Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Reintroducere: Discovery World si T.L.C. la Digi, plus un canal nou: HISTORY CHANNEL

- - - - -
  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#307
cnmarius

cnmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 06.01.2007
Eu am zis s-o lasi mai usor cu acuzatiile gratuite, fara sa cunosti toate informatiile.
Ziceau cei care lucreaza la RCS ca daca ai contract mai vechi de dec.2008, atunci cand faci act aditional ti se prelungeste perioada contractuala. Nu stiu sigur daca in 2010 cand i s-a dat Humax-ul, se aplica regula asta, verifica poate are in cutia decodorului vreun act aditional (pe noile contracte sunt casute bifate in dreptul pachetului pe care-l are contractat).
Si cand i-a bagat DigiFilm i s-a facut act aditional, normal costa 3 Ron dar pt Extra e gratuit.
Daca ai reusit sa faci cont pe DigiCare si scrie ca are Extra atunci sunati la Relatii Clienti si faceti plangere ca au mai fost si erori in sistem.
Altfel, suna la ei si-ti spun ce pachete au ei activate in sistem, sau mergi cu contractul si ultimele acte aditionale intr-un punct de lucru RCS-RDS si verifica, e cel mai sigur mod.

#308
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
@ Dorky: Ti-am zis doar ce banuiesc ca ar reprezenta cei 33 de RON -la H Actuala.  :)

Faptul ca Nu mai vede EXTRA, si ca or Influentat-o Nu de mult sa ia DIGI.FILM, care e 3 RON, ..cam asa da la socoteala.

Roaga-l prin P.M. pe 'catalinman', care lucreaza la R.C.S.&R.D.S., -daca Abonata e din BUCURESTI (numai!), sa-i verifice Situatia in Baza de Date interna, si sa te lamureasca.
Oh, de fapt el este momentan in Concediu.  :P


Poti face Modificari avand Actul de Identitate al persoanei.. doar daca dai peste cineva intelegator, si stii sa explici convingator ca intr-adevar reprezinti Abonata -chiar neavand Procura.  :rolleyes:

Edited by Lopatar, 14 August 2012 - 08:00.


#309
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009

 cnmarius, pe 14th August 2012, 06:53, a scris:

Eu am zis s-o lasi mai usor cu acuzatiile gratuite, fara sa cunosti toate informatiile.
Ziceau cei care lucreaza la RCS ca daca ai contract mai vechi de dec.2008, atunci cand faci act aditional ti se prelungeste perioada contractuala. Nu stiu sigur daca in 2010 cand i s-a dat Humax-ul, se aplica regula asta, verifica poate are in cutia decodorului vreun act aditional (pe noile contracte sunt casute bifate in dreptul pachetului pe care-l are contractat).
Si cand i-a bagat DigiFilm i s-a facut act aditional, normal costa 3 Ron dar pt Extra e gratuit.
Daca ai reusit sa faci cont pe DigiCare si scrie ca are Extra atunci sunati la Relatii Clienti si faceti plangere ca au mai fost si erori in sistem.
Altfel, suna la ei si-ti spun ce pachete au ei activate in sistem, sau mergi cu contractul si ultimele acte aditionale intr-un punct de lucru RCS-RDS si verifica, e cel mai sigur mod.

Nu are nicun act aditional decat procesul de predare primire a decodorului - ea fiind o femeie foarte atenta pe hartoage.
Daca costa 3 lei pentru Digi film si pe Extra e gratuit inseamna de totul devine interesant :))
Imi fac cont acum pe digi care sa vad ce apare, eu sper sa fie totusi o eroare, e inacceptabil sa platesti 33 lei si sa vezi cat vad aia cu 25 si sa mai trebuiasca sa mai dai 3 sau 7 sau cine stie cat.

Si eu as merge cu contractul doar ca nu e elocvent fiind foarte vechi si neactualizat adica fara o hartie la mana nici pentru upgrade-ul facut in vara lui 2007, dupa ce fac Digi Care si vad ce info obtin am sa sun, si cred ca tot la ei cu hartiile in mana sfarsesc...

Am facut cont Digi Care.
La Adrese de Instalare - figureaza de 2 ori aceeasi adresa
Cea mai veche figureaza cu Baza + HBO + Digi Film - ea zice ca nicio singura secunda n-a optat pentru HBO ci doar pentru Digi Film recent
Cea mai noua adresa (aceeasi cu prima) - este mai mult ca sigur schimbarea de abonament din 2007 dar, binteinteles ca pentru ea NU exista detalii in cont.

Daca lucrurile stau asa si abonamentul ei e de Baza + HBO + Digi Film, cum sa fac sa scot HBO si Digi Film si sa reintroduc posturile de documentare pierdute, practic sa trec la Extra dar fara HBO (care costa cat?) si Digi care inteleg ca e 3 lei ?

Pe mine ma intereseaza sa fac aceasta modificare si pretul final sa fie acelasi, fiindca ea tine la bani, adica sa scot HBO si Digi Film la care nu se uita nici dracu si sa reintroduc Discovery-urile si sa platesc maxim 32-33, se poate?

E suficient sa merg cu o copie dupa buletinul ei ca sa operez eu aceste modificari?

 Lopatar, pe 14th August 2012, 06:56, a scris:

@ Dorky: Ti-am zis doar ce banuiesc ca ar reprezenta cei 33 de RON -la H Actuala.  :)

Faptul ca Nu mai vede EXTRA, si ca or Influentat-o Nu de mult sa ia DIGI.FILM, care e 3 RON, ..cam asa da la socoteala.

Roaga-l prin P.M. pe 'catalinman', care lucreaza la R.C.S.&R.D.S., -daca Abonata e din BUCURESTI (numai!), sa-i verifice Situatia in Baza de Date interna, si sa te lamureasca.
Oh, de fapt el este momentan in Concediu.  :P


Poti face Modificari avand Actul de Identitate al persoanei.. doar daca dai peste cineva intelegator, si stii sa explici convingator ca intr-adevar reprezinti Abonata -chiar neavand Procura.  :rolleyes:

Eu stiu pe cineva caruia i s-a spus clar si raspicat sa vina doar cu copie buletin titular si a operat cat a vrut:) Am sa vad, daca dau de om intelegator fac daca nu aduc femeia sa rezolve, nu e din bucuresti oricum.

Pe site-ul lor vad ca HBO pack e 10 lei... oricum ce arata acolo la pachetul extra nu se pupa cu ce e in realitate,  nu e update-at, varza organizare au baietii astia:(

Edited by Dorky, 14 August 2012 - 08:21.


#310
anonim123

anonim123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2008
Nu prea inteleg ce ai tu acolo, ideea e urmatoarea. Am inteles ca vrei sa ramai in 32 lei. Tu trebuie sa treci la pachetul Extra si ATAT, fara alte minunatii, in DigiCare sa iti apara decat Extra. In Extra ai inclus si decodorul SD si DigiFilm, deci chiria pentru decodor (daca exista) si 3 lei pentru DigiFilm dispar de pe factura. Practic o sa ai Extra + decodor SD + DigiFilm la 32 lei.

#311
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009

 anonim123, pe 14th August 2012, 07:38, a scris:

Nu prea inteleg ce ai tu acolo, ideea e urmatoarea. Am inteles ca vrei sa ramai in 32 lei. Tu trebuie sa treci la pachetul Extra si ATAT, fara alte minunatii, in DigiCare sa iti apara decat Extra. In Extra ai inclus si decodorul SD si DigiFilm, deci chiria pentru decodor (daca exista) si 3 lei pentru DigiFilm dispar de pe factura. Practic o sa ai Extra + decodor SD + DigiFilm la 32 lei.

Pe de alta parte, eu stiu ca decodorul digital se da in in custodie doar celor care au extra in mod gratuit, corect ? Ea n-a platit nici o secunda custodia lui.

Da, asta vrea, sa ramana in 32 si sa vada cum a vazut de 5 ani incoace toate Discovery-urile in acesti bani fara Digi Film si fara HBO-uri daca costa suplimentar.

#312
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
Apai, posibil avea BAZA SIMPLU (ulterior BAZA PLUS) DIGITAL la 25 de RON, si adaugat H.B.O. Simplu (1 Canal din 3) la 7 RON (care intre timp s-a facut 8 RON), iar DIGI.FILM l-a primit 'Bonus' cu doar 1 RON atuncea (acuma i-a ramas cu 0 RON), ..S.T.B.-ul fiind probabil in Custodie, tot cu 0 RON.


Pai, mergeti amandoi, si treceti pe 25 + 7 = 32 de RON, EXTRA DIGITAL, ..in loc de 33 de RON, pt. cele din primul paragraf.

#313
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009

 Lopatar, pe 14th August 2012, 07:47, a scris:

Apai, posibil avea BAZA SIMPLU (ulterior BAZA PLUS) DIGITAL la 25 de RON, si adaugat H.B.O. Simplu (1 Canal din 3) la 7 RON (care intre timp s-a facut 8 RON), iar DIGI.FILM l-a primit 'Bonus' cu doar 1 RON atuncea (acuma i-a ramas cu 0 RON), ..S.T.B.-ul fiind probabil in Custodie, tot cu 0 RON.


Pai, mergeti amandoi, si treceti pe 25 + 7 = 32 de RON, EXTRA DIGITAL, ..in loc de 33 de RON, pt. cele din primul paragraf.

HBO le are si le-a avut pe amandoua, are si Cinemax.  Zici ca a un HBO e 8 lei, la ei pe site zice ca HBO maxpack e 10, poate ca nu-s informatii update-ate.

Acum mai putin conteaza ce are ci ce-o sa faca. Am sa incerc eu cu buletinul initial ca sa n-o mai car pana acolo, daca nu, vom merge impreuna.

#314
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
H.B.O. Simplu a fost 7 RON, s-a facut Recent 8 RON.

CINEMAX INT. 1 C.E. a fost Initial 6 RON, apoi a devenit 7 RON.

H.B.O. MAX PACK (H.B.O. Simplu RO., H.B.O. COMEDY RO., CINEMAX INT. 1 C.E.) a fost tot 7 RON, s-a facut Recent 10 RON.

:rolleyes:

Edited by Lopatar, 14 August 2012 - 09:26.


#315
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009

 Lopatar, pe 14th August 2012, 09:26, a scris:

H.B.O. Simplu a fost 7 RON, s-a facut Recent 8 RON.

CINEMAX INT. 1 C.E. a fost Initial 6 RON, apoi a devenit 7 RON.

H.B.O. MAX PACK (H.B.O. Simplu RO., H.B.O. COMEDY RO., CINEMAX INT. 1 C.E.) a fost tot 7 RON, s-a facut Recent 10 RON.

:rolleyes:

Pai baza digital era 25 si daca era 8 iese 32, totusi acum ar fi trebuit sa i-l faca 35 daca s-af acut hbo pack 10 lei...

In fine, sper sa nu depaseasca 32 lei dupa ce scot hbo-urile si digi film si bag discovery-urile si poate ii da inapoi si supe one -ul, mai trag si eu un ochi cand mai ajung pe la ea  :thumbup:

#316
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
'Trage un ochi' pe "FILTH ON.com", de la Providerul Web T.V. "FILM ON" U.K.!  :lol:


Vezi ca 25 + 8 da tocmai 33, Nu 32 (cum scrisesi).  :rolleyes:

#317
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
salut

la mine in digicare arata asa :

MaxPack(HBO+Cinemax)Abonamente extra DIGITV CATV
Chirie kit decodor DIGI TV CATV HDChirie echipamente DIGI TV CATV
Baza SpecialAbonamente TV
Baza SpecialAbonamente DIGITV CATV
Digi FilmAbonamente extra DIGITV CATV

dar eu inainte de HD stiam ca aveam extra + hbo

de ce am fost trecut la baza special sau poate fi o eroare cumva ?

EDIT:

am gasit hartiile de la ultima mea vizita la rds, cand am luat decodorul HD

se pare ca lucratorul a bifat * baza special pe prima pagina

Edited by virtualx, 14 August 2012 - 11:39.


#318
Dorky

Dorky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 29.11.2009

 Lopatar, pe 14th August 2012, 10:56, a scris:

'Trage un ochi' pe "FILTH ON.com", de la Providerul Web T.V. "FILM ON" U.K.!  :lol:


Vezi ca 25 + 8 da tocmai 33, Nu 32 (cum scrisesi).  :rolleyes:

:) Pare atractiv site-ul nu gluma, pacat ca e contra cost  :nonobad: ca nici n-am apucat sa caut providerul web furnizat ca mi-a si impus sa platesc.

32,da, fac multitasking si se intampla sa nu iasa la calcul

Da-mi un hint cum fac sa evit plata, sunt conturi pe net sau din astea? :naughty:

Am vazut ca merge sa fentezi subscribe-ul cu back =)) Daca mai ai info si site-uri asemenea da-mi si mie pls un PM sa vbim :D

Edited by Dorky, 14 August 2012 - 11:54.


#319
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 18.06.2006
In Observatorul de la ora 13 a fost o stire despre scoaterea pachetului Discovery, bineinteles in stilul lor caracteristic

#320
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

 soldatel56, pe 14th August 2012, 13:57, a scris:

In Observatorul de la ora 13 a fost o stire despre scoaterea pachetului Discovery, bineinteles in stilul lor caracteristic

E posibil sa fie cineva atat de imbecil ca si antenistii astia infecti? CE ABUZ? CE SCOATERE DE CANALE? Canalele alea erau in Extra de cand lumea.Nimeni nu le ofera moca,cum le oferea PROMOTIONAL RCS.Cum? S-a renuntat la mocangeala cu Baza Special si trebuie sa platesti CA TOATA LUMEA ca sa vezi acele canale? Pai spune domnule asa,nu sari in sus ca melteanul ca s-a facut abuz,ca tanda,ca manda.Nu tin cu RCS,dimpotriva,ii urasc pentru anumite lucruri si batjocuri la care ne supun.Dar stiri fabricate nu imi place sa aud despre nimeni,oricat as ura persoana sau firma respectiva in cazul de fata.

Faza cu numarul de canale din contract,si faptul ca RCS nu e obligat sa transmita acele canale am mai auzit-o si pe forum,si nu m-ar mira ca vreun zmeu plutitor de pe aici,care se simte "violat" pentru ca trebuie sa plateasca ca si restul abonatilor acele canale,si care nu e in stare sa inteleaga ca mocangeala a expirat,sa fi inaintat stirea catre zeii manipularii si imbecilitatii,Infarct Media.Iar daca acei cretini au creat stirea din proprie initiativa,cu atat mai mult sa le fie rusine,pentru ca dezinformeaza grosolan "cu rea credinta",ca tot le place expresia asta imbecila. :death: :cursing:

#321
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,535
  • Înscris: 16.12.2006
+1, dezinformare tipica marca Antena 3 !

#322
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,386
  • Înscris: 21.11.2008
@ Dorky: Deci 33, Nu 32!  :P

Pe Site-ul acela, dai pe icoana de 'Full-Screen' de pe Imagine si scapi de 'Pop-Up'-ul cu Abonarea.
Sau mai muti intre Canale (Stream-uri), daca chiar vrei sa vizionezi mai mult.  :lol:

#323
nelubuz

nelubuz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 17.06.2010

 catalinman, pe 17th July 2012, 19:17, a scris:

Vreau sa vad acum cat de "barbati" sunt cei care au injurat RCS ca la usa cortului pentru scoaterea temporara a canalelor TLC si Discovery World !

Vreau sa vad cum isi cer scuze si isi pun cenusa in cap, asta daca sunt suficenti de barbati. Mai ales ca am scris chiar din prima zi ca aceste canale vor reveni.

Atat eu, cat si megafanro am afirmat acest lucru.

Nu nominalizez aici persoanele de la care astept scuze, dar ii stiu pe toti, sa vad cati au puterea sa faca gestul asta.
le-au reintrodus apoi au disparut... am sunat la relatii cu clientii si mi-au spus ca ei pot modifica grila cum vor, adica doar nr. de programe il respecta, si daca vreau sa vad aceste programe trebuie sa platesc 7 roni/luna...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate