Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Upc problema YouTube

- - - - -
  • Please log in to reply
217 replies to this topic

#19
Spookzer

Spookzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2010

View Posticeboy2010, on 5th July 2012, 22:30, said:

Da asa e , are momente cand se incarca cand trebuie , dar daca il dai pe 1080p acolo ramane  :rolleyes:



Am patit si eu, dar daca ii dadeam "REPLAY" mergea bine.

#20
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Acu vad ca mai imi da si mie rateuri pe youtube si vplay se incarca iar foarte greu.
Ieri seara mergea impecabil ambele.

#21
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011
La mine acum merg perfect si youtube si vplay .

#22
blackbone

blackbone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 26.05.2005
aceeasi problema si la mine...cu bitmeter se vede ce se intampla.

#23
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postblackbone, on 7th July 2012, 15:07, said:

aceeasi problema si la mine...cu bitmeter se vede ce se intampla.

ca de ex ce arata Bitmeter la tine?

#24
Nivvon

Nivvon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2012
Aceasi problema o avem si noi la firma. Am incercat sa schimbam DNSurile cu cele publice de la Google dar fara nici un rezultat.

Daca folosim un VPN (Locatie: UK si USA), YouTube-ul merge perfect. Problema este de la UPC.

Edited by Nivvon, 07 July 2012 - 18:36.


#25
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View PostNivvon, on 7th July 2012, 18:36, said:

Aceasi problema o avem si noi la firma. Am incercat sa schimbam DNSurile cu cele publice de la Google dar fara nici un rezultat.

Daca folosim un VPN (Locatie: UK si USA), YouTube-ul merge perfect. Problema este de la UPC.

Eu sunt de acord ca cele mai mari sanse sa fie de la UPC dar asta nu mi se pare o demonstratie, cine stie cum se rasucesc datele prin acel VPN, dar e interesant ce spui, da daca vrei si structura retelei poate o refac si eu sa testez youtube si sa confirm teoria... presupun ca in VPN te legi tot prin UPC.

Eu vreau sa mai testez de pe o retea mobila, daca Google e destept asa cum il stiu, trebuie sa tina cont de traficul de utilizator oricat de mic ar fi si sa incarce in avans atat cat e nevoie ca sa nu se intrerupa.

#26
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 04.09.2008
Confirm aceeasi problema, dar la mine apare intre anumite intervale orare. Am facut un tethering cu net-ul mobil de la Orange si merge impecabil. Mai mult ca sigur au vreun peering nasol astia de la UPC.

#27
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Exact cum au colegii de la concurenta cu vplay........
Nu vrea sa scot UPC din aceasta problema dar vad ca sunt probleme atat la UPC cat si la RCS.

PS.La aceasta ora merge impecabil atat Youtube cat si Vplay......dar nu pot garanta pt ziua de maine.

#28
Nivvon

Nivvon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2012

View Postferibalint, on 8th July 2012, 00:54, said:

PS.La aceasta ora merge impecabil atat Youtube cat si Vplay......dar nu pot garanta pt ziua de maine.

Si la mine deocamdata. Sper sa ramana asa...

#29
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
buffering la greu pe youtube incepand de la 480p in sus din pacate

#30
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011

View PostNivvon, on 8th July 2012, 02:16, said:

Si la mine deocamdata. Sper sa ramana asa...
La mine tot nu merge.. a sunat cineva la ei?

#31
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Posticeboy2010, on 8th July 2012, 09:52, said:

La mine tot nu merge.. a sunat cineva la ei?
Chiar acum sunt pe youtube ma uit la un clip in HD la 1080 si chiar nu am probleme... merge ok ([ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E9NvVRV_VzU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ])

#32
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
poate n-ar fi rau sa revizuiti putin cunostintele despre internet, respectiv  banda (ne)garantata, trafic pe un site la un moment dat, trafic de pe un nod de retea la un moment dat.
E perfect normal sa existe fluctuatii, mai ales cand vorbim de clipuri video live.
De curiozitate, am incercat si eu acum doua clipuri youtube la 1080p, merg fluent, nu bufereaza deloc.

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlulu3192, on 5th July 2012, 23:16, said:

Aceasi problema o am si eu  :mellow: dar din cate vad la mine vplay se incarca fara probleme, imi face probleme doar  youtube-ul. Am postat o poza privind conexiunea (ruta) tracert/ping
[ http://i952.photobucket.com/albums/ae7/Gollumrings/untitled-3.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://img713.imageshack.us/img713/7638/youtubetr.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Va mirati ca exista congestii cand UPC ia traficul Google/Youtube direct din Frankfurt?
Ar trebui urmarit cu un TCP Viewer serverele de pe care se descarca clipurile, ca astea sunt cu probleme.

Edited by MembruAnonim, 08 July 2012 - 09:37.


#34
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Daca ma parasea si youtube-ul aruncam modemul ala de cablu fix in strada. Upload ca lumea nu, youtube nu, vplay cand da, cand nu, cine stie ce "surpriza" mai aduce si ziua de maine...

#35
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
La mine depinde si de videoclip, unele se opresc aproape de sfarsit. Nodurile sunt prea inodate ca sa permita accesul normal la serverele Google.


Ma gandesc ca e nevoie de un youtube proxy pentru asta si am cautat.

Am incercat unul dar imaginea ramane neagra, am doar sunet:

https://youtubeproxy...feature=related

Am mai incercat de pe mobil din Android unde am pana la vreo 300kbps si chiar si clipul ala de mai sus care mergea fara probleme, daca il dau pe HQ merge intrerupt la intervale de vreo 30s.

PS: cautati dupa "youtube proxy" poate gasiti vreo aplicatie mai avansata in sensul asta.

#36
morTymusiQ

morTymusiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.03.2010
Aceeasi problema o am si eu, dar daca dau de mai multe ori refresh pana la urma se incarca imediat pe orice rezolutie..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate