Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

barca pneumatica pescuit

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Ma tot baraie la cap un pescar sa-i caut si lui pe net o parca pneumatica si nici nu stiu de unde sa incep probabil ca ar trebui sa caut un forum specializat, care nu stiu, ca vad ca sunt o gramada dar sper sa gasesc vreun sfat pe aici. Omul din cate mi-a spus pescuieste singur in barca, barca ar trebui sa fie mai scurta de 230 cm(ca sa-i incapa umflata pe masinuta lui) si sa coste < 2000 lei. Poate si cativa lei in plus daca e ceva rezistent in timp.
Jolly 220 Allroundmarin o fi buna? Desi cam depaseste putin bugetul si nu are forma simetrica. Sau EnergoTeam 235 light desi nu cred ca o sa fie de acord ca e umpic cam lunga? Dar Joker 230 Allroundmarin?  Alte sugestii? Multumesc.
Recomandati-mi si 3-4 magazine bine cotate care vand pe internet si care au si magazin fizic prin Bucuresti.
.......
Cred ca softpedia ar avea de castigat daca ar face si o sectiune pentru pescuit si vanatoare.

Edited by costables, 17 April 2012 - 13:17.


#2
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Incearca sa faci o intrebare la Gipo ( a nu se considera reclama ).
031 425 10 48

Am vazut pe site-ul lor ca au o sectiune dedicata barcilor, insa nu exista nici-un produs..poate totusi iti pot oferii o solutie!

L.E.  - de ce nu inclini catre o barca din polietilena ? mult mai durabila si mai sigura pe apa, pe cand aia pneumatica imediat face gaura si "te duci la fund"

uite aici un link din bucuresti cu preturi si poze
http://www.hibiscuss...rca-bic245.html

Edited by Danitos, 17 April 2012 - 13:54.


#3
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Salut,
Incearca pe forum la rapitori.ro . Au sectiune de Bursa , unde poti gasi atat barci noi cat si SH. Cred ca vei primi raspunsuri mai concludente acolo.
La fel ca si userul de mai sus, rog a nu se considera reclama.

#4
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011

View PostDanitos, on 17th April 2012, 14:49, said:

uite aici un link din bucuresti cu preturi si poze
http://www.hibiscuss...rca-bic245.html
Interesant, o sa-i zic, sa vedem daca nu e cam mare pentru masina lui, barca o pune sus pe portbagaj! Sta la bloc, mai greu cu depozitatea. Poate are boxa la subsol, nu stiu.

Edited by costables, 17 April 2012 - 14:33.


#5
Nemernic

Nemernic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2012

View Postcostables, on 17th April 2012, 14:02, said:

Ma tot baraie la cap un pescar sa-i caut si lui pe net o parca pneumatica si nici nu stiu de unde sa incep probabil ca ar trebui sa caut un forum specializat, care nu stiu, ca vad ca sunt o gramada dar sper sa gasesc vreun sfat pe aici. Omul din cate mi-a spus pescuieste singur in barca, barca ar trebui sa fie mai scurta de 230 cm(ca sa-i incapa umflata pe masinuta lui) si sa coste < 2000 lei. Poate si cativa lei in plus daca e ceva rezistent in timp.
Jolly 220 Allroundmarin o fi buna? Desi cam depaseste putin bugetul si nu are forma simetrica. Sau EnergoTeam 235 light desi nu cred ca o sa fie de acord ca e umpic cam lunga? Dar Joker 230 Allroundmarin?  Alte sugestii? Multumesc.
Recomandati-mi si 3-4 magazine bine cotate care vand pe internet si care au si magazin fizic prin Bucuresti.
.......
Cred ca softpedia ar avea de castigat daca ar face si o sectiune pentru pescuit si vanatoare.
Salut.
Am un Lodestar NSA 210 cm. Am folosit-o la pescuit de rapitor, singur in barca...cu motor electric pe lac (Minnkota 46 lbs), si Suzuki 2.5 HP (Dunare) . O barca ideala ptr spinning sau plantat la crap; foarte stabila pe vant si valuri. Cantareste 20 kg, are chila gonflabila, podina gonflabila de inalta presiune (umflata corect, se sta pe podina ca pe aluminiu). Cumparata din Olanda, pret 1200 lei (negociabil).
Daca prietenul tau este interesat, pot trimite poze. [email protected] - pentru mai multe detalii
p.s.: o pot livra personal in Bucuresti sau la maxim 80 km.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate