Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Samsung S5220 Star 3

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
cikyu

cikyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.07.2006

View Postalina_cristiana, on 30 ianuarie 2014 - 10:28, said:

buna ziua. am un samsung s5229 (star 3) si de cateva ore n-am semnal. celelalte telefoane din camera au semnal. care poate fi problema?

cel mai probabil ai o problema fizica, cu antena. poti suna la un service autorizat samsung (http://esd-rom.ro/web/contact.html) pt a ti se comunica un cost si un timp de executie. ei sunt cei care au samsung service plaza in Iuliu Maniu. au reviewuri f OK.

#20
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013

View Postcikyu, on 27 decembrie 2013 - 07:49, said:


daca nu ai f multe app-uri instalate si nu e o durere de cap, da un reset la OS.
Cum se face asta si ce presupune (ca as pierde)? Ma mai pot loga dupa aceea pe facebook si gmail, macar, ca pe yahoo n-am reusit niciodata. O vreme ma puteam loga si pe softpedia, dar dupa un timp nu am mai putut nici macar deschide si vizualiza decat cel mult lista de subiecte, dar care nu se mai pot deschide.

#21
cikyu

cikyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.07.2006

View Postdelores, on 16 februarie 2014 - 15:21, said:

Cum se face asta si ce presupune (ca as pierde)? Ma mai pot loga dupa aceea pe facebook si gmail, macar, ca pe yahoo n-am reusit niciodata. O vreme ma puteam loga si pe softpedia, dar dupa un timp nu am mai putut nici macar deschide si vizualiza decat cel mult lista de subiecte, dar care nu se mai pot deschide.

cred ca cel mai bine faci o vizita scurta la un service si ceri: salvare date, reset OS sau reinstalarea OS-ului, in functie de ce sugereaza si ei. Oricum la service autorizat Samsung, nu in coltul blocului sau in vr-un pasaj ciudat. E cativa zeci de roni toata distractia. nu merita sa te risti sa faci pilaf telul daca nu te descurci. bafta

#22
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
ok, am inteles, multumesc. credeam ca era ceva ce puteam face eu din meniu.

#23
Valeriu93

Valeriu93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.02.2014
Samsung S5220 este un telefon "clasic".Nu citeste documente word, pdf sau ce alte fisiere de acest gen incercati pe acest device.Detin acest model de 1 an si am fost destul de multumit de el.Bateria tine in jur de 3-4 zile.Aplicatii, slabe sanse sa gasiti ceva interesant pentru acest model.Teme, nu merg decat cele 2 preinstalate.Fiind un telefon low cost sa nu aveti asteptari prea mari de la el.Wifi merge destul de greu, se conecteaza greu.Camera, cel putin in cazul meu, are toane.Adica, la un moment dat functioneaza pe 3.2 mpx, apoi nu mai face poze decat daca o trec pe 2 mpx.Nu am idee daca aceasta problema o au toate telefoanele de acest model.Singura problema majora am intampinat-o zilele acestea cand am trecut pe reteaua orange.Daca apelam pe cineva, vorbeam 10 secunde apoi isi intra singur in lista apeluri, apela singur acelasi numar, imi punea apel in asteptare pentru cateva secunde apoi inchidea singur.Si, problema tot pe acesta retea cu mesajele pe care le-am trimis anumitor numere.Raportul de livrare nu continea textul "livrat" ci continea textul "in asteptare".Am introdus cartela intr-un alt telefon si se pare ca problema a fost chiar din acest samsung si nu din cartela asa cum ma asteptam.Sper sa va fie de folos aceste detalii.

#24
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
tocmai am reusit performanta sa-i sparg displayul...si nici macar nu l-am trantit, doar l-am strans mai tare si l-am rasucit...mai are rost sa-l repar? si sa-i fac si reste-ul? mai ales ca am la el husa, casti si incarcator nou...

Edited by delores, 28 February 2014 - 21:45.


#25
sstudio

sstudio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 17.11.2013
salut

detin un telefon samsung star 2(luat la liber inainte aveam cosmote iar acum m-am mutat pe vodafone) si observ ca nu imi merge . am incercat sa schimb optiunile de la vodafone punct de acces etc si tot nu a mers.
are cineva idee cum as putea rezolva problema?
Multumesc!

#26
senxei

senxei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.07.2007
salut, am si eu un star 3 - 5229 si deocamdata am obs urmatoarea chestiune: cind am incercat sa intru pe facebook nu imi da posibilitatea sa introduc datele personale adica user si parola. deci nu pot intra, a mai patit cineva asa ceva? nu ca sint un fan facebook dar ar fi bine sa mearga si asta, ma gindesc... Posted Image cred ca e chestiune de sistem de operare probabil... se poate face ceva?

si inca ceva:mi se pare mai interesant softul de pe star 2... oare este posibil sa instalez softul unui star 2 pe star 3?

Edited by senxei, 31 March 2014 - 14:06.


#27
senxei

senxei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.07.2007
delores, resetarea OS se poate face si de catre tine, are niste optiuni in meniu, vezi acolo. mai intii salveaza tot ce ai si nu vrei sa pierzi din el pt ca sterge tot si ajunge la fel cum era cind a iesit pe usa magazinului... daca nu te pricepi mergi la unu care stie mai bine decit sa pierzi ceva...
si cred ca merita reparatia daca nu e prea scumpa... e un tel destul de bun.

'sstudio'  daca nu merge cu reset OS atunci contacteaza operatorul de servicii. l-ai decodat?

#28
freenet363636

freenet363636

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 17.11.2006
buna, am un tel sansung star 3 codat in vdf. se poate decoda in Galati si cit costa? multumesc

#29
Mac121

Mac121

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.09.2015
Am un Star 3 si nu l-am mai folosit de cam 6 luni. Problema este ca am uitat parola. Am incercat sa intru in recovery room, dar imi apare doar un telefon cu o sageata in jos pe ecran si niciun meniu. Ce pot sa fac? Fara service

#30
HALLS

HALLS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 19.06.2016
Sa iei lecitina pana iti amintesti parola.

https://www.google.c...forgot password

Edited by HALLS, 09 July 2016 - 11:56.


#31
Mac121

Mac121

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.09.2015
Haha, ce gluma buna ! Eu v-am cerut sfatul, voi faceti misto. Frumos forum... si mai ales oamenii de pe el

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate