Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Ce dimensiune are la roata bicicleta asta.

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
marius186

marius186

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.03.2012
Buna ziua ! Detin o bicicleta RICH la tara ! Weekend-ul care vine as vrea sa plec la tara . As vrea sa-mi cumpar din Bucuresti cauciucuri pentru aceasta bicicleta. Insa nu stiu dimensiunile rotilor. Daca stie cineva dimensiunea acestui cauciuc. Va rog sa mi-l spuneti. Multumesc.

Mai jos se afla o poza cu modelul bicicletei mele:
http://imageshack.us...rafie0025z.jpg/

#2
bogdan95

bogdan95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 12.07.2009
Probabil 26 de inch.
Sfat. Cand dai un link, verifica sa fie corect, pentru ca nimeni nu sta sa vada de ce nu merge linkul...
http://imageshack.us...rafie0025z.jpg/

#3
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Trebuie sa scrie pe cauciuc.
In general trebuie sa fie de 26, dar se poate sa fie si mai mica, nu imi dau seama din poza.

#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
omu nu stie sa puna link corect, asa ca ii dam o mana de ajutor

[ http://img851.imageshack.us/img851/650/fotografie0025z.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


deci omule, daca ai pe cineva la sala roaga-l sa iti masoare diametrul la roata si faci conversia intre cm si inch ca sa fii sigur 100%
oricum poate vei avea nevoie atat de camera cat si de cauciucul in sine, ia asta in considerare cand faci achizitia.

#5
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
E 26x1.95 cel mai sigur.

#6
Guguluff

Guguluff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.01.2007
Stiti cumva ce dimensiune au rotile pe care scrie: 7000x38c ? Am intrebat pe cineva care vinde o bicicleta de oras si asta a raspuns, dar nu stie daca sunt de 26'' sau de 28''. Si vreo idee despre latimea lor, din specificatiile astea?

#7
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
700 este 28". Iar 38C înseamnă aproximativ 38mm. Zic aproximativ pentru că pot diferi cu câțiva mm în realitate față de cât scrie pe ele (în minus, adică să aibă 35-36 de fapt).

Edited by wirespot, 05 June 2012 - 20:42.


#8
Guguluff

Guguluff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.01.2007
Merci Wirespot, am gasit mai multe modele cu aceste anvelope.
Caut anvelope albe sau crem pentru o bicicleta de oras cu specificatiile 26x1.75 - 2. Bicicleta pe care o am are unele cam crapate, marca Schwalbe partial albe si caut tot asa (crem sau alb). La marimea asta gasesc doar Mtb, nu de oras. Din ce-am gasit sunt doar unele Rubena 26x2.1. Oare merg sau e maxim 2, latimea potrivita?
Preferam o firma mai ieftina, recunosc...

Edited by Guguluff, 21 June 2012 - 18:13.


#9
jinxy_c

jinxy_c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 27.01.2009
Masoara distanta dintre bratele furcii spate aproximativ pentru ar trece balonul anvelopei. Apoi pe langa latimea anvelopei pe care vrei s-o iei ( de cele mai multe ori este declarata un pic mai mare decat in realitate) mai trebuie sa-ti ramana de-o parte si de alta a ei vreo 5mm pana la bratele furcii.

#10
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu uita să măsori și la brațele de sus și la cele de jos. Uneori cele de jos pot fi mai apropiate. Și trebuie măsurat și la furca față, evident.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate