Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Need For Speed (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
De gustibus non est disputandum ... si recunosc ca am cautat pe google, imi lipsea "est"... aproape sa ies din categoria descrisa de tine ... sau poate e vina celor care au scris chestia aia fara "est" cand eram la scoala generala Posted Image
Daca nu era Aaron Paul nu cred ca ii dadeam importanta filmului ... A jucat super bine in Breaking Bad si nu multi si-l aduc aminte din Mission Impossible sau K-PAX, pe langa alte filme sau seriale in care a jucat. Pentru mine a ramas Jesse Pinkman, vreau sa-l vad la un nivel superior ... pe langa o sonorizare decenta intr-un cinema.

#38
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Trailer mai prost recunosc ca nu am vazut de mult!
Vreo suta de bufnituri se aud in 2 minute si ceva. Si cand da ala cu pumul se aude tot o bufnitura de ciocnire de masini......
Singurul nume mai cunoscut din distributie e Michael Keaton si englezoaica Imogeen Poots. Aia de au jucat prin seriale nu-mi spun nimic.
Iar regizorul e un fost cascador ,singurul film pe care l-a mai facut e Act Of Valor ,care n-a "rupt stilul" sub nicio forma.
Sunt perfect de acord cu postul #36

Edited by edigee, 22 November 2013 - 10:52.


#39
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Voi vorbiti de parca filmul a aparut deja. Nici eu nu ma astept la mare lucru, dar m-as duce sa-l vad la cinema de curios. Oricum filme bune noi sunt putine.

#40
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Singurul nume mai cunoscut din distributie e Michael Keaton si englezoaica Imogeen Poots. Aia de au jucat prin seriale nu-mi spun nimic.

Aaron Paul e un actor foarte talentat.Da , a jucat doar intr-un serial , dar nu a jucat intr-un serial oarecare.Nivelul calitativ al serialului Breaking Bad depaseste multe filme.

Totusi , nici eu nu ma astept la mari lucruri de la acest film , fie ca joaca Aaron Paul fie ca nu.E un film bazat pe un joc video si are ca public tinta copii si adolescentii.

#41
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am vazut.Sincer m-am dus sa vad un film prost, spre foarte prost, dar se pare ca am fost dezamagit :))..Filmul nu a fost asa de slab dupa cum ma asteptam, se dovedeste inca o data faza aia ca daca ai asteptari mari de la un film, vei pleca dezamagit (vezi 300r rise of an empire), dar daca mergi impacat cu ideea ca e un film prost, s-ar putea sa iti placa.Chiar daca am tot zis ca nu imi plac actorii, pana la urma au fost chiar ok.Evident ca filmul e previzibil, poate la final ma asteptam sa fie altcumva, in rest a fost destul de previzibil.Masinile au fost chiar ok, mai vad si altii ca in lumea asta exista si alte masini puternice, nu numai Ferrari si Lamborghini.Coloana sonora a fost buna, neasteptat de buna, efectele 3D cam inexistente, insa s-a vazut bine, mai ales la planurile din elicopter.Au intordus si cateva chestii din joc, insa cam putine.Daca e sa fac o comparatie cu seria FF, cred ca e la nivelul ultimei parti, daca avea putin mai multa actiune, depasea si ultimul film din seria FF.Eu zic ca merita sa il vedeti, pentru ca din seria jocurilor si pentru ca masini...

#42
Wug

Wug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 12.11.2006
Hm, toata lumea se plage ca e praf insa pe imdb are 7.5 ... Zice ca a avut un buget de $66 mil. Comparativ cu FF6 care a "topit" $160 mil si cu o nota de 7.2 nu m-as orienta dupa trailer. Incasarile de la FF6 au depasit £500 mil. Atentie! Nu dolari ci GBP. Dupa parerea mea orice film cu o nota de peste 6.5 in imdb merita 25 ron la cinema.

#43
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Eu zic ca merita sa il vezi.Totul e real in film, cred ca nu au folosit CGI deloc, au facut replici la masini cand le-au distrus, Aaron Paul a fost instruit sa conduca la viteza mare pentru a parea cat mai reale fazele, e mult mai real decat FF...

#44
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Întradevăr, cică nu au folosit CGI.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cYD8MLH6OD4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Minutul 1:50.

Edited by driftking91, 13 March 2014 - 15:14.


#45
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
:)) Se pare ca a invata ceva pe platourile de filmare...

#46
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
merita vazut 3D, povestea nu e cine stie ce, insa are un feeling aparte mai ales 3d. Mi-a placut.

Edited by xkos, 11 April 2014 - 20:41.


#47
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Pe ici... pe colo... are cateva chestii mai interesante, dar nu cred ca se poate compara cu The fast and the furious (2001)...

#48
Mos-Nicolae

Mos-Nicolae

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 09.12.2013
Imi doresc sa vad filmul asta de cand am jucat primul NFS.

#49
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
L-am vazut. A fost destul de bun si diferit fata de F&F. Eu zic ca merita vazut daca nu l-ati vazut inca.

#50
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Seamana oarecum cu povestea jocului NFS The Run. Ce nu mi-a placut la acest film a fost coloana sonora, in multe locuri parca nu se potrivea deloc muzica cu ce era pe ecran, poate mi s-a parut doar mie.

Dar mi-au placut cascadoriile ceva mai reale, masinile (Koenigsegg Posted Image ), povestea si Aaron Paul. Fiind obijnuit din Breaking Bad ma asteptam sa zica "Biiiiitch" de cateva ori. :D

8/10 din partea mea.

#51
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Nu a fost cine stie ce...prefer mai mult stilul fast and furious.

#52
michael-myers

michael-myers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 656
  • Înscris: 02.08.2013
Sunt intru totul de acord cu urmatorul review ''ciordit'' dupa un site :

I walked in the cinema expecting fast cars, street racing, crazy cop chases, drifting and explosions and that's exactly what I got!
This film is called "Need for Speed" and is based on a video game. This alone tells us not to expect character development, genius plot twists and memorable dialogues. This films delivers exactly what it set out to deliver.
If you like fast and beautiful cars, this is for you. If you like crazy stunts and cars chases, this is for you. If you enjoyed getting chased by the cops in the video game, this is for you.
Go to the cinema expecting the above and you'll have an excellent time.

In concluzie,filmul a fost foarte bun pentru cei care apreciaza masinile,cursele de masini,cat despre asocierea cu franciza F&F,intradevar,filmele fac referire la curse,insa F&F are o actiune mai inchegata sa zicem,e mai mult un film politist,spre deosebire de NFS unde rolul principal il au masinile,cursele ilegale,actiunea in sine,iar scenariul,actorii trec pe planul doi,cu toate ca si actorii mi s-au parut simpatici foc.Deci carcotasilor ... _|_  Posted Image

Edited by michael-myers, 28 July 2014 - 16:52.


#53
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Mi-a placut si Imogen Poots la al doilea film anul asta cu A.Paul. Are o fata inconfundabila ,zici ca-i paiata sau clown ,dar e nostima si talentata.

#54
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Fabulos filmul! L-am vazut bluray pe un tv de 100 cm si m-a lasat...speechless.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate