Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Programul GPU Teak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend
 

Femicur

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Am o intrebare. Am fost diagnosticata cu chisturi la ambii sani si am primit tratament cu femicur. Intrebarea mea era, stie cineva daca acest tratament ingrasa? Mentionez ca imi este interzis sa ma ingras din cauza ca am probleme cu amandoi genunchii. Va multumesc.

#2
gondurasul

gondurasul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 27.02.2012

View PostMirela2012, on 10th May 2012, 21:46, said:

Am o intrebare. Am fost diagnosticata cu chisturi la ambii sani si am primit tratament cu femicur. Intrebarea mea era, stie cineva daca acest tratament ingrasa? Mentionez ca imi este interzis sa ma ingras din cauza ca am probleme cu amandoi genunchii. Va multumesc.

femicur este destinat tratamentului de chisturi la ovare nu la sani. din cate eu stiu orice tratament de chisturi la ovare ingrasa deoarece sunt pe baza de hormonala.

#3
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Femicur mi-a fost recomandat de catre un cunoscut medic de specialitate pentru tratamentul chisturilor la SANI, nu la ovare. Nu stiu pentru ce altceva se mai recomanda, dar mie pentru asta mi-a fost dat, si asta scrie de altfel si in prospect.  Nu contine hormoni, este pe baza de plante, si totusi exista pareri ca ar ingrasa. Voiam sa stiu daca a luat cineva si a avut asemenea efecta adverse.

Edited by Mirela2012, 11 May 2012 - 06:17.


#4
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Mâncatul îngrasă, nu medicamentele. Dacă vezi că-ți crește pofta de mâncare și eventual să pui pe tine, nu trebuie decât să contolezi cât mănânci versus câte calorii consumi.

#5
danutzapici

danutzapici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2010
Indicatii femicur:
1.tulburarile de ciclu menstrual ( poli sau oligomenoreea,);
2.sindromul premenstrual care evolueaza cu dureri si tensiune in sani , edeme , dureri de cap , labiltate psihica , crestere in greutatea in saptamana ce precede menstra;
3.mastoza chistica benigna. Actioneaza reducand sinteza crescuta de prolactina , regland dezechilibrul hormonal ce sta la baza acestor probleme.

Produsul este cunoscut in Germania de ani buni , are un renume foarte bun , deoarece dupa 3 luni de tratament 93% dintre paciente nu mai prezinta simptome.

Deci: Nu ingrasa...din contra...nu mai ai aceeasi pofta de mancare. eu am terminat prima folie..si ma simt foarte bine. Am slabit un pic chiar...

#6
nutyca

nutyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.07.2011
Si eu iau femicur de 2 luni dar ma indoiesc de rezultate acestuia .In urma cu 2 luni am fost diagnosticata cu nodul la sinul sting .urmez acest tratament da nu am rezultate bune ci din contra m-am ales cu inca 2 noduli la acelasi sin , cu o perioada de absenta a menstrei ,cu multe drumuri la ginecolog ,dureri de burta si sin ,lipsa de pofta de mincare .Nu am decit 36 ani deci exclus o menopauza .

#7
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Mda, si eu am luat 3 luni, timp in care nu m-am ingrasat nici un gram.
Deci, nu cred ca ingrasa.

#8
Mirela2012

Mirela2012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 17.08.2011
Merci mult de raspunsuri.
Eu am apucat sa-l iau doua zile (!) si ce pot sa spun ca am observat, este ca dormeam mai bine. :) Dupa care am citit pe net ca cica ar ingrasa si am renuntat. Dar acum cred ca o sa il iau din nou, sa rezolv chisturile de la sani.
Multa sanatate! :)
@nutyca: ciudate simptomele tale, eu auzisem ca din contra, regleaza menstruatia...

Edited by Mirela2012, 19 May 2012 - 18:44.


#9
nutyca

nutyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.07.2011

View PostMirela2012, on 19th May 2012, 19:43, said:

Merci mult de raspunsuri.
Eu am apucat sa-l iau doua zile (!) si ce pot sa spun ca am observat, este ca dormeam mai bine. :) Dupa care am citit pe net ca cica ar ingrasa si am renuntat. Dar acum cred ca o sa il iau din nou, sa rezolv chisturile de la sani.
Multa sanatate! :)
@nutyca: ciudate simptomele tale, eu auzisem ca din contra, regleaza menstruatia...
Buna ,da si eu auzisem tot la fel dar nu este chiar asa .Eu iau de de citeva luni si ....Chistul e tot acolo ,mai sunt 2 mai mici ,nu vor sa se retraga ,singurul lucru bun e ca nu ma mai doare sinul inpermanent dar burta iar menstra e la data nesigura .Am tot intrebat daca pot ramine insarcinata dar uni imi spun sa ma protejez in perioada fertila iar pe cealalta parte imi spun ca nu dar eu o iau pe prima in consideratie fiindca ....De ingrasat nu ,nu am pus nici macar un kg pe mine dar in rest ..,fiecare cu constructia lui ,bafta si multa sanatate !

#10
carmen_p09

carmen_p09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.03.2012

View Postnutyca, on 10 august 2012 - 12:22, said:

Buna ,da si eu auzisem tot la fel dar nu este chiar asa .Eu iau de de citeva luni si ....Chistul e tot acolo ,mai sunt 2 mai mici ,nu vor sa se retraga ,singurul lucru bun e ca nu ma mai doare sinul inpermanent dar burta iar menstra e la data nesigura .Am tot intrebat daca pot ramine insarcinata dar uni imi spun sa ma protejez in perioada fertila iar pe cealalta parte imi spun ca nu dar eu o iau pe prima in consideratie fiindca ....De ingrasat nu ,nu am pus nici macar un kg pe mine dar in rest ..,fiecare cu constructia lui ,bafta si multa sanatate !


femicurul este recomandat -printre altele- pentru reglarea menstruatiei, nu pt  contraceptie, deci trebuie protectie in cazul incare nu se doreste o sarcina. eu stiu ca pt a se obtine rezultate tb facuta o cura mai indelungata (pe prospect scrie minim 3 luni).

#11
anika181

anika181

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.10.2013
Buna, am luat Femicur pentru a trata simptomele unei mastoze fibrochistice veche, ce o am de peste 15 ani. Am numerosi noduli, am facut numeroase analize si am incercat variate tratamente. Femicur a fost foarte eficient in ameliorarea durerilor de sani, nu a avut efecte adverse si nu m-am ingrasat. Am cautat explicatii si nimeni nu mi-a spus ca nodulii benigni la san dispar. Se poate trai cu ei, putem trata neplacerile cauzate, ii putem monitoriza, dar nu au disparut. Operatia este exclusa, as ramane fara sani la cate formatiuni benigne au. Am primit explicatii: cauzele sunt de natura hormonala, mostenita genetic, vizeaza receptorii de estrogen si nu variatiile estrogenilor din sange (am facut numeroase dozari hormonale si toate au iesit in intervalul corect). Receptorii de estrogen sunt defecti (de vina sunt radiatiile, genele, etc.) si absorb mai mult estrogen decat ar trebui, pana se infunda si apare nodulul. Mama a avut fibrom uterin si procesul cu receptorii de estrogen este acelasi. Am o veste buna, am 32 de ani si un bebelus pe care il alaptez cu succes, de 8 luni.

#12
ionelamrr

ionelamrr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2014
Buna! De curand si eu am fost diagnosticata cu mastoza fibrochistica, si mi s'a recomandat sa iau Femicur. Am o luna de cand iau si ma simt foarte bine. De curand am fost si in perioada menstruatiei si nu am mai avut dureri abdominale, aproape absente, mentionez ca avem dureri ingrozitoare. Nu m'am ingrasat nici un kg. De noduli nu stiu ce sa zic...am si eu noduli la ambii sani si se poate interveni chirurgical daca ajung la 4 cm. Multa sanatate!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate