Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

un job in tzara

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
cam ce salarii net sunt in bucuresti pentru cei fara studii superioare?
cam care e rata de gasire a unui loc de munca in bucuresti in asemenea conditii?
cam cat costa chiria in bucuresti la o garsoniera dar nu intr-o zona de periferie sa spun asa?

altfel spus sunt o persoana in cautarea unui loc de munca....orasul in care locuiesc e "la pamant" si nu mai are ce oferi

#2
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 zerobitsunt, on 4th July 2012, 17:05, said:

cam ce salarii net sunt in bucuresti pentru cei fara studii superioare?
cam care e rata de gasire a unui loc de munca in bucuresti in asemenea conditii?
cam cat costa chiria in bucuresti la o garsoniera dar nu intr-o zona de periferie sa spun asa?

altfel spus sunt o persoana in cautarea unui loc de munca....orasul in care locuiesc e "la pamant" si nu mai are ce oferi

1. salariile variaza de la 500 ron la 20,000 ron, depinde doar de ce stii sa faci :)
2. sansele sunt intre 1% si 99%, depinde doar de ce stii sa faci :)
3. intre 150-250 eur !

#3
HDDGuru

HDDGuru

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,162
  • Înscris: 27.02.2012

 zerobitsunt, on 4th July 2012, 17:05, said:

cam ce salarii net sunt in bucuresti pentru cei fara studii superioare?
cam care e rata de gasire a unui loc de munca in bucuresti in asemenea conditii?
cam cat costa chiria in bucuresti la o garsoniera dar nu intr-o zona de periferie sa spun asa?

altfel spus sunt o persoana in cautarea unui loc de munca....orasul in care locuiesc e "la pamant" si nu mai are ce oferi

incearca sa-ti creezi singur loc de munca. la tara e de munca dar toti fug la bucuresti pentru ca la bucuresti salariile cad din cer fara sa mai muncesti

#4
Jack_Bauer_24

Jack_Bauer_24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.07.2012

 tablagiu_xxx, on 4th July 2012, 17:12, said:

1. salariile variaza de la 500 ron la 20,000 ron, depinde doar de ce stii sa faci :)
2. sansele sunt intre 1% si 99%, depinde doar de ce stii sa faci :)
3. intre 150-250 eur !
cine are 20.000 lei noi fara studii superioare?
aici presupun ca excluzi manelistii.

#5
tablagiu_xxx

tablagiu_xxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,346
  • Înscris: 15.06.2009

 Jack_Bauer_24, on 4th July 2012, 17:13, said:

cine are 20.000 lei noi fara studii superioare?
aici presupun ca excluzi manelistii.

eu cunosc caz

bineinteles ca astea sunt exceptii, grosul se invarte la salariul mediu

dar eu i-am raspuns crestinului la fel de general la cum a pus intrebarea

nu stiu ce vrea sa se faca cand ajunge in buc, doar banuiesc ... eu i-am aratat o paleta mai larga.

#6
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

 tablagiu_xxx, on 4th July 2012, 17:12, said:

1. salariile variaza de la 500 ron la 20,000 ron, depinde doar de ce stii sa faci :)
2. sansele sunt intre 1% si 99%, depinde doar de ce stii sa faci :)
3. intre 150-250 eur !
1. mai exact de la 500ron la cat variaza?
2. sunt un om simplu care a lucrat si ar lucra si in alte domenii inafara de ceea ce stiu sa fac si anume sa lucrez pe calculatoare(exceptie: programare si service sau chestiuni de networking mai avansate). sunt ideal pentru o munca de birou cu maldare de dosare si situatii pe calculator prin diverse softuri....asta daca ma intrebi ce stiu sa fac. dar orasu meu e asa de distrus si gol incat lumea zice "mai vrei si pe calculator?" asa ca nu am pretentia la asa ceva. vreau doar sa lucrez intr-un oras dezvoltat cu conditii de viata
deci nu caut raspunsuri de genul "vedem cum te descurci si cat ne ajuti sa furam si iti spunem cat vei castiga"  eu vreau sa stiu salariile concrete nu pentru sefi nu pentru combinatori ci pentru angajati normali.

Edited by zerobitsunt, 04 July 2012 - 17:47.


#7
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
1. mai exact de la ~500 lei/luna (salariul minim pe economie) la 445.050 lei/luna (asta a fost cel mai mare salariu din bucuresti in 2011: http://www.realitate...-ia_946630.html )


asa cum ti s-a spus si mai sus, salariul concret depinde de domeniul in care reusesti sa-ti gasesti un loc de munca, de performanta firmei respective si de performanta ta in acel post. joburile la care te gandesti tu (munca de birou) nu sunt usor de gasit.

sfatul meu e sa iti gasesti un loc de munca inainte de a te muta in bucuresti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate