Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

sh bike

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
pulsor

pulsor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.07.2011
Buna tuturor. Mi-as cumpara o bita cu un buget destul de subtire,dupa multe deliberari am ajuns la concluzia

   ca mai bine as lua sh,(ceva mai bunicel) de undeva de pe okazii sau ceva de genul asta. Intrebare;
  
    oare as putea lua tzapa hazardandu-ma,adica fara sa o testez,sau sa o vad macar? Eventual cineva daca a mai
    
    cumparat............sfatuitima va rog.....tnx

#2
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
bineinteles!

#3
niku08

niku08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.12.2010

View Postpulsor, on 2nd August 2012, 16:29, said:

Buna tuturor. Mi-as cumpara o bita cu un buget destul de subtire,dupa multe deliberari am ajuns la concluzia

   ca mai bine as lua sh,(ceva mai bunicel) de undeva de pe okazii sau ceva de genul asta. Intrebare;
  
    oare as putea lua tzapa hazardandu-ma,adica fara sa o testez,sau sa o vad macar? Eventual cineva daca a mai
    
    cumparat............sfatuitima va rog.....tnx
bineinteles ca poti lua tzeapa!
dar totusi daca e sh ii pui vanzatorului okazii, etc. Conditia de verificare(testare) la primire colet

#4
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Sunt curios cati curieri o sa te lase sa pleci cu bicicleta la plimbare ca sa testezi. :lol:

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Niciunul. In cel mai fericit caz la Urgent Curier sau alta firma il vor lasa sa deschida pachetul si sa inspecteze vizual bicicleta.
Aici se aplica regula de aur: nu cumperi pana nu ai vazut bicicleta personal. De prefetinta sa mergi impreuna cu cineva cine a mai vazut biciclete la viata lui, ca sa poata depista eventualele probleme gen joc in furca daca e cu suspensie, marca si modelul pieselor, degeaba e "full Shimano" daca piesele sunt cele mai ieftine si mai slabe de la Shimano, sa inspecteze vizual cadrul pentru eventuale urme de fisuri, etc.

Totusi, zi-ne ce buget ai, ca poate ai posibilitatea sa alegi ceva nou, semi-decent de la un magazin de biciclete.

Edited by Hider141, 02 August 2012 - 18:06.


#6
pulsor

pulsor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.07.2011
Ms de raspunsuri Sunt din Oradea  si am un buget de 1000 roni,m-as orienta catre a bcleta trakking,pt ca umblu si la tara cu ea,pescuit,etc,plus vreau sa-mi duc si baietelul pe bita,tocmai de asta m-ar interesa una care e sigura .Pt cele de marca noi cu asa buget nu ma pot apropia,nu am nevoie de ceva f. complicat cu zeci de viteze,ci de una fiabila.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate