Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

sfat achizitie bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
True_merlin

True_merlin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.12.2007
Ma gandesc de cateva zile sa imi schimb bicicleta si am primit urmatoarea oferta Cadru McKenzie HILL 500, echipata shimano complet. Deraiorul spate Shimano Tourney, frane mecanice pe disc, cu discuri shimano 160 mm, butuc spate shimano pe rulmenti, amortizor spate pneumatic (nu e din ala cu arc) Raidon si vine cu pompa de la Rock Shok, furca fata RST suspensie 100 mm cu reglaj, jante duble ultra usoare pentru competitii de XC, cauciuc fata Michelin Country Trail nou nout, cel pe spate e in stare ft buna. Grup spate Shimano, caseta cu 8 pinioane pret 1500 ron pentru mine pare destul de interesanta acum astept o informatie mai precisa. Multumesc anticipat.  dispun cam de 1500 1600 ron

#2
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
la banu' asta ar trebui si putin parfum de deore...

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Nici macar modelele hardtail nu prea au echipare Deore la 1500-1600RON, ci doar Altus sau Acera.
Oricum ar trebui sa ne dea mai multe detalii despre butuci/grup de transmisie/frane/jante (si anume modelul fiecarei componente), ca nu tot ce poarta numele Shimano e de calitate.
Eventual ne-ar ajuta si niste poze cu bicicleta, sau link catre anunt daca e de pe internet.
Oricum, eu personal as spune pas la orice model full-suspension atat timp cat costa sub 2500RON SH sau 5500RON nou. Cam asta ar fi dupa mine suma minima ca sa pui mana pe ceva ce nu-ti va crea numai probleme de la primii 20-50km pedalati.

Edited by Hider141, 03 July 2012 - 10:39.


#4
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View PostHider141, on 3rd July 2012, 11:36, said:

Nici macar modelele hardtail nu prea au echipare Deore la 1500-1600RON, ci doar Altus sau Acera.

i-am luat lu' nevasta-mea anu' trecut un fuji comp nevada cu 1600lei (oferta hervis). are si ceva deore...

la banii astia am vazut focus nu-stiu-cum cu pinioane deore.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate