Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Programe HD pe care vi le doriti in grila digitala RCS-RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
142 replies to this topic

Poll: Canale HD noi in grila RCS-RDS (474 member(s) have cast votes)

Ce canale HD va doriti sa fie introduse in grila digitala RCS-RDS?

  1. DigiSport 3 HD (215 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

  2. Eurosport HD (247 votes [6.81%])

    Percentage of vote: 6.81%

  3. Eurosport 2 HD (209 votes [5.76%])

    Percentage of vote: 5.76%

  4. ESPN America HD (103 votes [2.84%])

    Percentage of vote: 2.84%

  5. Trace Sports HD (48 votes [1.32%])

    Percentage of vote: 1.32%

  6. Discovery Showcase HD (258 votes [7.11%])

    Percentage of vote: 7.11%

  7. History Channel HD (225 votes [6.20%])

    Percentage of vote: 6.20%

  8. Viasat History / Nature HD (204 votes [5.62%])

    Percentage of vote: 5.62%

  9. Animal Planet HD (189 votes [5.21%])

    Percentage of vote: 5.21%

  10. Travel Channel HD (204 votes [5.62%])

    Percentage of vote: 5.62%

  11. Outdoor Channel HD (73 votes [2.01%])

    Percentage of vote: 2.01%

  12. Food Network HD (79 votes [2.18%])

    Percentage of vote: 2.18%

  13. Fashion TV HD (89 votes [2.45%])

    Percentage of vote: 2.45%

  14. Fashion One HD (40 votes [1.10%])

    Percentage of vote: 1.10%

  15. Luxe TV HD (58 votes [1.60%])

    Percentage of vote: 1.60%

  16. MyZen TV HD (62 votes [1.71%])

    Percentage of vote: 1.71%

  17. MTV Live HD (164 votes [4.52%])

    Percentage of vote: 4.52%

  18. 1 Music Channel HD (138 votes [3.80%])

    Percentage of vote: 3.80%

  19. Trace Urban HD (51 votes [1.41%])

    Percentage of vote: 1.41%

  20. Trace Tropical HD (51 votes [1.41%])

    Percentage of vote: 1.41%

  21. Mezzo Live HD (91 votes [2.51%])

    Percentage of vote: 2.51%

  22. Arte HD (99 votes [2.73%])

    Percentage of vote: 2.73%

  23. Sundance HD (70 votes [1.93%])

    Percentage of vote: 1.93%

  24. FilmBox HD (158 votes [4.36%])

    Percentage of vote: 4.36%

  25. Nickelodeon HD (93 votes [2.56%])

    Percentage of vote: 2.56%

  26. Duck TV HD (33 votes [0.91%])

    Percentage of vote: 0.91%

  27. Hustler TV HD/3D (124 votes [3.42%])

    Percentage of vote: 3.42%

  28. Penthouse HD (98 votes [2.70%])

    Percentage of vote: 2.70%

  29. Redlight HD (82 votes [2.26%])

    Percentage of vote: 2.26%

  30. High TV 3D (72 votes [1.99%])

    Percentage of vote: 1.99%

Vote Guests cannot vote

#19
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008
M-as bucura enorm daca am avea macar sanse sa prindem candva in viitor aceste posturi pe cablu in Romania si la RCS, evident. :)

Insa momentan stadiul nostru ramane acela in care speram la TCM 24/7 SD si la o subtitrare centrata si nu câș. Daca ma intelegi.

Singura problema cu listele din thread-ul asta este ca lansarea si in estul europei a posturilor tine si foarte mult de distributori care ar fi nevoiti sa suporte niste costuri maricele, care totodata reprezinta si un risc din punct de vedere financiar, pentru ca piata este foarte putin dinamica la noi si pe romanul de rand cu greu il scoti din prostia lui. Si sa nu uitam ca ProTV, unul dintre posturile care promoveaza non-valorile societatii, inca inregistreaza la filme cu Steven Seagal reluate a nu stiu cata oara aproape un milion de telespectatori. Si aici sunt foarte multe subtilitati la mijloc care descriu perfect in ce stadiu ne aflam, ce valori au telespectatorii, dar si cat de foame de bani le este celor de la carma MediaPro. Asta ca sa iti dai seama care sunt tendintele mainstream-ului de la noi in ceea ce priveste alegerea unor programe, in primetime sau nu. Chiar as fi curios sa vad, desi nu cred ca ar fi vreodata posibil, cate dintre posturile comerciale care difuzeaza numai filme si seriale de la noi (AXN, DIVA, Universal) merg intr-adevar pe profit. Cred ca situatie nu este tocmai roz in ceea ce priveste aspectul asta.

Crede-ma, chiar si in cazul variantelor SD si nicidecum HD - care sunt vise in toata regula, cred ca as fi primul care ar aplauda introducerea unor posturi precum TCM 24/7 si MGM Channel in grila noastra. Adauga la asta si un EPG care sa functioneze... si ai o grila de vis si un an super reusit din punctul de vedere al dezvoltarii grilei pe cablu la RCS. Si asa anul asta am primit destule.

Edited by snuck, 20 July 2012 - 10:10.


#20
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cred ca nici D-zeu nu poate sa va multumeasca pe toti , bine face rcs-ul sa va mai dea cate o palma sa va treziti la realitate , bagand numai prg. tv de umplutura
Sa vad cati dintre actuali visatori/doritori ai prg. tv hd vor mai fii atat de activi si cand se va majora pretul abonamentului sau rcs-ul va scoate un pachet dedicat hd
Teoretic si gratis toti vreti prg. tv hd din toata lumea , fara a tine cont intr-adevar daca pt. acele prg. tv hd exista sau nu distribuitori si in RO sau macar pt. Europa de Est
Oricum si din actuala lista de prg. tv hd free nu poti sa urmaresti decat maxim 1/2 prg. tv hd , sau voi stati si butonati telecomanda din minut in minut.........
Nu scriu ca rcs-ul ar fii "usa de biserica" , insa la asemenea abonati si ei procedeaza ca atare
Fiti si voi mai realisti si cum a mai scris careva pe aici , interesativa inainte cam ce prg. tv hd exista pe la concurenta sau distribuite in zona noastra geografica si apoi veniti cu cererile/visele voastre
Cel cu SKY Italia niciodata nu o sa vezi prg. lor intr-o grila de dvb-c ( nici macar in vise ) , fiind italieni sant mai cu capul pe umeri si comercianti cu state mai vechi decat noi
Asa ca nu vor da ei de-a moca , prg. tv pe care ei cer nu stiu cati euro sau ca asa doreste visatori romani
In situatia celor de la SKY mai sant si alti distribuitori cu aceeasi mentalitate
Deci ori vom plati costuri/abonamente echivalente in lei ca in C.E si atunci sa vezi cat de multi vor mai ramane din actuali visatori , ori deveniti mai realisti si in functie de puterea economica vom aveea prg. tv sd/hd pe masura

#21
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postlupull, on 20th July 2012, 11:41, said:

Cred ca nici D-zeu nu poate sa va multumeasca pe toti ...
Daca baga  RAI HD... :naughty:

#22
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View PostDIVX2006, on 21st July 2012, 07:32, said:

Daca baga  RAI HD... :naughty:
Sau si mai bine SKY 3D.

#23
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012

View Postlupull, on 20th July 2012, 11:41, said:

Cred ca nici D-zeu nu poate sa va multumeasca pe toti , bine face rcs-ul sa va mai dea cate o palma sa va treziti la realitate , bagand numai prg. tv de umplutura
Sa vad cati dintre actuali visatori/doritori ai prg. tv hd vor mai fii atat de activi si cand se va majora pretul abonamentului sau rcs-ul va scoate un pachet dedicat hd
Teoretic si gratis toti vreti prg. tv hd din toata lumea , fara a tine cont intr-adevar daca pt. acele prg. tv hd exista sau nu distribuitori si in RO sau macar pt. Europa de Est
Oricum si din actuala lista de prg. tv hd free nu poti sa urmaresti decat maxim 1/2 prg. tv hd , sau voi stati si butonati telecomanda din minut in minut.........
Nu scriu ca rcs-ul ar fii "usa de biserica" , insa la asemenea abonati si ei procedeaza ca atare
Fiti si voi mai realisti si cum a mai scris careva pe aici , interesativa inainte cam ce prg. tv hd exista pe la concurenta sau distribuite in zona noastra geografica si apoi veniti cu cererile/visele voastre
Cel cu SKY Italia niciodata nu o sa vezi prg. lor intr-o grila de dvb-c ( nici macar in vise ) , fiind italieni sant mai cu capul pe umeri si comercianti cu state mai vechi decat noi
Asa ca nu vor da ei de-a moca , prg. tv pe care ei cer nu stiu cati euro sau ca asa doreste visatori romani
In situatia celor de la SKY mai sant si alti distribuitori cu aceeasi mentalitate
Deci ori vom plati costuri/abonamente echivalente in lei ca in C.E si atunci sa vezi cat de multi vor mai ramane din actuali visatori , ori deveniti mai realisti si in functie de puterea economica vom aveea prg. tv sd/hd pe masura
lupull for president!!!in locul marinarului! :thumbup:

#24
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009

View Postlupull, on 20th July 2012, 11:41, said:

Cred ca nici D-zeu nu poate sa va multumeasca pe toti , bine face rcs-ul sa va mai dea cate o palma sa va treziti la realitate , bagand numai prg. tv de umplutura
Sa vad cati dintre actuali visatori/doritori ai prg. tv hd vor mai fii atat de activi si cand se va majora pretul abonamentului sau rcs-ul va scoate un pachet dedicat hd
Teoretic si gratis toti vreti prg. tv hd din toata lumea , fara a tine cont intr-adevar daca pt. acele prg. tv hd exista sau nu distribuitori si in RO sau macar pt. Europa de Est
Oricum si din actuala lista de prg. tv hd free nu poti sa urmaresti decat maxim 1/2 prg. tv hd , sau voi stati si butonati telecomanda din minut in minut.........
Nu scriu ca rcs-ul ar fii "usa de biserica" , insa la asemenea abonati si ei procedeaza ca atare
Fiti si voi mai realisti si cum a mai scris careva pe aici , interesativa inainte cam ce prg. tv hd exista pe la concurenta sau distribuite in zona noastra geografica si apoi veniti cu cererile/visele voastre
Cel cu SKY Italia niciodata nu o sa vezi prg. lor intr-o grila de dvb-c ( nici macar in vise ) , fiind italieni sant mai cu capul pe umeri si comercianti cu state mai vechi decat noi
Asa ca nu vor da ei de-a moca , prg. tv pe care ei cer nu stiu cati euro sau ca asa doreste visatori romani
In situatia celor de la SKY mai sant si alti distribuitori cu aceeasi mentalitate
Deci ori vom plati costuri/abonamente echivalente in lei ca in C.E si atunci sa vezi cat de multi vor mai ramane din actuali visatori , ori deveniti mai realisti si in functie de puterea economica vom aveea prg. tv sd/hd pe masura
mai bine te faceai avocat,sau taceai

#25
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Stiu ca adevarul intotdeauna supara ( pe unii ) , dar asta este cand sant realist si nu visatori ca multi dintre voi
Iar scoala vietii imi spune ca genul userilor ca voi care cand este gratis vor multe si cand se percep taxe se dau la fund sant obisnuit demult
Schimbati-va mentalitatea , ca uneori de aceea santem unde santem , din cauza unei mentalitati.........

#26
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postlupull, on 21st July 2012, 12:18, said:

(...)Iar scoala vietii...
Cu tot respectul, te implor, nu mai poci formele verbului "a fi"! Folosește "sînt, sîntem, sînteți/sint, sintem, sinteti" sau varianta actuală "sunt, suntem, sunteți"!!! Nu mai folosi "sant, santem, santeti", te rog!!! Nu e greu, crede-mă! :peacefingers:
Scuze de off-topic!

#27
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Offtopic :

Nu stiu ce profesie ai tu Crislacor , insa doctor/a docent in literatura nu esti si daca eu zici ca pocesc , atunci ce zici de scriitori din literatura care au folosit cuvantul sub forma scris a de mine :
- http://www.archeus.r...Dex?query=SÂNT - Constantin Alexandru Rosetti - Dorința (Rosetti)/Grigore Alexandrescu - Epistolă Dlui I. C./Ion Heliade Rădulescu - O noapte pe ruinele Târgoviștii s.a.m.d
Poate ca tu ai fost nascut dupa 2000/revolutie si ti-se pare pocit , insa sant multi care inca mai folosesc sub aceasta forma respectivul cuvant
Pana la urma ce deranjeaza mai mult - cuvantul sau practica

Ce sa-i faci , mai sant unii in ziua de azi care in lipsa de preocupare se dau mari doctori universitari

#28
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Unde nu e , nici d-zeu nu cere - alt exemplar rarisim

#29
snuck

snuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 04.05.2008
Eu as vrea foarte mult si ESPN America HD. Astfel s-ar lipsi si de drepturi noi de cumparat pentru cateva competitii precum MLB, NFL, parca dadeau si NCAA de la mai multe sporturi.

#30
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Eurosport HD
Discovery Showcase HD
Travel Channel HD
Luxe TV HD
Arte HD
Hustler TV HD

La unele canale am vazut si optiunea 3D.   Nu e cazul sa-i supraapreciem pe DIGI. Ei nu sint UPC.

#31
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Totusi, n-am observat sa saluti intratea in grila a urmatoarelor canale: Travel, History sau Viasat Nature. Cred ca ti-a scapat aspectul asta  :rolleyes:

#32
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postsoftpedic, on 22nd July 2012, 23:29, said:

Ei nu sint UPC.
   Cam asa ceva.
  Au grila de baza necodata.

  Au Digisport,DigiFilm... :naughty:

#33
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Oare de ce o au necodata?
Pun pariu pe ce vreti voi,in momentul in care o sa fie destule stb-uri hd pt toata lumea grila va fi codata.
Dar ca sa nu isi piarda clientii....au ales sa lase grila la liber.....

#34
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Si eu pun pariu ca la 10ron/luna dec. hd, nu se mai gaseau nici la upc...
Si mai pun pariu, ca asa cu toata criza, rcs-ul are mai multe decodoare hd impartite decat "altii"... Daca mai pun la socotela si faptul ca au acces si cei cu tv-uri "dotate", parerea mea e ca mai multi au acces la televiziune hd la rcs decat la upc. In mica mea republica am un singur cunoscut cu televiziune hd de la upc... si asta are deoarece si-a luat un tv nou, nu avea la acel moment rcs disponibil si a vrut hd neaparat. Dupa o luna au cablat si zona lui... :lol: acu' ține AMR-ul...

Si am "destui" cunoscuti... si cu "suficienta" potenta financiara... ;)

Edited by cristi0304, 23 July 2012 - 14:02.


#35
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
E un compromis...și ca orice compromis bine făcut, are o anumită doză de corectitudine în el...!
Fie vorba între noi, marea majoritate a abonaților care nu doresc STB și folosesc doar tunerul DVB-C încorporat în televizor, se uită în principal pe TVR HD, ProTV HD, DigiSport 1 HD și DigiSport 2 HD. Celelalte HD-uri "libere" sunt ceva mai departe în acest clasament...
P.S. Rog nu dați cu pietre...știu că sunt telespectatori care urmăresc NatGeo HD, NatGeo Wild HD, Digi24HD, Acasă HD sau UTV HD, hai poate și Sport.ro HD!

#36
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Cea ce am scris mai sus...nu l-am scris din ironie ci este un adevar,pe care nici Catalin inca nu recunoaste....dar va veni si acea zi.
Intrebare pt Catalin....
In afara tarii RDS are grila digitala la liber?
Si oare de ce nu il are?

Edited by feribalint, 23 July 2012 - 14:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate