Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#3565
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postrazor1911, on 25 august 2014 - 16:00, said:

Iti sugerez sa faci cumva sa stai pe forum oneplus (cu banii pregatiti pe card), se mai arunca 1-2 invitatii cam la 2 saptamani si ai cum sa prinzi varianta internationala la pret mai mic. Pe CG chiar se ruga cineva sa ia cineva invitatia odata, era ultima zi.
Am rasfoit forumul lor - au si o parte in limba romana ce contine peste 1.000 de pagini. Trebuie sa ai extrem de mult timp sa-l parcurgi, pentru ca cei de acolo nu au rabdare sa raspunda novicilor... E ciudata chestia cu invitatiile... Pretul ajunge pe la 1500 lei cu asteptare multa si... invitatie. Mi se pare mult pentru un no name. :)
Mai caut, nu-i graba.

#3566
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
E departe de a fi no name, e facut de OPPO. Au negat o buna perioada de vreme, desi vanzatorii (am primit si eu :D) ii faceau reclama folosind mail-ul de la oppo.

Nu cred ca poate fi atat de mare pretul, in 1600 cu tva si fedex aduc versiunea de 16, 1800 (ar trebui sa scada la inceputul lunii) aduc versiunea de 64. Repet, TVA, garantie, Fedex, tot tacamul.

#3567
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Eu stiu ca este un telefon bun, dar majoritatea romanilor, nu. 1500 cel de 64 - scria cineva pe forumul respectiv.
Poate va mai scadea pretul.

#3568
mondidi

mondidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.06.2004
salut,
are cineva Jiayu s2?  stie 3G pe 900?

Edited by mondidi, 27 August 2014 - 16:19.


#3569
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011

View Postmondidi, on 27 august 2014 - 16:19, said:

salut,
are cineva Jiayu s2?  stie 3G pe 900?
Cat ti-a luat sa postezi, dadeai un search pe google...dura mai putin si aflai si raspunsul.

#3570
mondidi

mondidi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.06.2004
Search pe google am dat,
vroiam sa stiu parerea colegilor de forum.
in legatura cu 3G-ul unele site-uri spun ca nu, alte da, iar pe review-ri video uneori apare si frecventa de 900.

#3571
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
@Victor cred ca asta e ce vrei tu
@mondidi pe site la Jiayu ca si la siturile serioase, apare numai 2100MHz pe 3g. Nu te baza pe ce vezi pe aliexpress, aia scriu numai bazaconii.

Edited by Aeryn, 27 August 2014 - 17:46.


#3572
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Ce părere aveti despre Huawei Ascend P7-L00 cu LTE si dual activ, care tocmai s-a lansat? Nu dau link, să nu se considere ca reclamă, dar îl găsim deja în România.


Edited by SERGIUTANDARICA, 27 August 2014 - 18:20.


#3573
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007

View PostSERGIUTANDARICA, on 27 august 2014 - 18:17, said:

Ce părere aveti despre Huawei Ascend P7-L00 cu LTE si dual activ, care tocmai s-a lansat? Nu dau link, să nu se considere ca reclamă, dar îl găsim deja în România.
pentru varianta L00, o baterie de 2500 e destul de putin. in plus, e nedetasabila si asta e un minus. pretul, de peste 380 de dolari, pare cam mare fata de ce ofera concurenta. dar se stie ca huawei isi vinde mai scump brandul decat ceilalti producatori chinezi.
L00 nu suporta NFC
si nu e dual active. e dual standby. doar etotalk zic ca e dual activ, dar gafeaza frecvent. cel mult poti primi sms pe un sim cand vorbesti pe celalalt.
de asemenea, nu poti folosi cardul de date simultan cu 2 simuri.
pe site-ul magazinului oficial al huawei se explica: Dual SIM (Side SIM Slot is either SIM or TF Card, means, when you insert two SIM, can't insert TF Card; When you insert the Mainly SIM only, can insert TF Card.
iar punctajul in benchmark de apx. 25.000 e mic pentru pretul asta.
e de apreciat camera.
la 4g nu ma bag, ca nu folosesc

Edited by ducipalu, 27 August 2014 - 19:30.


#3574
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007

View Postrazor1911, on 25 august 2014 - 10:34, said:

Nu comand de pe site-uri, am mai mentionat. Am facut prostia sa comand mici chestiute si m-am fript de fiecare data.

Antelife: comandat husa flip Zopo ZP980 (apare in procesare de 2 luni), 2x Xiaomi Powerbank 10400mAh, baterie ThL W8 - n-am primit niciunul din cele 3 produse.
Pandawill: comandat K910 (vroiam pentru mine) - M-au tinut 3 saptamani pana sa ma anunte ca nu au produsul in stoc, inca 3-4 saptamani sa-mi returneze banii in cont.

Attachment Antelife.PNG

Dupa ce luni dupa-amiaza am completat o reclamatie la Posta Romana, putin mai tarziu numarul de urmarire a aparut miraculos in sistemul track&trace - http://posta-romana....k=RC436397973HK

Pe 09 06 data comanda, sosita dupa 2 luni jumatate in tara? Taaare ciudat, or fi vazut ca e luata pe firma si s-au gandit ca e ceva de valoare. Evident in reclamatie a trebuit sa precizez ce contine coletul, ce valoare are si sa aduc si dovezi. Stupid.

#3575
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Eu am luat dupa pandawill un telefon, am asteptat o luna pana a ajuns, am platit si 90 de euro tva(nu sunt in ro) am constat ca are niste pete albe pe display si alte probleme, l—am trimis inapoi, a ajuns dupa 4 saptamani si dupa ce am platit 30 de euro transportul, mi—au zis ca la reparat dureaza intre 3—5 saptamani, mai dureaza iar o luna pana il primesc dupa ce il trimit ei, deci telefonul o sa ajunga prin octombrie iar la mine! In fine,ideea este ca eu nu mai comand nimic din china! Astept sa apara in magazine in europa! Acum butonez un honor 3C, al doilea produs huawei de care sunt foarte incantat!

#3576
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostAeryn, on 27 august 2014 - 17:43, said:

@Victor cred ca asta e ce vrei tu
Da, dar cu ecran mai mare. Cred ca voi lua Hongmi Note dar aștept varianta Lte FDD. Chiar dacă nu are display fhd și nu-i dual sim.

#3577
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Acu' chiar nu le poti avea pe toate....fa si tu un compromis.
Oricum Note e super telefon, am si eu.

#3578
JOSEPH

JOSEPH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 17.06.2006
In afara de spemall mai stiti careva un site ce livreaza cu postnl?

#3579
cpaun

cpaun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.04.2013

View PostJOSEPH, on 28 august 2014 - 10:32, said:

In afara de spemall mai stiti careva un site ce livreaza cu postnl?

Fastcardtech teoretic... dar nu ti-i pot recomanda momentan pentru ca sunt in dispute cu ei pe Paypal :). Mi-au trimis prin postnl, dar chipurile eu nu pot track-ui coletul decat dupa ce pleaca din Olanda... dupa saptamani de insistente mi-au raspuns ca s-ar fi pierdut coletul si s-au oferit sa-mi trimita altul. Si la al doilea colet la fel. La al treilea am schimbat cu EMS, dar inca nu l-am primit.
A mai primit cineva prin postnl? E normal sa poti folosi tracking number-ul numai dupa ce pleaca din Olanda (asta insemnand 3-4 saptamani in care nu stii nimic despre colet)? Sau e o scuza aiurita a celor de la Fastcardtech?

#3580
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Fastcardtech vand clone

#3581
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@cpaun: Atentie ca ai doar 45 zile calendaristice protectie PayPal. Ai deschis deja disputa sau folosesti PP pentru a comunica cu ei?

#3582
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
Buna, @all... am nevoie si eu de un sfat pentru achizitia unui telefon; ca si functionalitati:
- dual sim, in care vor intra o cartela de la Orange si una de la Digi (pentru net);
- baterie cat mai mare, sa nu stau cu stresul ca ma prinde amiaza cu bateria descarcata;
- procesor de ultima generatie, deh mi s-a pus 'pata' pe octacore... pe principiul bigger is better;
- un display cat mai decent (e musai sa fie HD?) si cu Gorilla Glass, evident;
- suport soft de la producator sau terte surse;
- samd... )
prima data imi 'luase ochii' un Kingzone K1 Turbo dar un coleg de pe alt forum mi-a deschis ochii ca nu are frecventa de 9000 pe WCDMA (pe care lucreaza Digi) si am renuntat; apoi am trecut la  Xiomi Redmi Note - mai ales ca se gaseste si pe la noi si scutesc o gramada de probleme (vama, garantie, pot sa il iau in rate..), plus ca vine cu interfata de MIUI care mi se pare destul de ok;  dar parca e cam 'slabut' fata de prima alegere.
Acum am citit pe aici si am dat de Coolpad F1 si deja parca e mai bine.... deci, o recomandare ceva... Posted Image)
Btw... bugetul e pina in 1.500 lei.

Edited by silwer, 28 August 2014 - 12:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate