Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

World of Warplanes

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
http://worldofwarpla...rplanes.eu/   folosesti acelasi cont ca si in wot EU.

#38
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Mai bine de 50% din jucatori aplica tactica suprema, kamikaze. Este imposibil de jucat in conditiile alea, sper sa rezolve cumva problema asta.

#39
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
eu am abandonat jocul deoarece nu reusesc sa ma conectez ....ma dispera am facut 2 onturi + cel de la wot . presupun ca am ceva la pc

#40
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Hai ca ma apuc si eu de prostia asta de joc, poate o sa-mi placa.

#41
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
LOLSUX!
Mai fain ii warthunder, iti da un altfel de feel.

#42
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,198
  • Înscris: 18.04.2008
Eu l-am jucat încã din faza de testare.
Am un avion de la nemþi pe linia cu heavy. E mai greu cu þintele de la sol.

#43
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Mult mai bun decat Warthunder .  Joc pe linia germana si pe cea japoneza  ,  cei care au probleme cu kamikaze  nu stiu sa se fereasca de ei.

#44
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
WOWP 2.0 a fost lansat, incercati-l cu inceredere, e ceva intre fostul wowp 1 si war thunder, mie mi se pare peste war thunder arcade! se pot castiga tokens cu care poti lua cont premium o luna, dar pt asta iti trebuie avioane de la tier1 pana la 8.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KEx1UQJ5sec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Nu o sa fie niciodata peste war thunder daca inca are bare de health.
Si jingles e un WG shill stupid. Vechile controale nu erau chiar najpa. Erau najpa pt. noobi si pt. ca trebuia sa stai mult timp sa le configurezi. Si cereau inca ceva timp sa te obisnuiesti cu ele. Dar la WT cand ma mai enerva vreunu treceam de la mouse aim pe controale din astea (cum avea si in WoWp) si la turnfight nu ma mai facea nimeni care avea mouse aim. Chestia era ca in afara de turnfaight era cam dificil de obisnuit cu ele.

Problemele lu WoWP erau ca avea ca WoT bara de health si pesemne inca are si ca avioanele zburau ca in desenele animate. Adica modele de zbor erau praf facute dupa ureche si cu fizici putine. Nu cred ca au bagat ei in modele de zbor si fizici. Din ce joaca jingles aici cu heavy fighteru nu pot sa-mi dau seama mare lucru (oricum ramolitu era praf si la WT). Se vede totusi ca flapsurile se activeaza automat. Nu e un lucru bun (chiar daca au influenta asupra manevrelor avionului si nu sunt doar de forma).

Singurul lucru care-l vad intr-adevar pozitiv e castigul in urma bataliei. A scos acceptabil xp intr-un defeat.

Edited by Genjurooo, 11 December 2017 - 17:32.


#46
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
Eu in 2 luni am ajuns la 2 avioane de tier 8 si aproape toate la tier 6, deci experienta din plin. ai dreptate, jingles habar nu are ce face aici, dar asta arata ca oricine il poate juca. Lasa fizica la o parte, nu are nimic de a face cu realitatea, e un joc la urma urmei... dar modelele se comporta cum trebuie si diferenta intre tipurile de avioane e mai vizibila decat in WT, adica nu te apuci de dogfight intr-un bomber sau heavy fighter...flapsurile poti sa le pui pe manual, a fost pe automat dar au schimbat in primul patch ca s-au plans multi. mie imi place mai mult ca grafica, adica chiar vezi avioanele in care tragi spre deosebire de pixelii din WT...Healthbar deranjeaza doar prin faptul ca esti vazut de toti si te pot ataca la viata putina... Oricum e complet diferit de WOWP 1.0. eu nu am mai jucat WT de un an...

#47
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Bine ca au schimbat. E frate arcade, dar prea de tot era sa le lase asa. Pai unde mai era skillu si experienta daca ramaneau pe automat?
Health bar in schimb ramane un deal breaker pt mine.
Si fizica e la fel de importanta ca daca exista poti sa faci mai multe lucruri intr-o incaierare. Ai mai multe optiuni.

Daca mai am contul o sa-l incerc prin ianuarie (dupa ce-mi iau un laptop nou, ca asta nu mai face fata), insa doar ca sa vad cum zboara avioanele, deoarece cu siguranta nu o sa raman cat are health bar.

Edited by Genjurooo, 12 December 2017 - 19:08.


#48
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View PostGenjurooo, on 12 decembrie 2017 - 19:07, said:

Bine ca au schimbat. E frate arcade, dar prea de tot era sa le lase asa. Pai unde mai era skillu si experienta daca ramaneau pe automat?
Health bar in schimb ramane un deal breaker pt mine.
Si fizica e la fel de importanta ca daca exista poti sa faci mai multe lucruri intr-o incaierare. Ai mai multe optiuni.

Daca mai am contul o sa-l incerc prin ianuarie (dupa ce-mi iau un laptop nou, ca asta nu mai face fata), insa doar ca sa vad cum zboara avioanele, deoarece cu siguranta nu o sa raman cat are health bar.
crede-ma ca skill-ul conteaza la fel de mult ca in WT, daca nu folosesti flaps si frana de motor, acceleratie nu faci nimic

In alta ordine de idei pe forumul lor gasesti o gramada de coduri cu avioane premium gratis...

http://forum.worldof...353#entry545353

http://forum.worldof...ode-depository/

avioanele zboara cum ar trebui si in WT, nu au efectul ala de fly by wire, unde pui acolo se duce, bineinteles in functie de agilitatea avionului!
nu stiu daca o sa ruleze pe un laptop fiindca merge foarte rau pe configuratii foarte puternice... problema e ca foloseste doar 2 procesoare, cineva a scris pe forum cum sa configurezi si acum imi merge mai bine, intre 45-60 fps, dar folosind doar doua procesoare din 4 fiindca e mai bine! asta o faci din task manager!

Edited by puiu72, 12 December 2017 - 20:15.


#49
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007
se pare ca ultimul patch a distrus stabilitatea jocului... crash to desktop la tot pasul, lag in comenzi(introdus din cauza plangaretilor cu joystick) fps foarte scazut, joc impracticabil la tier mare! wargaming si fixurile lor...

#50
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
Mai joaca cineva world of warplanes?
Mi se pare in ultimul timp ca nimeresc numai in echipe de boti si ceilalti ne bat mar. Adica cuceresc toate punctele dupa harta si joaca in haita foarte bine organizati. Botii astia se imprastie in toate zarile si si-o fura imediat.

#51
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postunpuisor, on 08 august 2018 - 09:18, said:

Mai joaca cineva world of warplanes?
Mi se pare in ultimul timp ca nimeresc numai in echipe de boti si ceilalti ne bat mar. Adica cuceresc toate punctele dupa harta si joaca in haita foarte bine organizati. Botii astia se imprastie in toate zarile si si-o fura imediat.

chestia e sa mergi unde merg botii, sa ii ajuti. ai sanse mai mari sa castigi asa fiindca daca te duci singur nici tu nu faci nimic, nici ei, doar tine-te dupa ei.

#52
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
oricum sunt varza, cu boti sau fara tot ti-o iei bine de tot pe coaja. Si altii joaca de parca toti 12 ar fi intr-o sala de jocuri si s-ar vorbi intre ei.

Edited by unpuisor, 16 August 2018 - 10:18.


#53
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 28.04.2003
mi se pare mie sau astia de la wargaming fac cand o echipa slaba cand una puternica ca sa scurteze timpul de joc? adica cateodata mi se pare ca distrug avioanele foarte usor, si alte ori trag si un minut intr-unul

#54
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011

 unpuisor, on 22 iunie 2020 - 22:48, said:

mi se pare mie sau astia de la wargaming fac cand o echipa slaba cand una puternica ca sa scurteze timpul de joc? adica cateodata mi se pare ca distrug avioanele foarte usor, si alte ori trag si un minut intr-unul

ti se pare ... sunt golani astia de la WG dar nu cred ca se ocupa de asa ceva

Edited by Danubian, 18 August 2020 - 15:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate