Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

problema software canon sx240 hs

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
masu

masu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.01.2008
Am cumparat cano sx 240 hs. Am instalat sofware inclus. Instalare cu succes ! totusi cand conectez aparatul la calculator imi deschide doar fereastra de optiuni fara insa sa scrie nimic in interiorul ei. Asa ca nu pot descarca pozele cu softul inclus (camera window). Pe laptop am wind xp. Vad aparatul in My computer si pot descarca pozele asa. Dar vreau sa functioneze softul respectiv.
Mentionez ca mai am un Canon mai vechi 590 IS, iar softul lui merge pe acelasi laptop. Cu softul acesta vechi nu pot insa descarca si pozele de la aparatul nou. Si imi da si un mesaj in acest sens.
Va rog, cum sa procedez sa functioneze Camera Window la aparatul nou. E ceva ce nu am facut, sau nu am facut bine oare? Mai am un laptop cu W7 si problema e aceeasi si acolo. Dar pe mine ma intereseaza aici pe hp cu W xp.
Multumesc

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,703
  • Înscris: 26.11.2001
Nu inteleg dc vrei sa folosesti acel soft.
E inutil si probabil e mai usor sa le descarci cu Explorer intr-un folder sau cu un program dedicat precum Picasa.

#3
masu

masu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 25.01.2008

View PostCourage, on 28th April 2012, 21:49, said:

Nu inteleg dc vrei sa folosesti acel soft.
E inutil si probabil e mai usor sa le descarci cu Explorer intr-un folder sau cu un program dedicat precum Picasa.
In primul rand pentru ca e mai comod, zic eu. In al doilea rand pentru ca am dat bani si pe el si vreau sa mearga. Iar in al treilea rand sunt curios de ce nu merge.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate