Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema masina de spalat

Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri

Pareri legate de tunel solar - su...
 Recomandare birou copii de 6 si d...

Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner

Morți stupide (Italia)
 Vom ajunge la deflatie?

Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...

Sfat achiziție laptop
 Maneaua la concertele Coldplay

Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom

Tunisia

- - - - -
  • Please log in to reply
281 replies to this topic

Deborah77

Deborah77

Member

• Grup: Members

zuv, on 13 aprilie 2023 - 19:26, said:

Nu.Personal, nici nu caut asa ceva. Era un simplu sofer, te asteapta in masina, te duce unde ii spui sa te duca.

Si atunci de ce ai vrut sofer si nu a_i inchiriat pur si simplu masina?

zuv

zuv

Erectile member :)

• Grup: Senior Members

Deborah77, on 13 aprilie 2023 - 21:07, said:

Si atunci de ce ai vrut sofer si nu a_i inchiriat pur si simplu masina?
Pentru ca vreau sa beau alcool, pentru ca vreau sa dorm la intoarcere (daca mi-e somn), pentru ca vreau sa fac poze pe traseu, pentru ca pot.
Si poate nici n-am carnet...Posted Image

mdt

mdt

Senior Member

Si poate nu vrei sa-ti bati capul cu modul cam haotic de a se conduce in anumite tari.

maiokoti2

maiokoti2

Active Member

Salutari la toata lumea!

Anul asta vom merge prima oara in Tunisia, la Skanes. M-ar interesa unele lucruri, cum ar fi cam cat costa un SIM de date la ei, se ia de la aeroport? Daca doresc sa inchiriez o masina, cam cat ar costa? De Skanes e aproape si Monastir si Port El Kantaoui si nu doresc sa-mi petrec vacanta dor pe plaja.

Cei care ati mai fost, ce recomandati sa fie vizitat? Daca aveti unele sfaturi sau recomandari le astept cu cel mai mare interes!

KENSINGTON

KENSINGTON

Senior Member

Daca ați cumpărat careva cartela prepaid, cat costa și la ce operator e ok acoperirea in statiuni (Hammamet m-ar interesa) ?

FC72

FC72

Senior Member

Am luat eu anul trecut de la un chiosc de pe strada din zona aia, Medina mai exact, de la Orange, avea 20Gb si costa cam vreo 75 lei.Am consumat jumate din date in 7 zile si a fost hot spot pentru inca 2 telefoane.
Poza este facuta exact din dreptul chioscului Orange spre strada.

Attached Files

KENSINGTON

KENSINGTON

Senior Member

Am primit un SIM card încărcat cu 2 GB de la Ooredoo, gratuit, văd că stă pe 4g+.
Vroiam să cumpăr, dar au zis că primii 2 GB sunt free :) Voi reîncara daca va fi nevoie.

Edited by KENSINGTON, 23 June 2023 - 18:06.

2Unlimited

2Unlimited

"No limits"

View Postmaiokoti2, on 10 iunie 2023 - 20:59, said:

Salutari la toata lumea!

Anul asta vom merge prima oara in Tunisia, la Skanes. M-ar interesa unele lucruri, cum ar fi cam cat costa un SIM de date la ei, se ia de la aeroport? Daca doresc sa inchiriez o masina, cam cat ar costa? De Skanes e aproape si Monastir si Port El Kantaoui si nu doresc sa-mi petrec vacanta dor pe plaja.

Cei care ati mai fost, ce recomandati sa fie vizitat? Daca aveti unele sfaturi sau recomandari le astept cu cel mai mare interes!

Iti recomand sa citesti descrierea excursiei mele din 2022 si sa-ti alegi informatiile de acolo.
https://forum.softpe...4#entry29116816

puzzlewood

puzzlewood

Member

Ce valuta e mai convenabil (ca si rata de schimb) sa folosesti in Tunisia USD sau EUR?

Ntim

Ntim

Member

Transport spre Tunisia

Plecare din Timisoara  dupa ora 12 cu HiSky, sosire tot  dupa ora 12, diferenta de fus orar 2 ore, avionul plin cam 95%.  Dupa control pasapoarte am mers spre iesire unde sunt agentiile partenere (cam acelesi fel ca la turci) si te indruma spre autocar iti scrie pe vaucer nr autocar.

Am ales statiunea Hammamet atentie una e Hammamet si alta e Yasmine Hammamet.  Hotelul ales era cam la 4-6 km de Yasmine Hammamet principala statiune din zona, asa ca atentie unde va cazati. Pana la hotelul ales aprox  105 km  la dus pe un traseu  la intors pe altul.

Hotelul cam la 10 minute de plaja, se asigura trnsport de la ora 9 pana la ora 18. Am mers si cu transport o toiota antica de tot cred ca avea 35 + ani, si pe jos era f lejer si pe jos.

Retur

Cam neplacut ca te scoli la ora doua noaptea fiinca avionul pleaca dupa ora 7, stai seara tarziu ca ai spectacol pana dupa ora 22 .
Retur alt autocar pe alt traseu, plecarea din hotel cu 4 ore inainte de zbor. traseu pe autostrada.

Ajunsi in aeroport dupa ce nu ai dormit vrei sa bei o cafea ca esti obosit, treci de securiti si te duci sa iei cafeaua   pret de Elvetia   5, 25 euro o cafea .
Zborul inapoi cam 2 ore si un pic, decent dar totusi compania asta HiSky  cam prea inghesuite scaunele.

Ajung inapoi in Tm la timp fara intarziere DAR  bagajul  aveam la cala doar un geamantan, apare pe banda spart, geamantan de un an, nu e mare paguba dar data urmatoare nu mai e bun, nu e valabila zicala   iati geamantan de calitate adica scump de firma,  

Din Tmisoara aeroport sunt in circulatie doua autobuze, am stat cam jumate ora pana am luat autobuzul spre oras, grosul pasagerilor Taxi, Bold, Uber sau masina personala parcata pe aproape, Autobuz pret 4 lei calatorie.  Pret Taxi sau Uber de la 60 lei in sus.

Am ajuns in oras si am vazut treceri de pietoni si semafor    de unde veneam nu exista asa ceva.

Per total o vacanta pe plus, o destinatie CATEGORIC de viitor, de pus pe lista.

Am scris  mai sus ca am fost in Hammamet nu in Yasmine Hammamet,  plaja unde am fost buna spre foarte buna, am vizitat si zona cealalta din Yasmine Hammamet si plaja era sub asta din  Hammamet.

Prima poza tabela la aeroport, poza doi plaja, poza trei masina de transport la plaja cine vrea.

Plaja foarte buna cu nisip fin.

Attached Files

• Attached File  1.jpg   176.67K   10 downloads
  • Attached File  2.jpg   169.62K   11 downloads
  • Attached File  3.jpg   229.44K   9 downloads

khristian78

khristian78

Senior Member

La plecare ai avut zbor la ora 17.45? Și la întoarcere la ora 7.15?

Ntim

Ntim

Member

Plecare ora 12,10 si intoarcere ora 7,15 cu HiSky ambele, zborul de la ora 17,45 cred ca era cu Animawings.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate