Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Posturi amuzante de pe forum

* * * * - 18 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6516 replies to this topic

Poll: Posturi amuzante de pe forum (64 member(s) have cast votes)

Reguli de baza pt postare

  1. Nu se posteaza numele celui ce a facut acea postare (27 votes [42.19%])

    Percentage of vote: 42.19%

  2. Nu se face vreo referire la persoana respectiva in scopul de a da indicii spre identificare (5 votes [7.81%])

    Percentage of vote: 7.81%

  3. Nu se va cita cu link catre postarea initiala (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  4. Daca aveti intrebari pt cineva ce a postat aici, le adresati direct acelui user prin mesageria privata (3 votes [4.69%])

    Percentage of vote: 4.69%

  5. Intregul regulament se regaseste in prima postare de pe acest topic (16 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  6. Acest topic nu este pt a rade de problemele psihologice ale colegilor !!! (10 votes [15.62%])

    Percentage of vote: 15.62%

Vote Guests cannot vote

#4825
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Unii gândește domne nu stă degeaba

Quote

Am auzit deseori de atacuri in masa, mai ales acum cand s-a ajuns la internetul dinamic cu site-uri de socializare si zeci de conturi false, ID-uri etc etc
Insa intrebarea mea e in felul urmator , cum nu ma pricep la networking: exista posibilitatea de a aloca fiecarui computer si os un ip absolut unic , in conditiile existentei honepot-urilor si a virtualizarii? Mai ales a virtualizarii hardware. De unde nu stiu eu ca un atacator din asta nu creeaza pe o serie de servere imense OS-uri paralele , cu hardware full virtualizat pentru a avea de fapt n routere/modemuri conectate la isp, de pe care se dau comenzi in masa la toate OS-urile in acelasi timp pentru a crea conturi, distribui mesaje , virusi etc etc ?


#4826
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Simplu si la indemana oricui.

Quote

Decat sa dai 13.780€ pe Dacia Sandero Stepway 1.5 dCi 90 CP E6 Easy-R neconfortabila, mai bine pui inca 10.000€ si cumperi o masina confortabila.
Parerea mea  Posted Image


#4827
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009

Quote

Mie mi se intampla la masa, cand mananc. Mereu raman ultimul. Am incercat sa dau mai repede din falci, este eficient dar nu merita. Practic, si daca mananc singur tot ultimul raman.

Posted Image Saracul om..

#4828
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010

Quote

Am 69 de ani ar trebui sa ai respect....
eu sit off grid nu sint conectat la retea si nu sant sluga sistemului cum sinteti voi cei cu multa carte ddomn profesor
toata sistemu off grid milam conceput si instalat  eu si fuctioneaza de 28 de ani, orcum numi pierd tinpu cu oameni ca voi.


#4829
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005

Quote

Salutare, as dorii sa imi spuneti si mie ce imi trebuie sa ma inscriu la agent de penitenciare , doar fisa de inscriere ca dosarul il fac acolo buletin si ce mai trebuie ? As dorii sa procur doua carti unul de romana si cel de-al doilea pentru teste istorie cam ce ar trebuii sa iau imi puteti da site si care ar fii cel mai bun ?

Quote

Pentru pregătire începe și tu de la diferența dintre " sa fii f.utut" și "sa fi f.utut".

Edited by ducutu, 15 May 2018 - 21:42.


#4830
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Ați văzut proiectele AltFem și FemeiPeBancnote.ro? Doriți emiterea unor bancnote noi?

Quote

sunt de acord cu punerea pe monede si bancnote chipurile femeilor. Sunt la fel de importante ca si barbatii in istorie (Regina Maria ar fi una din ele, nume ce mi-a venit pe moment)

Quote

Da. Dar numai daca sunt cu femei goale.

Edited by gumball3000, 16 May 2018 - 11:02.


#4831
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Românul nu mai face nici pipi fără să ceară păreri în prealabil

Quote

SALUTARE,  ne poate spune cineva cum este apa marii? in special pentru copii, as dori sa plec pe 26.05 Sithonia, Vourvourou. Multumesc!


#4832
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Investitorul român nu știe da vrea

Quote

Salutare,
Doresc sa deschid o sala de nunti in 1-2 ani. Sunt in faza de documentare.
Daca aveti idee, un pret aproximativ pentru construirea unei sali de nunti 40m x 20. Stiu ca aici sunt multe de luat in calcul, vreau doar un pret aproximativ.
Bucataria- Am Inteles ca asta este cea mai scumpa, iarasi daca aveti idee de un pret.
Scaune- Am vazut pe net 15-20 dolari bucata din turcia.
Cu Stima,

IT am zis nu IQ

Quote

Intrebare: ce pot pune pe DVD ca sa pot refortata  ssd  unde este SO?


#4833
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

Quote

Buna!As vrea sa stiu daca folosesc o combina muzicala pe functia AUX,de ce reda doar sonorul tv-ului,si nu vede videoclipurile,sau filmele de pe stick.
Mda...

#4834
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cand te pierzi in propriile minciuni ...

From 17 mai 2018 - 20:21:

eu am telefoane mobile dinainte sa se nasca multi pe aici.
Primul telefon in 1995

From 17 mai 2018 - 21:05:

Când aveai tu în 1995 telefon ,cand telefonia mobilă a apărut în România în aprilie 1997?

Și a mai durat cca 1,5 ani până a început să aibă priză la public și a intrat pe fir și Dialog (Orange).

dar tot cu coada pe sus desi a tarait-o prin noroi

From 17 mai 2018 - 21:06:

O fi fost '97 atunci, oricum pentru tine e tot aia


#4835
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cum se trolează ieftin și de prost gust.

Quote

Cateodata, cand apas click stanga, raspunde de parca as fi facut click dreapta, am mai avut problema asta acum cateva luni, dupa care a disparut ca din senin, acum cateva saptamani a aparut iarasi timp de cateva zile, am curatat mouse-ul, nu s-a remediat insa, dar dupa cateva zile si-a revenit iarasi singur, astazi a inceput la fel sa se poarte, cam la un click din 100 raspunde cu un click dreapta, care o fi problema si cum o pot corecta?
...
Pai nu e tot timpul problema, astazi de pilda nu a mai facut figuri, ce ma fac daca mi-l dau inapoi si zic ca nu au gasit nimic la el defect.



#4836
ducutu

ducutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.03.2005

Quote

Este o sapa pentru persoane cu disabilitati. Razuie doar asa la suprafata pamantului. Daca e vorba de balarii mai mari, cu radacina solida, le lasi acolo.
Cu o sapa normala poti face multe alte activitati. Chestia aia este de unica intrebuintare.

Quote

nu e buna atunci, nu se poate pune de-o rascoala cu ele

La arme vitejii mei !!!

#4837
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006

Quote

Salut. Din greseala in timp ce stateam pe laptop am varsat un pahar intreg cu apa si dupa 2 sec de la varsare s-a stins( de atunci nu s-a mai aprins). Trebuie sa il duc la service... Unde este mufa de alimentare iese o soluie care arata ca si fond-ul de ten. Credeti ca s-a ars tot? Cam cat m-ar costa reparatia? :l

Quote

s-a stricat din cauza ca stateai pe el. Cate kg ai?

Quote

Oare sunt singurul barbat care nu stie cum arata fondul de ten ? Posted Image


#4838
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Un " medic " da sfaturi ( si e tolerat pe forum de ani de zile desi scrie in pasareasca )

Quote

39 anisori si deja 2 stenturi ?!!!! Fara fumat sau alcool?
Imediat la doctor!!!! URGENT!!!
A da. Tine la indemana nitroglicerina. SI ai grija ca in fiecare haiena, geacsa, pereche de pamtaloni saai cateva pastile de nitro (cumperi o cutie si tai pe lung blisterele).{e nptieras ;ainmdemamna nitro.
Incva ceva -  daca durerea cedeaza la nitro .. sigir eceva cu muschiu inimii
A da.. avzi ptr toti : daca alaturi de dureri mari in zona inimii, , milocul pieptului , umeri (muschicii aia care la porc se numesc "muschiulet" si e  g buni la gratar!) , brate .. nriscincepeti sa transporati cu dosri reci si abundente ... IMEDIAT 911 Aloo Salvarea cred ca fca un igerct! Ma doare acolo si acolo si am inceputn sa ma sudori reci!!!
Tineyi ,imte - mai bine alarmist bium decat mort "demn"
Cat despre mine .. 1 stent, fumator, bautor .... adica mai stiu catesceva !


#4839
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

Quote

Parca-i mai misto Carnavalul din Rio si sambele lui, decat marshul diversitatii cretinismului sexual ...
Zic si io' !
[ https://i.imgur.com/WALrnog.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Quote

Eu nu as baga mana in foc chiar asa tare pentru astea de la rio...ca america latina e plina ochi de shemale si nu stii cum te trezesti ca-i iasa dintre craci un salau de 20 mort
Sunt frumoase astea de la rio...dar...


#4840
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

Quote

Laptop acer one proc intel atom 1,6, cu 1,5 gb ram, ssd 16 gb. preia comanda foarte greu, cu intirziere.
totusi laptopul meu, am un lenovo tot cu 1,5 gb ram si cu intel atom 1,6 si merge brici

Quote

Pocnitoare, substantiv comun, genul neutru - o pocnitoare,doua pocnitori (pluralul). La tine este varianta la plural - doua pocnitori!

Edited by jobist, 20 May 2018 - 20:56.


#4841
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Science bitch

Quote

Stiati ca se poate face fuziune nucleara acasa? Ei bine se poate
https://www.greenopt...2/#.WwJZq_W-ncs
Dar nu e rentabil, sunt niste costuri. Ma intrebam daca nu cumva s-ar putea sustine fuziunea nucleara/transmutatia facuta acasa cu criptomonede ...intr-un fel anume ?

Edited by exceswater, 21 May 2018 - 08:55.


#4842
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O lecție de fizică

Quote

Mai simplu spus "fulgerul" inseamna de fapt ioni de pe care s-au dezlipit niste electroni doritori sa intre in primu conductor pe  care il gasesc la sol.....

Viața e periculos

Quote

De ce exista acest ''mit'' cum ca daca iti lasi televizorul in priza/calculatorul risti sa ti-l arda.
Si mai exact, in ce consta acest ''ars'' ? loveste fulgeru prin casa , daca e pe asa mori si tu logic, nu? ? ca din moment ce il arde, trebuie sa dea in el nu ?
Lafel si daca vorbesti la telefon cica, pai ori ca vorbesc la telefon , ori ca dorm si il tin langa cap tot telefon e, nu e pe baterii, si oricum ar fi, daca da iti da si prin casa , depinde doar de noroc =) daca ar da intr-un bloc, ar murii 6 persoane ca fulgeru are cam 3-4 in zigzag.

Edited by exceswater, 21 May 2018 - 11:31.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate