Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Programe TV pe care NU vi le doriti in grila Digi TV Cablu Digital la RCS&RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Și eu știu pensionari care nu urmăresc niciun canal Intact. Posted Image Plus că și după evenimentele din 2012, legate de DIGI satelit, câți abonați au pierdut? Mulți au trecut pe cablu.

Românul nu este dinamic să schimbe furnizorul de la o lună la alta.

Și eu voiam să le „dau cu rezilierea în cap” acum șase ani când era conflictul Discovery (pe care apropo, le urmăream în comparație cu orice canal Intact...) dar dacă concurența nu a ridicat degetul să mă cableze, aia e... Acum uite, măcar două canale din pachet s-au întors în grilă, nimeni nu a murit, plus că renunțasem să le țin partea celor de la Discovery.

În fond, aveam motive mult mai serioase să reziliez.

Edited by alfa_alfa, 14 August 2018 - 16:49.


#74
chief36

chief36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 28.07.2018

View Postalfa_alfa, on 14 august 2018 - 16:39, said:

Și eu știu pensionari care nu urmãresc niciun canal Intact. Posted Image Plus cã și dupã evenimentele din 2012, legate de DIGI satelit, câți abonați au pierdut? Mulți au trecut pe cablu.

Românul nu este dinamic sã schimbe furnizorul de la o lunã la alta.

Și eu voiam sã le „dau cu rezilierea în cap†acum șase ani când era conflictul Discovery (pe care apropo, le urmãream în comparație cu orice canal Intact...) dar dacã concurența nu a ridicat degetul sã mã cableze, aia e... Acum uite, mãcar douã canale din pachet s-au întors în grilã, nimeni nu a murit, plus cã renunțasem sã le țin partea celor de la Discovery.

ÃŽn fond, aveam motive mult mai serioase sã reziliez.
Iaca cã eu am murit,cãnd Rds a scos posturile Discovery le-am dat cu rezilierea în cap!si m-am abonat apoi la Dolce Tv prin satelit,eu nu permit sã îsi batã joc cineva de mine pe banii mei👌

Edited by chief36, 14 August 2018 - 16:58.


#75
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014
Esti unul dintr-o mie. Romanului ii place sa se plange si sa dea vina pe "agenturile straine", nu sa se implice.

#76
dresden

dresden

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.08.2018

View Postchief36, on 14 august 2018 - 16:57, said:

Iaca că eu am murit,cănd Rds a scos posturile Discovery le-am dat cu rezilierea în cap!si m-am abonat apoi la Dolce Tv prin satelit,eu nu permit să îsi bată joc cineva de mine pe banii mei��

Cu ce si-a bautut joc pe banii tai? AVeai vreun contract semnat cu rcs in care operatorul se obliga sa-ti retransmita anumite canale? NU. Esti liber sa pleci, 99 la suta nu am plans dupa discoveryuri, ca in afara de world si ID, nu le urmaream mai deloc. Posturile Digi world, life si animal, sunt ani lumina peste discoveryuri. De aia rcs nu a pierdut mai deloc abonati.

#77
Codrin55

Codrin55

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 30.01.2018
- Național TV
- Național 24 Plus
- Boomerang
- Cartoon Network
- Travel Channel
- TLC
- Orizont TV
- Kapital TV
- Antena 3
- Antena Stars
- Happy Channel
- România TV
- Trinitas TV
- Credo TV
- Alfa Omega
- Speranța TV
- Pro Cinema
- Pro 2
- Pro Gold
- Canalele ungurești
- Telestar 1
- Taraf TV
- Super One
- AXN
- AXN White
- AXN Spin
- AXN Black
- National Geographic
- Nașul TV
- Inedit TV

#78
BogdanI33

BogdanI33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 03.01.2019

View PostCodrin55, on 14 iulie 2019 - 15:24, said:

- Național TV
- Național 24 Plus
- Boomerang
- Cartoon Network
- Travel Channel
- TLC
- Orizont TV
- Kapital TV
- Antena 3
- Antena Stars
- Happy Channel
- România TV
- Trinitas TV
- Credo TV
- Alfa Omega
- Speranța TV
- Pro Cinema
- Pro 2
- Pro Gold
- Canalele ungurești
- Telestar 1
- Taraf TV
- Super One
- AXN
- AXN White
- AXN Spin
- AXN Black
- National Geographic
- Nașul TV
- Inedit TV


#79
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View Postchief36, on 14 august 2018 - 16:57, said:

Iaca că eu am murit,cănd Rds a scos posturile Discovery le-am dat cu rezilierea în cap!si m-am abonat apoi la Dolce Tv prin satelit,eu nu permit să îsi bată joc cineva de mine pe banii mei��
Foarte bine asa sa faci. Stai la Dolce ca ai ramas fara o multime de posturi.... da' ce mai conteaza.... ti-a ramas gloria ca ai plecat de la Digi Posted Image. Daca ai sa vezi pe ecran No Signal (ca se zvoneste ca vor sa se retraga din Romania) iti mai ramane Focus... treci si pe acolo sa fii impacat cu propria-ti persoana ca citez "le-ai dat cu rezilierea in cap" celor de la Digi Posted Image. Am trait sa o vad si pe asta, sa renunti la fibra ca sa stai cu lighean pe casa

View Postdresden, on 15 august 2018 - 11:58, said:

Cu ce si-a bautut joc pe banii tai? AVeai vreun contract semnat cu rcs in care operatorul se obliga sa-ti retransmita anumite canale? NU. Esti liber sa pleci, 99 la suta nu am plans dupa discoveryuri, ca in afara de world si ID, nu le urmaream mai deloc. Posturile Digi world, life si animal, sunt ani lumina peste discoveryuri. De aia rcs nu a pierdut mai deloc abonati.
Like pentru asta Posted Image. Posturile Discovery nu mai sunt de mult la calitatea ce a fost odata, contin foarte multe reluari si sunt pline de reclame din 10 in 10 minute la versiunile pentru Romania (de parca n-ar fi posturi cu bani, platite cu taxa per abonat)

Edited by tico18, 15 July 2019 - 07:04.


#80
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.09.2012
Totusi Discovery science si Discovery Id cred ca merita.

#81
VegetaSsjBlue

VegetaSsjBlue

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2019
Porcaria care se numeste 6 tv ar trebui eliminata cat mai repede.

#82
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,408
  • Înscris: 06.11.2014

View Postaddiy1987, on 15 iulie 2019 - 07:36, said:

Totusi Discovery science si Discovery Id cred ca merita.

ID s-a cam telenovelizat si nu mai are emisiuni bune. Sunt multe emisiuni care au disparut de la noi, dar ruleaza bine mersi (sezoane noi) in SUA ori Canada (Deadly Women, Paula Zahn, etc).

#83
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

View PostBogdanI33, on 14 iulie 2019 - 23:11, said:

Dacă nici National Geographic nu e bun atunci ce? :)
În rest dacă nu le dorești pur și simplu le ștergi sau îți faci o listă favorită.

#84
addiy1987

addiy1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 05.09.2012

View PostiZet, on 15 iulie 2019 - 12:13, said:



ID s-a cam telenovelizat si nu mai are emisiuni bune. Sunt multe emisiuni care au disparut de la noi, dar ruleaza bine mersi (sezoane noi) in SUA ori Canada (Deadly Women, Paula Zahn, etc).
Asta cam asa e,dar totusi merita,fata de ce televiziuni avem in grila e bun.

#85
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Posturi care as dori sa iasa din grila digitala sunt: dublurile SD ale posturilor HD (sunt vreo 20 si ceva) si posturile straine . Sa fie undeva la maxim 100 de posturi. Cine vrea sa vada posturi straine sa-si ia parabola si STB (sau TV LED cu tunner de satelit in el) si sa treaca pe Astra ca sunt cu sutele free acolo.... iar cine vrea sa vada posturi la calitate slaba sa se uite pe analogic. Din moment ce exista versiune HD a unui post nu-i inteleg rostul existentei in grila a postului in versiunea SD.

Edited by tico18, 17 July 2019 - 16:01.


#86
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Nu se pot scoate versiunile SD deorece se mai oferã decodoare SD.

Cand nu vor mai oferi decodoare SD, doar HD iar nici un abonat sa nu mai aiba decodor SD atunci se pot scoate versiunile SD.

Edited by _-GEORGE-_, 17 July 2019 - 17:00.


#87
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Oricum, unii amesteca Adevaruri cu Grozavenii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate