Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

World of Warplanes

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Se pare că cei de la Wargaming ce apropie de finalul unui nou joc numit World of Warplanes, care va apărea al doilea după jocul World of Tanks.

După cum scrie și în nume, în joc se vor folosi avioane din cel de-al Doilea Război Mondial.
Pentru început vor fi 3 țări:
Germania Nazistă;
Uniunea Sovietică;
Statele Uninte ale Americii.


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OP9GYrmt6F8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Ce ziceți, la fi interesant jocul?

Edited by mufa, 06 July 2012 - 22:58.


#2
user033

user033

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,533
  • Înscris: 07.07.2009

View PostKyKyKyKy, on 3rd July 2012, 14:59, said:

Ce ziceți, la fi interesat jocul?

Ce vrei sa spui ?

#3
have_dreams

have_dreams

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 01.06.2010

View Postuser033, on 3rd July 2012, 15:05, said:

Ce vrei sa spui ?


Probabil vroia sa zica "va fi interesant". Mai greseste omu', nimeni nu-i perfect.

ONTOPIC: Bleaghhh....

#4
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Nu cred ca o sa aiba asa mare succes precum WoT.

#5
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Mama ce nume originale sa-mi bag p*la...chiar World of... :rolleyes: niste jocuri esuate oricum.

#6
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postevon, on 3rd July 2012, 18:41, said:

Mama ce nume originale sa-mi bag p*la...chiar World of... :rolleyes: niste jocuri esuate oricum.

Stii ca vor ca din toate jocurile lor sa formeze unul care le cuprinde pe toate ? Desi sunt putin cam arcade, ofera potential, mult. Imagineaza-ti un enorm MMO PvP unde lupti cu vehiculele tale de razboi preferate. Seamana putin cu Battleground Europe, care spre deosebire de jocurile Wargaming, nu este P4F si unde progresul individual nu este deloc similar. E cu totul altceva si e...superb. Desigur, exista si un competitor care, ceva foarte trist urmeaza, nu are potentialul si capabilitatile de dezvoltare ale Wargaming, nici macar baza de jucatori nu va fi asa de mare. War Thunder, fostul World of Planes, tot beta dar un simulator. Simplul fapt ca au fost nevoiti sa isi schimbe numele pentru ca era prea similar cu al jocului competitorului spune cine a fost cel care a facut un pas inapoi si ne da o idee despre influenta pe care o are Wargaming acum. Intr-un fel, poti spune ca e monopol pe pietele nord-americane si europene. Jocul nu e deloc rau si poate fi imbunatatit, la fel ca WoT, poate suferi multe schimbari drastice dar sa fim seriosi, e exact acelasi conflict ca cel dintre pop si rock clasic sau muzica intrsumentala, totul tine de numarul de jucatori si verzisorii pe care sunt dispusi sa-i cheltuie.

Eu cel putin voi migra spre War Thunder cand va aparea dar...raman la WoT pentru ca nu exista alternativa. Interfata e chiar ok dar gameplay-ul...lasa de dorit daca esti un inrait al simulatoarelor desiiiii...avem intotdeauna ArmA pentru asta si acum...Iron Front dar tot nu e acelasi lucru. E singuru gen unde se face diferit si faptul ca piata este dominata...exista un singur jucator pe piata e...trist.

Edited by Ovidiu93, 03 July 2012 - 19:17.


#7
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View PostOvidiu93, on 3rd July 2012, 20:14, said:

Long story short,numele este foarte neoriginal,numai cate mmo-uri au copiat numele de la World of Warcraft,macar de alegeau si ei ceva calumea,nu ca nu ar fi putut. Chiar era un comentariu pe youtube,cineva zicea daca acele companii au fost platite de Blizzard sa aleaga numele la joc " World of " ca toata lumea sa-si poata aduce aminte de wow.
Puteau sa puna " Thunder Planes " , " Violent Crashes", "Last wings" ,"Planes of Fury" etc...astea mi-au venit mie in cap.

#8
DmF16

DmF16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 06.05.2006
Ce conteaza cat de original este numele? Important este sa aiba un gameplay placut...

#9
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View PostDmF16, on 5th July 2012, 23:40, said:

Ce conteaza cat de original este numele? Important este sa aiba un gameplay placut...
Da ai punctat bine,e varza la capitolul asta. Inafa de a va impusca in aer,fara nici un rost,altceva nu faci :rolleyes: macar de aveai quests cu acrobatii,sau misiuni ceva,da asa....numai pvp e naspa.

#10
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Probabil ca cel cu vapoarele va fi mai bun. Pe asta cu avioanele nu o sa ma chinui sa-l instalez.

#11
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009

View Postevon, on 6th July 2012, 07:12, said:

Da ai punctat bine,e varza la capitolul asta. Inafa de a va impusca in aer,fara nici un rost,altceva nu faci :rolleyes: macar de aveai quests cu acrobatii,sau misiuni ceva,da asa....numai pvp e naspa.

Deocamdata "World of Tanks" e super, super TAREEE !
Macar si pentru faptul ca are statistici detaliate publice pentru fiecare jucator ca sa nu te mai umfli in pene cand esti vai de mama ta iar daca esti bun se vede clar ca esti bun din rezultate.

E cel mai tare joc al tuturor timpurilor, un sah modern, mult mai distractiv decat sahul clasic.

World of Warplanes s-ar putea sa fie un pic mai arcade, nu stiu daca se ridica la acelasi nivel.

#12
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,357
  • Înscris: 23.05.2003

View PostDecember, on 6th July 2012, 06:14, said:

Pe asta cu avioanele nu o sa ma chinui sa-l instalez.
Mi-au trimis invite la Open Beta de fo' 2 luni. Am sters instant mailu' cu pricina.


View Postgniros, on 6th July 2012, 06:23, said:

E cel mai tare joc al tuturor timpurilor, un sah modern, mult mai distractiv decat sahul clasic.
Ideea jocului intr-adevar este excelenta din pacate sufera la greu cu punerea in practica.
BTW sahul de obicei se joaca de persoane cu IQ-ul peste medie, pentru WoT nu ai nevoie decit de o maimuta care stie sa apese tastele de directie si sa faca click pe mouse cind vede ceva rosu in fata. :D

#13
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008

View Postburebista, on 6th July 2012, 08:41, said:

Ideea jocului intr-adevar este excelenta din pacate sufera la greu cu punerea in practica.
BTW sahul de obicei se joaca de persoane cu IQ-ul peste medie, pentru WoT nu ai nevoie decit de o maimuta care stie sa apese tastele de directie si sa faca click pe mouse cind vede ceva rosu in fata. :D

Acela este jucatorul mediu, ai fi surprins sa vezi ce fac geniile pe acolo  :w00t:  cu ceva aparent atat de simplu. Sunt multi, multi factori si cel mai important, munca de echipa.

Edited by Ovidiu93, 06 July 2012 - 08:57.


#14
gniros

gniros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,173
  • Înscris: 11.03.2009

View Postburebista, on 6th July 2012, 08:41, said:

Mi-au trimis invite la Open Beta de fo' 2 luni. Am sters instant mailu' cu pricina.



Ideea jocului intr-adevar este excelenta din pacate sufera la greu cu punerea in practica.
BTW sahul de obicei se joaca de persoane cu IQ-ul peste medie, pentru WoT nu ai nevoie decit de o maimuta care stie sa apese tastele de directie si sa faca click pe mouse cind vede ceva rosu in fata. :D

IQ sucks !!!

#15
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View Postburebista, on 6th July 2012, 08:41, said:

Mi-au trimis invite la Open Beta de fo' 2 luni. Am sters instant mailu' cu pricina.



Ideea jocului intr-adevar este excelenta din pacate sufera la greu cu punerea in practica.
BTW sahul de obicei se joaca de persoane cu IQ-ul peste medie, pentru WoT nu ai nevoie decit de o maimuta care stie sa apese tastele de directie si sa faca click pe mouse cind vede ceva rosu in fata. :D
Nu chiar,iti trebuie oleaca de strategie,contra strategie,plan b,aici .

#16
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

View Postuser033, on 3rd July 2012, 15:05, said:

Ce vrei sa spui ?

Trebuia sa fie „interesant”. Voi vorbi cu admin sau moderator despre asta.

View Posttiestodj20, on 3rd July 2012, 15:45, said:

Nu cred ca o sa aiba asa mare succes precum WoT.

Acum depinde de preferințele fiecăruia.

View PostDmF16, on 5th July 2012, 23:40, said:

Ce conteaza cat de original este numele? Important este sa aiba un gameplay placut...

+1

#17
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostDecember, on 06 iulie 2012 - 06:14, said:

Probabil ca cel cu vapoarele va fi mai bun. Pe asta cu avioanele nu o sa ma chinui sa-l instalez.

Am mintit.

Acum il instalez.

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Foarte greu de condus avioanele. Luptele purtate pana acum n-au avut niciun sens. N-am idee de ce am castigat, am dat ceva dmg si am distrus niste tinte de la sol.
Nu-l voi juca.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate