Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

extindere RCS & RDS in tara

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
3380 replies to this topic

#73
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
se numeste inginerie sociala si nu e folosita numai de companiile de telefonie; o gramada de institutii bancare si de alt gen fac genul asta de mizerii

#74
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
File-ar ingineria sociala a dracu, cum in Romania sunt multi prosti logic ca functioneaza, RDS nu face asa ceva pentru ca stiu ca de la ei nu va pleca nimeni, Romtelepom stiu ca toti vor sa plece de la ei si astfel mai lipesc cu Super Glue niste fraieri.

Edited by Neaceasca85, 21 June 2012 - 13:53.


#75
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostNeaceasca85, on 21st June 2012, 14:52, said:

File-ar ingineria sociala a dracu

Asta e tare, e de pus la semnatura.  :thumbup:

#76
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Seamana cu inginerie financiara.  :naughty: In semnatura mea nu mai incape. :P

Edited by Neaceasca85, 21 June 2012 - 17:15.


#77
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
de fiecare data cand nu  cunosc un nr de tel
si mi se zice : " am onoarea cu d-l maistoru? imi acordati 1 minut"
le zic PA LA REVEDERE !

#78
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Spune-le "ai o secunda".

#79
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Si acuma, on-topic: in jurul Sighetului, tocmai au achizitionat firmele locale Ziffer, care oferea acces la internet si TV Nord, firma de cablu tv, care are retea si, implicit, multi abonati atat in Sighet, cat indeosebi in comunele aflate pe ruta Sighet-Satu Mare, pana in localitatea Remeti. Deja trag fibra pe acest traseu.

#80
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
In judetul Galati, comunele Slobozia Conachi, Cuza Voda si Pechea (de unde e Bute) am desfiintat Akta  :thumbup:

Cablu, pachet Popular cu 65 de canale la 10 lei (timp de 6 luni) si internet de 20 Mbps cu 7.5 lei (tot asa, valabil 6 luni).

Prima luna gratuita si pe urma 6 luni 17.5 lei, dupa ce trec cele 7 luni cablu tv 20 de lei si internet 15 lei. Deci un total de 35 de lei.

Akta pentru cablu si net cereau 65-70 de lei si asta in conditiile in care grila avea 40-45 de canale, iar internetul 8 Mbps  :lol:

#81
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pai si prin Neamt, pe ruta Piatra Neamt- Girov- Tototiesti- Tg- Neamt- Baltatesti- Piatra neamt- cand ajungeti? :D

Hai, ca vreau si eu HD :D.

#82
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008

View Postcatalinman, on 8th July 2012, 12:52, said:

In judetul Galati, comunele Slobozia Conachi, Cuza Voda si Pechea (de unde e Bute) am desfiintat Akta  :thumbup:

Cablu, pachet Popular cu 65 de canale la 10 lei (timp de 6 luni) si internet de 20 Mbps cu 7.5 lei (tot asa, valabil 6 luni).

Prima luna gratuita si pe urma 6 luni 17.5 lei, dupa ce trec cele 7 luni cablu tv 20 de lei si internet 15 lei. Deci un total de 35 de lei.

Akta pentru cablu si net cereau 65-70 de lei si asta in conditiile in care grila avea 40-45 de canale, iar internetul 8 Mbps  :lol:

S-a facut si retea 3G in zona? :rolleyes:

#83
gigel70

gigel70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 02.01.2010

View Postbaducu, on 8th July 2012, 14:40, said:

S-a facut si retea 3G in zona? :rolleyes:
De unde atatea facilitati, daca la cablu si internet au facut o lucrare  okkkkkk,,,,,la telefonie mobila au de munca la greu ,cu 4 sau 5 emitatoare tot judetul,,,,unul TECUCI altul COSMESTI ,unul pe la LIESTI doar voce ,iar 2 relee in GALATI.cum orange e lider incontestabil in tot judetu va fi greu pentru digi mobil DAR NU IMPOSIBIL---------------------

#84
ILIE31

ILIE31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 15.01.2008
in Salaj pe  cand    retea  rcs  rds .  zona  jibou somes odorhei   nici macar semnal  digi nu este . ACOLO RTC  ARE  100%

#85
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011

View PostILIE31, on 8th July 2012, 15:36, said:

in Salaj pe  cand    retea  rcs  rds .  zona  jibou somes odorhei   nici macar semnal  digi nu este . ACOLO RTC  ARE  100%
Corect, vara trecuta cand am fost prin Jibou nu aveam semnal pe Digi.Mobil deloc. :)

Edited by ZooMl3sS, 08 July 2012 - 14:38.


#86
ILIE31

ILIE31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 15.01.2008
SA  FIE CHIAR ASA  DE NEPOPULATA ZONA  ACEEA  DE  NU AU AJUNS INCA  ACOLO?  CA DOAR  CICA   E ORAS .  sau   dupa interese   . pacat   rds ar  avea sigur clienti deoarece  rtc  are  preturi aberante la servicii si ar  fi fost un concurent  serios.

#87
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View Postbaducu, on 8th July 2012, 14:40, said:

S-a facut si retea 3G in zona? :rolleyes:
In momentul de fata nu.

View Postgigel70, on 8th July 2012, 15:32, said:

De unde atatea facilitati, daca la cablu si internet au facut o lucrare  okkkkkk,,,,,la telefonie mobila au de munca la greu ,cu 4 sau 5 emitatoare tot judetul,,,,unul TECUCI altul COSMESTI ,unul pe la LIESTI doar voce ,iar 2 relee in GALATI.cum orange e lider incontestabil in tot judetu va fi greu pentru digi mobil DAR NU IMPOSIBIL---------------------
Adevarul e ca toată lumea avea numere de Orange, n-am întâlnit niciun număr de Vodafone sau Cosmote :)

#88
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Mergeti la RDS, unde va ofera EoC, viteze mici, pinguri mari si conexiuni care se intrerup, cu toate ca-s prin cablu. Sa nu mai vorbim ca daca stati intr-o zona unde incep ceilalti sa faca trafic intens, va luati adio de la viteze decente, deoarece nu se aplica impartiri egale de banda intre clienti. Trage unul cu toata viteza, iar restul de clienti stau si balbaie.

Este ieftin, normal, dar daca o sa aveti probleme, sa vedeti daca vi se rezolva si, mai ales, in cat timp! Sa nu mai zic ca astept sa vina sa-mi taie un amarat de cablu si nu au fost in stare s-o faca de aproape 1 luna.

Eu nu ma bucur deloc ca RDS a venit la mine in oras, a ''inmormantat'' cea mai buna si cea mai rapida retea. La cate probleme am avut cu ei, eu nu mai vreau sa aud de firma asta.

Edited by copil_Cuminte19, 08 July 2012 - 16:29.


#89
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Exagerezi si inca ceva, cablul ala nu o sa ti-l taie nimeni, ramai cu el pe viata  :naughty:

#90
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Nu exagerez chiar deloc. De ce sa raman cu cablul asta inutil? Il tai eu si tot scap de el. Bine ca nici macar bunul simt de a taia un cablu nu-l au, la firma care era inainte veneau ei fara sa ii chemi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate