Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Sfat bicicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Seig

Seig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.07.2007
Salut, vreau sa fac un cadou unei prietene o bicicleta in bugetul de 600-800 lei. Bicicleta va fi folosita atit pe un drum asfaltat cit si pe unul usor denivelat ea traind intr-un orasel nu tocmai dezvoltat. Dupa citeva cercetari m-am oprit la marca rockrider si anume modelele 5.0 si 5.1. Probabil nu va fi folosita la extrem dar destul de des ceea ce ma face sa ma gindesc daca este justificat un rockrider 5.1. Vreau sa mai aflu daca e se simte diferenta intre bicicleta rockrider pt dama si cea pt barbat(ma refer la modelul5.0 din moment ce se afla doar in cluj versiunea feminina). Ea are max 1.65m deci presupun ca e masura M. Astept pareri si sugestii daca e cazul. Ms

#2
Seig

Seig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.07.2007
Nu gasesc optiunea de edit.
Neuzer Nelson e o optiune mai buna, mai rea?

#3
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu cred că vei găsi Nelson de mărime potrivită, din câte știu sunt doar mărimi mari. Se poate să mă înșel, verifică.

Nelson e o alegere mai bună în sensul că are geometrie ceva mai relaxată, mai potrivită plimbării, și n-are furcă cu suspensie, care pe modelele ieftine este în general de proastă calitate.

Și Rockrider sunt decente, dar se recomandă o vizită după achiziționare la un mecanic serios pentru a detecta problemele de asamblare sau defectele pieselor. Din păcate la mecanicii Decathlon te duci degeaba, sunt îndatoritori dar nu folosește la nimic dacă nu se pricep.

#4
Seig

Seig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.07.2007
Poti sa imi recomanzi un mecanic in bucuresti? Am verificat la Neuzer si ai avut dreptate au doar marimi mari. E bun rockrider 5.0 pentru situatia descrisa de mine sau ma orientez la altceva?

#5
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
sportwin.ro, bikexpert.ro (magazinul de pe Pantelimon, nu cel de pe Coposu), dkbike.ro

#6
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008
Primul recomandat este cel de pe Nerva Traian aproape de Timpuri Noi?

#7
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Da.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate