Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Daca aveți chef, descrieți locuin...

Smecheri vs populime
 La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 

PC sau Console ?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
Silviu.

Silviu.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 28.11.2001
nu este un CARD Sony si din cate am inteles are nevoie de soft-ul respectiv incarcat in PS2 in prealabil pentru a face si o oarecare compresie pe CARD. Practic actioneaza ca un driver. Scrie si mare pe cutia cardului ca trebuie intai bagat discul si rulat si abia dupa aia te poti juca... Din cate am inteles, CD cu pricina este si separat, dar eu avand o consola normala (care nu este a mea oricum) nu voi putea folosi o copie... so thx anyway

#38
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
cand vreau s-o bat pe nevasta-mea bag Tekken5 in PS2 si ii o bat in toate stilurile posibile

Pe PC nu prea pot sa fac asta

#39
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005

View Postdenis.m, on Nov 9 2005, 09:43, said:

cand vreau s-o bat pe nevasta-mea bag Tekken5 in PS2 si ii o bat in toate stilurile posibile

Pe PC nu prea pot sa fac asta

Da ... asta e marele dezavantaj ... al PC-urilor ... TEKKEN 5 RUULZ

#40
acsel

acsel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 10.11.2005
Mie imi place sa am si o consola si un PC!!
PC-u pt alte aplicatii ( fara jocuri ) si consola numai si numai pt jocuri!! :P
Eu am o consola XBOX  :peacefingers: si aproape am jukat toate jocurile posibile :notangel: , fara cele care au aparut din toamna !! B)
E super sa ai o consola :w00t: , ai multe moduri in care poti sa joci un joc !! :worthy:
Ciao :peacefingers:

#41
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
De acord ... la urma urmei, nu strica sa ai la usa casei cate un exemplar din fiecare gen : PC, PS3, GameCube, XBOX etc ...

#42
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
De acord ... la urma urmei, nu strica sa ai la usa casei cate un exemplar din fiecare gen : PC, PS3, GameCube, XBOX etc ...

#43
dani9060

dani9060

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 08.05.2005
Am si ps2 si xbox.Xbox este mult mai tare mai ales cu Unleash dashboard.Mp3 si dvd puse pe hard.jocurile pot rula de pa hard ceea ce creste viteza de incarcare a lor.Mi-am rezervat xbox360.De abea il astept.Pe consola scapi de stresul de a se opri jocul sau resetare a pc sau configuratie neadecvata etc
Parerea mea

#44
WaRiO

WaRiO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 26.11.2005
Io le am pe toate care au aprut in Romania PS2 ,XBOX si GAMECUBE a si PC desugur.La modul general PS2 e cel mai tare,in afara de sutele de jocurile care au aparut si vor mai apare inca, PS2 mai poate reda DVD-uri,cd audio,mp3,divx si jpeg.In plus pt PS2 exista o multime de accesorii care-ti fac viata mai frumoasa ca EyeToy-ul (cu care daca ai net poti sta de vorba cu prietenii plecati la cules capsuni)sau poti juca seria EyeToy Play care nu se compara cu NIMIC altceva de pe pc ,ii poti pune o telecomanda ca sa nu te mai incurci in cablu cand vezi un dvd,sau ii poti pune un NETWORK ADAPTER ETHERNET MODEM si poti sa iesi pe net sau ii poti pune un hdd pe care sa-ti stochezi joacele,te mai poti delecta cu un PS2 GUN si apoi sa joci Resident Evil Dead Aim ca in marile sali de jocuri de pe afara,sau poti incinge o joaca in 4 de toata frumusetea daca ai un MULTI-TAP, si  nu mai zic ce show iese daca ai un Dance Pad...toate accesoriile astea combinate cu un PS2 reprezinta THE ULTIMATE FUN EXPERIENCE in materie de videogaming.
Nu vreau sa incep sa enumerez jocurile care au aparut pe console si NU VOR APAREA IN VECI pe pc,sau hai sa facem altfel...voi imi spuneti un joc de pc si eu va spun unul de consola care daca nu e mai bun e cel putin de acelasi nivel cu propunerea voastra.

#45
Kundun

Kundun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 13.04.2006
prefer PC

#46
Ioan.S

Ioan.S

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 11.04.2006

View PostWaRiO, on May 10 2006, 11:43, said:

Io le am pe toate care au aprut in Romania PS2 ,XBOX si GAMECUBE a si PC desugur.La modul general PS2 e cel mai tare,in afara de sutele de jocurile care au aparut si vor mai apare inca, PS2 mai poate reda DVD-uri,cd audio,mp3,divx si jpeg.In plus pt PS2 exista o multime de accesorii care-ti fac viata mai frumoasa ca EyeToy-ul (cu care daca ai net poti sta de vorba cu prietenii plecati la cules capsuni)sau poti juca seria EyeToy Play care nu se compara cu NIMIC altceva de pe pc ,ii poti pune o telecomanda ca sa nu te mai incurci in cablu cand vezi un dvd,sau ii poti pune un NETWORK ADAPTER ETHERNET MODEM si poti sa iesi pe net sau ii poti pune un hdd pe care sa-ti stochezi joacele,te mai poti delecta cu un PS2 GUN si apoi sa joci Resident Evil Dead Aim ca in marile sali de jocuri de pe afara,sau poti incinge o joaca in 4 de toata frumusetea daca ai un MULTI-TAP, si  nu mai zic ce show iese daca ai un Dance Pad...toate accesoriile astea combinate cu un PS2 reprezinta THE ULTIMATE FUN EXPERIENCE in materie de videogaming.
Nu vreau sa incep sa enumerez jocurile care au aparut pe console si NU VOR APAREA IN VECI pe pc,sau hai sa facem altfel...voi imi spuneti un joc de pc si eu va spun unul de consola care daca nu e mai bun e cel putin de acelasi nivel cu propunerea voastra.


Un pc poate face absolut orice face un ps 2 (deja depasit de vremuri) + infinit de multe alte lucruri la o calitate net superioara. Comparatiile nu isi au rostul. Faptul ca ai tastatura, mouse, si o accelerare grafica net superioara pe PC e suficient. Trei jocuri merita amintite: Resident Evil 4, Shadow of the Colossus, Gran Turismo. Restul sunt basinici. The ultimate experience, my butt. Mai lasa-ne pritene cu absolutismele astea... joaca tu RTS-uri si FPS-uri (inima industriei de jocuri, intre noi fie vorba) pe console si mai discutam.

Edited by Ioan.S, 10 May 2006 - 10:57.


#47
WaRiO

WaRiO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 26.11.2005
cel mai bun fps pe care l-am jucat e halo 2 ,seria tekken e mai cunoscuta ca orice joc de pc vrei tu si da ps2 e cam depasit ca are ceva ani de cand ne slujeste dar sa vedem acum cu noile console, si ma gandesc la ps3 in special ,cat ii va trebui pc-ului sa echivaleze performantele ps3-ului (vezi date despre urmatorul gta adica gta 4 care va apare anu asta pe ps3 si xbox360 iar pe pc nu se stie daca va aparea pt ca un pc de casa,normal cum zic ei nu prea face fata)

#48
Virtual3oy

Virtual3oy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 03.07.2006
Eu unul votez pentru PC deoarece cu un emulator potrivit poti sa te joci jocuri de pe toate consolele, dar de pe o consola poti numai jocurile pentru acea consola.
Adevarat ca nu e acelasi lucru (una e sa te joci pe un monitor de 17" si alta e sa te joci pe ditamai TV-ul). In plus pe calculator poti sa iei multi virusi, dar poti sa faci Save State (sa faci o salvare oriunde in mijlocul jocului) si chiar sa dawnloadezi jocul pe GRATIS. :coolspeak:

#49
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

View PostVirtual3oy, on Jul 30 2006, 16:52, said:

Eu unul votez pentru PC deoarece cu un emulator potrivit poti sa te joci jocuri de pe toate consolele, dar de pe o consola poti numai jocurile pentru acea consola.
Adevarat ca nu e acelasi lucru (una e sa te joci pe un monitor de 17" si alta e sa te joci pe ditamai TV-ul). In plus pe calculator poti sa iei multi virusi, dar poti sa faci Save State (sa faci o salvare oriunde in mijlocul jocului) si chiar sa dawnloadezi jocul pe GRATIS. :coolspeak:
Am vazut cumva cuvantul GRATIS?  :w00t:  Mai trebuie sa mai spun si altceva? :D

#50
Thavi

Thavi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 29.07.2006
si si
consola pentru jocuri pentru ca are un plus la grafica fatza de calculator
calculatorul pentru tot

dar eu zic calculator
sincer m-am obijnuit cu tastatura si o prefer mai mult decat "maneta"

#51
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
De ceva timp practic jucatul cu GamePad de pe PC la jocurile de pe diferite console. Asa chiar nu mai simt nevoia sa imi cumpar o consola pentru ca am reusit sa o inlocuiesc. Grafica si sunetul reusesc sa fie aproape de original chiar si cu niste imbunatatiri. Ciao. B)

#52
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,484
  • Înscris: 30.08.2003
eu zic ca consola. am un Xbox si nici nu se compara feeling-ul cu o tastatura si un monitor de 17" cu o combinatie XBox si TV de 72cm... In plus m-am cam saturat ca ori de cate ori apare un joc nou, superb pe PC foloseste ceva ce nu are placa ta graficia, si daca esti un gamer adevarat trebuie sa bagi zeci de milioane de lei (chiar 4) pe PC si anual inca 10 milioane pe upgrade-uri la diverse componente. Daca ai un XBox (sau PS2) nu te doare capul ca oare in urmatorul joc XBOX vei avea placa graficia adecvata sau memorie suficienta. OK, acum vine vremea lui XBOX 360 si PS3, insa sunt cateva sute de jocuri bune pentru consule, si daca numai acum cumperi te vei mai distra cativa ani casa merita. Si daca ai bani, eu zic ca merita un XBOX 360 Premium cei 20 de milioane decat o superconfiguratie PC pentru jocuri (care va costa muuuuuult peste 20 de milioane ...). Eu m-am tot gandit sa-mi iau iarasi o placa grafica mai buna sau consola, am decis langa XBox o decizie pe care nu regret deloc.

#53
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005

View PostMrMxyzptlk, on Jul 30 2006, 18:46, said:

eu zic ca merita un XBOX 360 Premium cei 20 de milioane decat o superconfiguratie PC pentru jocuri (care va costa muuuuuult peste 20 de milioane ...). Eu m-am tot gandit sa-mi iau iarasi o placa grafica mai buna sau consola, am decis langa XBox o decizie pe care nu regret deloc.

xbox-ul clasic e foarte robust si destept, ai facut alegerea inteleapta :D

un premium 360 = 14 M. :coolspeak:  problema e ca au cam inceput sa se prajeasca...stau foarte prost la partea de cooling.

uite cum au inceput sa se joace unii... :D

Attached Files



#54
WaRiO

WaRiO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 26.11.2005
Atentie fani Fast and Furious...apare jocul oficial EXCLUSIV pt ps2...deci???

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate