Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

2007 Renault Twingo

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
geoorge16

geoorge16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 13.12.2006

View Postclatarin, on Aug 15 2007, 19:12, said:

sigur se va vinde si la noi.
poate in vom vedea lansat la siab.

Se poate sa il aduca si la noi la Siab dar modelul vechi s-au vandut 5 bucati in 4 ani (importate de Renault Nissan Romania) asa ca nu cred ca se va schimba ceva.

#74
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
alea erau sigur comenzi speciale, masina s-ar fi vandut zic eu , daca era in oferta comerciala, in showroom-uri, la drivetest. da nah.. trebuie sa iti dai si silinta nu doar sa astepti sa vina sa-ti comande fraie(hmm..scuze .. clientul) masina fara sa o vada, etc

#75
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 22.04.2007
renault nu are nici un produs in segmentul mini iar la noi matiz, 107, spark,... se vand destul de bine ,deci nu vad de ce nu ar aduce si la noi noul twingo!

#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
a fost lansat Renault twingo rs. motor 1.6, 133 cp, probabil pana in 1.1t. Arata bine, insa parca vad ca inteligentii de la renault romania nu o vor aduce si la noi.


Quote

Renault Sport Technologies profited from the international launch of the latest R28
Formula 1 single-seater in Boulogne-Billancourt, near Paris, France, today to take
the wraps off Twingo Renault Sport. Renault's new, affordable, high-performance
car slots into the Renault Sport range alongside its bigger sister cars, Clio and
Mégane Renault Sport.
Twingo Renault Sport is a genuine hot hatch with looks to match and was designed
to deliver both enjoyable roadholding and genuine sports performance. Its efficient,
balanced chassis has been mated to a fiery but flexible 133hp engine to form a
package that is sure to appeal to all those who seek sporting sensations and
driving pleasure during everyday motoring.
The public will get a chance to see Twingo Renault Sport in further detail at the
forthcoming Geneva Motor Show.
Unmistakable sporting credentials
Renault has produced an affordable high-performance car which sits alongside Clio and
Mégane Renault Sport in the Renault Sport range. Twingo Renault Sport's compact
proportions and incisive, assertive styling are redolent of the Twingo Concept show car
which was unveiled at the 2006 Paris Show. Twingo's existing lines are underpinned by a
more curvaceous, athletic stance and the newcomer's sporty calling is further emphasized
by its wider front and rear wings, profiled sills and spoiler.
Driving pleasure and sporting sensations during everyday motoring
Twingo Renault Sport is the response of Renault Sport Technologies' experts to a twopronged
challenge, namely to deliver sports performance while at the same time
ensuring that the new car is easy to use on a day-to-day basis. Twingo Renault Sport's
chassis is both responsive and finely tuned to provide precise, balanced sports handling,
while specific work on the pitch of its new 133hp 1,598cc engine reveals its punchy
temperament.
The public will have the opportunity to examine Twingo Renault Sport in further detail at
the forthcoming Geneva Motor Show.

Attached Files



#77
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
totusi sa nu sarim calul...daca modelul acesta are pretul prezent, probabil ca si benzina aia rs va ajunge asemanator si o jumate de masina cum e twingo sa coste 16k euro este o nesimtire crasa...
Nouvelle TWINGO 16 200,00 € Initiale 1.5dCi 65 eco2
acest trend se pare ca e practicat de multi constructori auto. masinile mici le scumpesc, cele dotate ma refer.
ofera coaja cojilor la un pret minimal sa iti scoata ochii (dacia de 5k euro care n-a existat niciodata  :lol: :lol: :lol: ) dar stiind ca nimeni nu va cumpara acele masini...si ajungi sa scoti sutele de euro pt orice mic accesoriu de bun simt... :ciocan: Renault mofo's

#78
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,922
  • Înscris: 25.04.2006
Ce legatura are Renault cu treaba asta... ca merge in sensul curentului pietei? Mini a luat o masina modesta si a facut-o fashion icon prin adugarea oricarui optional shic la un pret care s-o duca de nicaieri in premium si pe ei nu i-a mai condamnat nimeni. On topic masinuta mi se pare foarte reusita.

#79
herculane

herculane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 01.02.2006

View PostT.rac3Er, on Jan 31 2008, 18:47, said:

totusi sa nu sarim calul...daca modelul acesta are pretul prezent, probabil ca si benzina aia rs va ajunge asemanator si o jumate de masina cum e twingo sa coste 16k euro este o nesimtire crasa...
Nouvelle TWINGO 16 200,00 € Initiale 1.5dCi 65 eco2

pretul banuiesc ca e pt FR. daca e asa, nu pot sa-ti spun decat ca un Clio 3 cu dotarile pe care le-am pus pe-a mea costa la ei aproape 19 000 € ;) iti dai seama ca eu n-am dat atat pe el in RO, nu? :)

masinuta e simpatica si 133cp o sa cam rupa pe caroseria aia asa usoara, si mai ales ca e facuta de departamentul sport de la reno, care cam scoate cam cele mai bune sportive de pe piata in clasa lor :wub:

#80
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
http://www.autoexpre...ult_twingo.html , cateva poze de la lansare

#81
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
eu nu stiu ce se tot mira unii ca la o masina mica si ieftina, daca ii pui niste optionale pe ea ii dublezi pretul.
pai un abs de acceasi generatie de ce ar costa mai putin la o masina mini decat la una premium, clasa mare.
un airbag, o clima si alte jucarii. doar ca 5000 de euro peste 15000 nu sunt asa de multi ca 5000 optionale la o masina de 7000euro.
in plus, un motor puternic e mult mai greu de pus la o masina mica decat la o masina mare. ganditi-va ca acea caroserie trebui sa reziste la niste solicitari destul de mari. trebuiesc gasite solutii sa creasca rigiditatea caroseriei dar fara a ingreuna masina. ca o masina mini si 1400 de kg e cam amapoda. la o masina mare 200kg in plus su se vad.

#82
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
versus ams intre Renault Twingo 1.2 16V (locul I), Fiat 500 1.2 8V (locul 2) si Smart Fortwo 1.0 (locul 3) http://www.auto-moto...testwertung.hbs

#83
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
OK! Si cat costa jucaria in Romania pana la urma? Mie imi place f mult

#84
blindshutter

blindshutter

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 11.08.2003
In Romania nu stiu cat va costa, in Franta va costa minim 15.600 Euro.

Attached File  Renault_Twingo_RS_nou_15.jpg   91.08K   15 downloadsAttached File  Renault_Twingo_RS_nou_10.jpg   104.36K   16 downloads0.jpg]

Datele oficiale pentru aceasta masina: 0-100k/h in 8.7 sec, motor 1.6 133CP si 160Nm, greutate 1050 kile, dotari foarte bune pentru banii dati pe ea.

Pe larg - Renault Twingo RS, noi imagini oficiale.

Din punctul meu de vedere, o sa aiba un succes nebun printre amatorii de hot hatchuri

#85
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postblindshutter, on Aug 25 2008, 18:33, said:

Din punctul meu de vedere, o sa aiba un succes nebun printre amatorii de hot hatchuri

Din punctul meu de vedere, e si mai urata. Parca a folosit ca inspiratie masinile viitorului din filmul Idiocracy. :scared:

#86
thedeady

thedeady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 22.01.2007

View Postblindshutter, on Aug 25 2008, 18:33, said:

In Romania nu stiu cat va costa, in Franta va costa minim 15.600 Euro.
Din punctul meu de vedere, o sa aiba un succes nebun printre amatorii de hot hatchuri

Depinde cat se va intinde peste aia 15.600 de euro. Nu de alta, dar sa nu o apropie ca pret de Corsa OPC, ca devina discutabila problema.
In fata n-arata neaparat rau, dar in spate parca e proaspat lovita. Si pacat ca a ramas schimbatorul ala luuuuuuuuung, cred ca arata mai bine unul mai scurt.

#87
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tare de tot pedalierul :D

[ http://www.drive-test.ro/images/renault_twingo_rs_nou_34.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#88
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 08.01.2006
Am facut azi un scurt testdrive cu un Twingo Day&Night 1.2 16V (ala micu de 58CP cred). L-am incercat acu 1 an si pe celalalt Twingo. E o diferenta uriasa (de asteptat) intre cele 2. Noul Twingo e placut de condus, foarte primitor in interior, ergonomic, spatios, practic si variabil. Doar 2 chestii nu mi-au placut: directia buretoasa si motorul lenes. Cateva minute inainte de Twingo am testat Aygo. Acolo mi-au placut numai directia si motorul :D Ma gandesc cum sa fac sa montez un motor de Aygo intr-un Twingo si sa ii dau nevestei masina perfecta :D

Edited by BingoBongo, 13 September 2008 - 12:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate