Sincer am fost si eu la IKEA,saptamanal in ultima perioada. Imi plac foarte mult modele lor de bucatarii, de balamale, de accesorii pentru bucatarie,etc, dar inca nu am intrebat un consultant de acolo daca se poate face exact pe dimensiunile mele. Auzeam de la cineva ca ei nu ar face asa ceva. In fine, data viitoare cand o sa merg o sa intreb. Vazusem ca ei au preturile pe corpuri, dar nu e nimic inclus in pretul corpului. Ma refer la rafturi, balamale, etc. Unele am vazut ca eu pretul cu tot cu balamale.

Si alt semn de intrebare despre mobilierul din Ikea il am in privinta calitatii. Nu am absolut nici o idee despre calitatea mobilierelor.

Multumesc.

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Mobila mea de bucatarie exact de STAER a fost facuta. S-au miscat mai greu deoarece a fost gata in februarie, atunci cand au fost drumurile blocate de zapada si au intarziat cu livrarea. Dupa aia s-a trezit un montator ca el nu-mi fixeaza capacul la masina de spalat vase pentru ca nu face parte din mobila si a trebuit sa sun la firma sa ii amenint cu OPC-ul ca sa monteze capacul ala in fix 3 minute.

Lasand deoparte insa aceste neajunsuri, mobila a iesit exact asa cum vroiam si deocamdata pare ok calitativ.
Attached File  IMG_0699.JPG   2.44MB   349 downloads

EDIT: la staer mi-au facut-o exact la dimensiunile solicitate, deoarece vroiam anumita distanta intre mobila si perete pentru frigider si am o bucatarie mai ciudata: mai mult lunga decat lata :)

Edited by December, 13 August 2012 - 17:37.


#5
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
In privinta calitatii iti pot garanta eu ca eset foarte buna.
Asta in categoria de pret mediu.
La cele foarte ieftine nu stiu.
Vezi ca pe site este un planner (daca nu ma insel). Iti setezi dimensinile bucatariei si vezi daca poti aranja cumva.
Sau intreaba in magazin personalul, sigur te ajuta.

#6
catalinn87

catalinn87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.01.2010
La STAER mi-au zis ca ei au corpuri standard.

De exemplu cel de colt are 1m/1m, ori eu as vrea 80cm/80cm. Sigur ca se poate face de 80/80 insa mi-au zis ca lor le vin corpurile standard, iar pe urma trebuie sa mearga ei la fabrica sa le aduca la dimensiunile cerute de mine, dar asta costa in plus. Nu am intrebat cat, dar cert este ca se strang bani in plus.

La fel cu masca de chiuveta. Ei au dimensiune standard de 60 cm, iar eu daca vreau de 55cm, imi decupeaza, platesc, si asa se rezolva.

Mi se pare calitate la STAER si pretul OK. Nici mic si nici mare.

De Ikea nu stiu la calitate. Nu stiu daca rezista la umezeala. De exemplu la dulapioarele de baie se specifica aspectul asta; ca rezista bine la umezeala.

M-am plimbat mult pana acum in magazine de specialitate in special in zona de sud a bucurestiului, dar si in nord.
Am auzit ca in zona Ghencea sunt multe magazine de mobila si ok si la pret si la calitate, dar inca nu am ajuns pe acolo.

#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Ciudat. La mine mi-au spus din prima ca blatul e dintr-o bucata si mi-l decupeaza in bucatarie, in functie de dimensiunile chiuvetei sau a plitei. Nu m-a costat nici un leu in plus aceasta treaba. Aia din Bucuresti or fi mai moțocoși ca astia din Piatra Neamt.

#8
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Umezeala in sensul de abur? Da.

#9
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

 catalinn87, on 13th August 2012, 18:49, said:

Am auzit ca in zona Ghencea sunt multe magazine de mobila si ok si la pret si la calitate, dar inca nu am ajuns pe acolo.
http://www.elitecenter.ro/
http://www.tamilia.ro/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate