Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Digi Mobil - Date mobil in roaming

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#73
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,535
  • Înscris: 16.12.2006
Pai daca ai SIM albastru suporta si roaming-ul ;)

#74
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Eu zic sa nu acordati prea mare importanta informatiilor din Contul Meu, cel putin pentru cateva zile pana se pun la punct cu toate.
Mie imi arata corect acum, la numar apare "Voice" in schimb roamingul de voce apare dezactivat desi el este activ.
Nici nu ai posibilitatea de a-l activa/dezactiva din cont.

#75
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,535
  • Înscris: 16.12.2006

 brasoveanul, on 26th June 2012, 22:27, said:

Mie imi apare in DigiCare roaming voce inactiv, desi este activ. Si mesajul este, deocamdata, nu se poate activa roamingul de date pentru acest numar. Isi revine de la sine?
Ai si internet activ pe Digi Mobil ?

#76
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 catalinman, on 26th June 2012, 22:29, said:

Ai si internet activ pe Digi Mobil ?

Da, bineinteles.

#77
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 catalinman, on 26th June 2012, 22:29, said:

Pai daca ai SIM albastru suporta si roaming-ul ;)

Nu e obligatoriu , am avut si SIM-uri albastre pe care nu functiona roamingul.

Ciudat este faptul ca serviciul de roaming mi-a mers pana acum si nici nu am mai schimbat SIM-ul intre timp

#78
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,535
  • Înscris: 16.12.2006
Atunci e ok, incearca maine sa-ti activezi din Digi Care :)

#79
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Culmea este ca pe alt numar unde nu am serviciul de net activ, dar am insa pe cel de roaming, apare corect in baza de date (roamingul activ si SIM-ul compatibil)

 catalinman, on 26th June 2012, 22:34, said:

Atunci e ok, incearca maine sa-ti activezi din Digi Care :)

Pai...

Attached Files



#80
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Fratilor, una e digicareul si ce raporteaza el. Dar faza e ca stau ca bivolu' de 2 ore cu IPadu in mana si serviciul roaming data al digi nu vrea sa miste. Am mutat simul in telefon si degeaba, nu vrea nici cum. Nu s-or fi propagat setarile in retea ?

Edited by George_Catean, 26 June 2012 - 22:51.


#81
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 18.11.2005

 George_Catean, on 26th June 2012, 22:50, said:

Fratilor, una e digicareul si ce raporteaza el. Dar faza e ca stau ca bivolu' de 2 ore cu IPadu in mana si serviciul roaming data al digi nu vrea sa miste. Am mutat simul in telefon si degeaba, nu vrea nici cum. Nu s-or fi propagat setarile in retea ?

Asa e!Nici eu nu reusesc sa ma conectez.
O fi reusit cineva? :angel:

Edited by talex007, 26 June 2012 - 22:52.


#82
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 talex007, on 26th June 2012, 22:52, said:

Asa e!Nici eu nu reusesc sa ma conectez.
O fi reusit cineva? :angel:

Am sunat acum si am facut o sesizare. A fost bata tipa...faza cea mai tare (sunam din UK la relatii cu clientii de pe numarul in cauza) : Aaa, dar nu aveti nici roamingul de voce activ ! :)

#83
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 18.11.2005

 George_Catean, on 26th June 2012, 23:14, said:

Am sunat acum si am facut o sesizare. A fost bata tipa...faza cea mai tare (sunam din UK la relatii cu clientii de pe numarul in cauza) : Aaa, dar nu aveti nici roamingul de voce activ ! :)
Eu am facut sesizare in digicare!Nici eu nu am roamingul de voce "activ"     :naughty:  :naughty:  :thumbup:

#84
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 danutz1, on 26th June 2012, 17:48, said:

Hai sa vorbim concret. Ce optiune si cat e tariful dupa depasire?
EU-Internet 50 de exemplu (nu e ceva singular sa zici ca dispare miine, am luat un exemplu unde sint usor de gasit SIM-uri mai ieftine decit creditul de pe ele). Tariful dupa depasire este 49 centi/MB, ceea ce e ceva mai mare decit RDS-ul (care cu TVA iese la 34.72, daca nu gresesc pe undeva). Dar faza e ca nu depasirea e esentiala, pentru ca atunci cind ai depasit 50MB deja ai platit la rds 17.36 euro (in loc de 5) si in banii astia intra multi alti MB extra daca chiar ai nevoie.

Pentru cei care au nevoie de si mai mult trafic dar care este grupat pe zile (adica ai nevoie de zeci de mb in fiecare zi) exista variante cu Vodafone Passport, de exemplu 50 MB cu 2.50 ceea ce da teoretic 5 centi/MB doar ca practic nu o sa nimeresti sa consumi aia 50MB exact intr-o zi.

E vorba bineinteles numai de prepay-uri. A se nota ca sint tarife existente de ceva timp, nu ceva inventat de la 1 iulie care merge sau nu merge acum.
In fine, totul depinde de context; e corect ca RDS e mai ieftin acum (sau cind o sa mearga) decit majoritatea altor optiuni. Pe de alta parte cine vroia internet la un pret vag acceptabil in roaming EU deja avea o optiune de 3+ ori mai ieftina decit a RDS-ului (si faptul ca RDS-ul e "numai" de 3 ori mai scump cind Orange e de 7 sau 17 ori mai scump e relativ nerelevant).

#85
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Gata, s-a rezolvat problema in DigiCare, imi apare acum roamingul de voce activ si am putut sa il activez si pe cel de date. Nu stiu daca are legatura cu faptul ca am semnalat problema aseara tot din DigiCare.

#86
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 brasoveanul, on 27th June 2012, 09:27, said:

Gata, s-a rezolvat problema in DigiCare, imi apare acum roamingul de voce activ si am putut sa il activez si pe cel de date. Nu stiu daca are legatura cu faptul ca am semnalat problema aseara tot din DigiCare.

Dar de functionat, functioneaza ? :)

#87
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

 George_Catean, on 27th June 2012, 10:33, said:

Dar de functionat, functioneaza ? :)

Nu stiu, sunt in tara. :) Sunt convins ca va functiona curand daca inca nu functioneaza.

#88
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
rezolvat si la mine.

#89
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Tocmai m-a sunat cineva de la RDS sa imi confirme ca acum este rezolvata problema. :)

#90
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 18.11.2005
Si eu aveam in digicare roamingul voce dezactivat, am facut sesizare si s-a rezolvat ...........sunt in roaming dar nu reusesc sa ma conectez la internet  :confuzzled:
O fi reusit cineva? :upset:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate