Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

HTC One X vs. iPhone 4S

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#37
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Postandreif_81, on 15th June 2012, 16:46, said:

Nu stiu ce BB ai avut tu insa actualele telefoane BB ce ruleaza BB OS 7.0 / 7.1 internetul zboara,pagina se incarca instantaneu.
Cam la ce capitole telefoanele BB sunt praf?
La segmentul Business Phone este number one...
Sunt pe naiba, ei sunt in aceeasi situatia ca si Nokia.

#38
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View PostRaySefo, on 15th June 2012, 17:13, said:

....
Daca iti place sa dai restart o data pe zi ca androidu o ia razna atunci iti meriti soarta.
Cred ca vorbesti din auzite, sau ai folosit un telefon cu Android de care tu sau proptietarul anterior si-a batut joc dpdv software, instaland tot felul de porcarii luate de pe pirate-bay sau alte surse de torrente.

Cred ca un moderator ar trebui sa inchida topicul, deja initiatorul si-a putut forma o parere despre One X vs iPhone 4S, iar topicul naste doar flame si pareri "inteligente" din partea fanboy-lor iOS.

Edited by Hider141, 15 June 2012 - 16:40.


#39
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Iar parerile celor cu android sunt foarte inteligente, mai ales ca nu stiu ca poti sa pui orice ring tone pe iphone si mai ales e cool ca te poti juca pe tel in timp ce vorbesti cu cineva...astea da pareri pe care cu siguranta trebuie sa le bagi in seama daca ai vreo 12 ani.

#40
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View PostHider141, on 15th June 2012, 17:39, said:

Cred ca un moderator ar trebui sa inchida topicul, deja initiatorul si-a putut forma o parere despre One X vs iPhone 4S, iar topicul naste doar flame si pareri "inteligente" din partea fanboy-lor iOS.
Evident, pana acum doar fanboy-ii iOS au venit cu flame-uri si cu misto-uri, asta-i mentalitatea lor, sa arunce cu pietre. :)
Nu stiu ce telefon o fi incercat desteptul ala RaySefo, dar eu dau la telefon restart atunci cand vreau, nu imi agata...

E problema mea cati ani am, sau cum ascult, ideea e ca se poate, dar asa cum spuneam mai sus... fanboy-ii haifon nu stiu decat sa faca misto si sa injure, o fac fiindca nu au argumente, sau isi sustin argumentele prin hiperbolizare.
I-auzi, restarturi zilnice... :lol:

View PostRaySefo, on 15th June 2012, 17:50, said:

Iar parerile celor cu android sunt foarte inteligente, mai ales ca nu stiu ca poti sa pui orice ring tone pe iphone si mai ales e cool ca te poti juca pe tel in timp ce vorbesti cu cineva...astea da pareri pe care cu siguranta trebuie sa le bagi in seama daca ai vreo 12 ani.
desteptule ce esti tu inteligent supraomenesc.
Initiatorul a spus ca nu vrea sa faca root la un telefon cu android.
Asa ca de unde-ai realizat tu mareata gandire ca omu` ar vrea sa-si jailbreakuiasca (sau cum s-o numi) haifonu, pentru a putea pune orice ton de apel vrea?

Stiu si eu ca se poate... se poate cu conditia de a-l hackui...

Nu am zis ca e cool ca te poti juca in timp ce vorbesti, dar am aratat ca se pot face multe, insa daca gandirea ta e limitata se pare ca nu poate procesa ceea ce am vrut sa zic.

Edited by AndyM, 15 June 2012 - 17:03.


#41
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Continui sa perseverezi in prostie , nu iti trebuie jailbreak sa pui orice ring tone ca apel,termina odata cu prosteala asta.
Aici areti ca nu ai tinut niciodata in viata ta un iphone in mana si te dai mare expert.

#42
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009

View PostPapillon_, on 15th June 2012, 17:29, said:

Sunt pe naiba, ei sunt in aceeasi situatia ca si Nokia.

Hai sa vorbim sa nu tacem.... :nonobad:

#43
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Poststeg1985, on 15th June 2012, 18:13, said:

Hai sa vorbim sa nu tacem.... :nonobad:

Telefoanele tuturor businessman-ilor pe care ii cunosc s-au schimbat INTEGRAL in ultimii 2 ani de la blackberry la iphone.

Blackberry nu are nici un atuu in fata iphone. Exceptant evident mult trambitatul intranet email pe care nu il foloseste nimeni in realitate.

Edited by Arkouda, 15 June 2012 - 17:18.


#44
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009

View PostArkouda, on 15th June 2012, 18:18, said:

Telefoanele tuturor businessman-ilor pe care ii cunosc s-au schimbat INTEGRAL in ultimii 2 ani de la blackberry la iphone.

Blackberry nu are nici un atuu in fata iphone. Exceptant evident mult trambitatul intranet email pe care nu il foloseste nimeni in realitate.

Nu mai stiu care este situatia in Romania,insa in Belgia iPhonurile sunt folosite in general de pusti si de tineri...

#45
andreif_81

andreif_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.06.2012

View PostArkouda, on 15th June 2012, 18:18, said:

Telefoanele tuturor businessman-ilor pe care ii cunosc s-au schimbat INTEGRAL in ultimii 2 ani de la blackberry la iphone.

Eu lucrez in domeniu bancar,departament persoane juridice deci sunt in contact cu "businessman-i" cca 8 ore pe zi,pentru mine telefoanele sunt un hobby si doar atat sa nu se interpreteze altfel,insa cu cei care intru in contact sa zic ca un procent de 20% au iPhone-uri.

Edited by andreif_81, 15 June 2012 - 17:33.


#46
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Posttzotzolyno, on 15th June 2012, 14:05, said:

Nici iPhone nici HTC One X n-o să te țină cu mult mai mult decât actualul telefon. Singurul telefon deștept cu o baterie de maratonist este Motorola Razr Maxx care momentan e liderul incontestabil și oferă o experiență ce-l puțin la fel de bună ca sgs2.
Cel putin sau mult mai proasta  :lol:  numai ca tine bateria 2 zile. Dar si S2 are baterie de 2000 si cu un rom bun ajunge sa tina tot 2 zile.
oricum daca vrea un telefon care sa nu umble la el atunci iphone clar, daca vrei un tel care sa i faci cam ce vrei tu ia android htc one x one s sau galaxy S3. l am butonat azi se vede superb si am zis ca e urat asa pare in poze dar in realitate nu e rau deloc si plasticul acela este f bun plus ca are si metal pe margini

#47
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011

View Poststeg1985, on 15th June 2012, 18:24, said:

Nu mai stiu care este situatia in Romania,insa in Belgia iPhonurile sunt folosite in general de pusti si de tineri...


Adica de aia care au de 10 ori mai multe tangente cu tehnologia.

Seful meu are blackberry cu plan de date din care consuma 0Mb pe luna si care are blackberry numai pentru fonturile uriase, scrise negru pe alb si care se vad de la 5 metri fara ochelari (e trecut de 50 de ani).

#48
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View PostRaySefo, on 15th June 2012, 18:11, said:

Continui sa perseverezi in prostie , nu iti trebuie jailbreak sa pui orice ring tone ca apel,termina odata cu prosteala asta.
Aici areti ca nu ai tinut niciodata in viata ta un iphone in mana si te dai mare expert.
Mai, probabil ca una din facilitatile (noutatile) lui ios 5 este si asta (posibilitatea de a pune un amarat de rinigtone), insa sa nu uitam ca ani la rand acest lucru banal pe iPhone nu era posibil decat prin jailbreak.
Iti pot da zeci de exemple de lucruri banale pe care nu le poti (sau nu le puteai) face fara jailbreak.


View PostRaySefo, on 15th June 2012, 12:05, said:

Daca nu vrei batai de cap cu androidul atunci iphone e singura solutie, nu ai parte de restarturi, orice aplicatie din appstore functioneaza perfect. Poti sa stai luni intregi si nu vei fi nevoit sa dai niciodata restart la tel.
Ei aici e masura obiectivitatii tale ;)

#49
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Nu, pe bune, orice aplicatie din appstore functioneaza perfect. Ce ti se pare deplasat la afirmatia asta?

#50
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 17.06.2010
Probabil afirmatia pe care am facut li se pare ceva de domeniul SF utilizatorilor de android :), avand in vedere numarul imens de aplicati incompatibile si FC pe care le da multe aplicati chiar din market.

#51
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Bineinteles ca se intampla uneori sa dea FC daca developerul trebuie sa ia in considerare x+1 configuratii hardware, spre deosebire de produsele Apple unde in mare sunt vreo 4-5 configuratii hardware, fiecare cu cateva sub-ramuri ce au foarte mici diferente unele fata de altele.
Sa vad eu cand vei putea sa creezi tu o aplicatie ce merge 100% fara probleme macar pe toate modelele lansate de HTC in ultimii sa zicem 3 ani.

Edited by Hider141, 18 June 2012 - 18:12.


#52
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

View PostArkouda, on 18th June 2012, 14:55, said:

Nu, pe bune, orice aplicatie din appstore functioneaza perfect. Ce ti se pare deplasat la afirmatia asta?
Auzi, da tu crezi ca iphone ai doar tu? Ai impesia ca altii n-au mai vazut asa ceva? o fi asa mare smecherie?
Ia intra tu pe aria dedicata si vezi de probleme legate de aplicatii din app store. Cum draq sa afirmi ca toate aplicatiile functioneaza perfect?
Ete ma s-a inventat perfectiunea :death:

View PostRaySefo, on 18th June 2012, 18:53, said:

Probabil afirmatia pe care am facut li se pare ceva de domeniul SF utilizatorilor de android :), avand in vedere numarul imens de aplicati incompatibile si FC pe care le da multe aplicati chiar din market.
Mai sa dea draq ce le stii tu pe toate.... :naughty:

Edited by Florinbv, 18 June 2012 - 23:36.


#53
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Le stie pe toate, mai ales pe alea cu telefoanele Android ce ruleaza pe o platforma hardware unica indiferent de model si marca  :roflmaofast: :roflmaofast:
Probabil ca-i unul de ala care daca descarca de pe Play Store o aplicatie ce se intampla sa dea rateuri pe Androidul sau, imediat intra pe pagina aplicatiei si da review negativ, ca aplicatia-i de kkt, in loc sa dea sa trimita un "bug report" catre developer.

Edited by Hider141, 19 June 2012 - 08:06.


#54
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostHider141, on 18th June 2012, 18:10, said:

Bineinteles ca se intampla uneori sa dea FC daca developerul trebuie sa ia in considerare x+1 configuratii hardware, spre deosebire de produsele Apple unde in mare sunt vreo 4-5 configuratii hardware, fiecare cu cateva sub-ramuri ce au foarte mici diferente unele fata de altele.
Sa vad eu cand vei putea sa creezi tu o aplicatie ce merge 100% fara probleme macar pe toate modelele lansate de HTC in ultimii sa zicem 3 ani.

Asta este exact motivul pt care inca nu iau androidul in considerare, cand vor fi la acelasi nivel de compatibilitate si stabilitate cu ios atunci poate ma voi gandi sa abandonez ios.
Cine vrea stabilitate si totul sa mearga din prima fara sa-ti faci creierii varza cautand rom-uri , atunci cu siguranta nu alege android.
Cine vrea sa-si customize ios-ul atunci face jailbreak si il poate customiza in moduri la care android nici nu viseaza.

Edited by tkd29, 19 June 2012 - 08:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate