Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

HTC Desire C

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#181
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Minune! Mi-a venit HTC-ul reparat. Marti a plecat spre service si azi a sosit. Si locuiesc in provincie! Scrie pe garantie: "inlocuit P.C.B. si baterie". Stie cineva ce inseamna P.C.B.?

#182
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009
http://en.wikipedia....d_circuit_board ; cred

Edited by bogdy5, 03 October 2013 - 15:39.


#183
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
Adica placa de baza, din moment ce ti-a murit aia era clar. probabil bateria a facut scurt din moment ce au inlocuito si pe aia. Trebe sa am grija cu el atunci. Tudor nu umblasei pe la root si de astea nu?

#184
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostMotorhead, on 03 octombrie 2013 - 15:58, said:

Adica placa de baza, din moment ce ti-a murit aia era clar. probabil bateria a facut scurt din moment ce au inlocuito si pe aia. Trebe sa am grija cu el atunci. Tudor nu umblasei pe la root si de astea nu?

Da bre fratica! Mi-au inlocuit placa de baza, am alt imei acum. Nu am verificat ieri cand l-am ridicat de la Voda pt ca deobicei se trece noul imei pe cert. de garantie. Fuck! Pe al meu nu e trecut noul imei. Sper sa nu am probleme mai tarziu din aceasta cauza.
@Motorhead - nu umblasem la root sau alte chestii pt ca nu ma pricep. Am un prieten care se ocupa cu asa ceva dar bine ca nu i l-am dat pe mana, poate imi anulau garantia. Posted Image
Mai trebuie sa mentionez ca primul soft cand l-am achizitionat in decembrie 2012 avea o gramada de aplicatii pt Vodafone, iar acum lipsesc toate porcariile alea. Super din punctul asta de vedere. Versiune Android tot 4.0.3 ca si inainte, am. Cred ca nici nu se poate mai mult de atat. All the best.

Edited by tudor75, 04 October 2013 - 08:54.


#185
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011
Da in cazul in care ajunge in service scapi de branduire si blocare in retea.
Eu am avut un w910 i branduit voda,cand l-am primit din servic avea soft nebranduit.

#186
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007
Am rezolvat si cu garantia. Am fost astazi iar la magazin si mi-au dat o foaie de la service pe care sunt trecute ambele serii imei si cel vechi si cel nou.

#187
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009
bine ca ai rezolvat problema repede :)
or intrebat ceva de root?

#188
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postbogdy5, on 04 octombrie 2013 - 22:48, said:

bine ca ai rezolvat problema repede Posted Image
or intrebat ceva de root?
Am scris mai sus ca nu am umblat la nimic, dar chiar daca il root-am nu aveau cum sa-si dea seama pentru ca era mort. Placa de baza bulita.

#189
bogdy5

bogdy5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 09.12.2009
intrebam daca ei au intrebat ceva de root din curiozitate

#190
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View Postbogdy5, on 04 octombrie 2013 - 22:55, said:

intrebam daca ei au intrebat ceva de root din curiozitate
Nu aveau cum sa ma intrebe. Cei din service nu suna clientul decat atunci cand reparatia se face contra cost (eventual cand este iesit din garatie de cateva zile), iar cei din magazin nu au de ce sa ma intrebe deoarece ei doar il trimit, nu au treaba cu repararea lui.

#191
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
Apai al meu nu numai ca e rootat, dar are si soft schimbat, Cyanogen, si Clockwork recovery. Daca il trimit sa imi repare butonul acela sigur o sa am probleme, asa ca ramane asa pana una alta. Se poate aduce la starea initiala dar am nevoie de un soft codat vodafone si nu prea gasesc.

#192
atomicus

atomicus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 25.09.2005
Salutare,

Am un HTC Desire C, aflat inca in garantie. De ceva vreme am observat ca merge greu in aplicatii (jocuri), si parca merge si mai greu cand este conectat cardul SD. L-am resetat, am revenit la setarile din fabrica, dar n-am rezolvat problema. L-am dat la VF la service, dar ieri m-au sunat si mi-au spus ca anuleaza garantia si nu mi-l pot repara decat contra cost, deoarece au gasit urme de lichid prin el. Eu unul nu-mi aduc aminte sa-i fi facut baie cu ceva. Si stau si ma intreb: exista vreo posibilitate de a verifica veridicitatea spuselor lor? Adica, daca e prea scumpa reparatia (pentru ei), suna clientul si ii trantesc un motiv de-asta de care pot fi siguri ca eu nu-l pot verifica. Mi-au zis ca mi-l pot repara contra modestei sume de 450 RON!!!! Asta in conditiile incare eu l-am luat cu 1 Euro.
In fine...are cineva idee, daca chiar o fi intrat apa sau altceva in el ce s-ar fi putut defecta, de costa atat? Ma gandesc sa incerc la un service ca nu cred ca ajunge asa mult reparatia.

#193
bobo1976@sinaia

bobo1976@sinaia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 10.01.2007

Quote

In fine...are cineva idee, daca chiar o fi intrat apa sau altceva in el ce s-ar fi putut defecta, de costa atat?

Poti sa-i intrebi chiar pe ei, in momentul in care iti comunica ca trebuie sa platesti pentru reparatie at trebui sa-ti spuna si ce anume repara. E greu de presupus ce anume a fost afectat in telefon, putem banui ca placa de baza.

#194
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
Salutare,
Posesor de HTC Desire C (inca in garantie) care atunci cand este la incarcat (nu conteaza daca priza sau port USB) nu se deschide la intrare apel, deci nu pot raspunde.
Fac mentiunea ca nu este root-at si s-au instalat doar actualizari soft care au venit pe cai oficiale.
E caz de garantie sau pot rezolva eu problema?
Multumesc.

#195
Motorhead

Motorhead

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 17.12.2006
Problema asta o am si eu si am softul schimbat, interesant. Nu mai stiu daca cu cel original pateam la fel.

#196
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007
S-a rezolvat prin resoftare in garantie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate