Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Ce faceti cu molozul?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008
Deci intrebarea e destul de simpla-ce facem cu molozul rezultat de la o lucrare de reamenajare baie, bucatarie etc???? cat anume va costa sa scapati de el ?? nu se accepta raspunsuri gen ,,la gunoi,, caci nu aste legal sa aruncam astfel de deseuri la containere. Multzam mult.

Edited by PUERTAS, 14 June 2012 - 18:40.


#2
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
N-ai si tu un rau?

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Cauti o groapa care are "nevoie" de moloz si o astupi, ce mare inginerie ?

#4
te-dude

te-dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 28.10.2006
Sunt persoane care caută moloz să umple sau să înalțe diverse terenuri. În nici un caz nu cum zice cel dinainte. Cei de la salubrizare pot să-ți pună la dispoziție containere pentru moloz sau sunt persoane care cară așa ceva.

#5
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Sau un drum neasfaltat?

#6
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
La tine in Spania ai servicii de la compania de salubritate care contra 120 euro iti aducea un container la scara si iti varsai acolo tot molozul. Parca auzisem si in Pitesti de un asemenea serviciu dar pe la 100-200 roni dar nu stiu sigur. Nu cunosc in alte orase.
In general molozul se arunca la tomberon sau in vreo groapa de pe langa bloc care tine apa, loc de parcare, etc.

Ii urasc pe cei care arunca moluzul prin rauri sau mai ales pe drumuri si cai de acces. Se face praf ca dracu iar cand e umed dupa ploi se depune pe incaltaminte un fel de mazga greu de curatat si care cand se usuca devine alba. Foarte enervant cand sunt imbracat mai dichisit, cu pantofii proaspat cremuiti. Dupa ce ca drumurile si trotuarele romanesti sunt toate un praf de injuri de toate mamele cand te uiti la pantofi dupa 2-300m parcursi prin mirificele noastre orase, mai contribuiti si voi. <_<  

Recunosc ca eu cand am facut mici renovari intr-o garsoniera am aruncat putinul moloz (5-6 galeti) la tomberon ca nu merita sa inchiriez un container special numai pentru atat, dar cand am sa fac renovari serioase o sa inchiriez, mai ales ca pretul mi se pare chiar nesimtit de mic iar solutia e cea mai de bun simt.

Edited by dan84, 14 June 2012 - 18:57.


#7
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008

 dan84, on 14th June 2012, 18:49, said:

La tine in Spania ai servicii de la compania de salubritate care contra 120 euro iti aducea un container la scara si iti varsai acolo tot molozul. Parca auzisem si in Pitesti de un asemenea serviciu dar pe la 100-200 roni dar nu stiu sigur. Nu cunosc in alte orase.
Aici avem niste containere de 1m3 ca un sac de rafie pe care-l cumperi il pui la scara il umpli si suni la firma si-ti trimit un camion cu brat de macara sa-l ridice si e 35€ e interesanta ideea pt tara.ceea ce nu stiu e ce fac cu molozul astia. de cerecetat.

#8
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007

 tom_1133, on 14th June 2012, 19:47, said:

Cauti o groapa care are "nevoie" de moloz si o astupi, ce mare inginerie ?

Sau dacă nu găsești, sapi una! :D

#9
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Telefonezi la o firmă de salubritate. Vin ei cu camion, tractor cu remorcă, etc. Plata se face la metru cub de moloz. Dacă pui molozul în saci de nylon gros sau rafie e mai ușor, dacă nu, probabil că trebuie sa asiguri (sau să plătești) și încărcarea în benă. Costă puțin. Nu merită să faci porcării.... Elegant. Civilizat.

Edited by eddingro, 14 June 2012 - 20:20.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate