Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Tricicleta

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011
Unde pot gasii asa ceva in Romanica?Ma intereseaza expres modelu de mai jos pt ca am de transportat cate ceva.
Sau cumpar bicicleta eu si sa o transform in tricicleta?

[ http://www.cargocycling.org/images/2007/03/18/tadpoletricycle_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
nu gasesti in Romania [ eu n-am gasit Romaniaca pe harta :lol: ]
cauta pe amazon uk, sau ebay.de fac livrari in EU :P

#3
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011

Quote

Romaniaca

Romanica mai exact , este diminutiv.
Ms de sfat.

#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ha ha. Ce tare. Aia ii o firma daneza ce le produce. Au mai aparut doua noi firme/cooperative, una isi pune bazele de pe acum. Au scos ceva modele mai simple si mai ieftine incat sa poata acoperi o plaja mai mare de cerinte. Carat diverse, coletarie, posta, copii la/de la scoala, plimbari, etc.

De facut una in sistem DIY e posibil. Necesita ceva indemanare si unelte. Dar daca zici ca iti trebuie repede  comanda una de pe net. Ai garantia ca primesti ceva functional, in schimb la un colet care sa cuprinda un triciclu din ala, chiar si demontat, o sa coste ceva. Plus pretul ei, care sigur va fi peste 4.000 lei.

#5
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011
Ms superchief.Poti sa imi spui cateva cuvinte cheie dupa care pot cauta?Si un site?Ms mult

#6
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006
Scrie site-ul pe bicicleta.

#7
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
La vale ca la vale dar la deal cum naiba urci cu tricicleta aia daca o ai plina?

Edited by onlyone, 16 April 2012 - 20:46.


#8
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011

View Postonlyone, on 16th April 2012, 21:46, said:

La vale ca la vale dar la deal cum naiba urci cu tricicleta aia daca o ai plina?

Nu e problema.Am forta necesara sa transport.

#9
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011
Am gasit in sfarsit....
TRICICLETA UTILITARA poate sunt si altii interesati.
Ma bucur ca un pustan care a primit jucaria mult dorita.Abia astept sa comand si sa o primesc :worthy:

[ http://www.biciclete-online.ro/images/image_white_1305414925.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
buha

buha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.06.2006
Nu uita sa faci poze cu ea si sa le pui aici!  :peacefingers:

#11
excslent

excslent

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.03.2012

View Postmateimateimatei, on 16th April 2012, 18:51, said:

Unde pot gasii asa ceva in Romanica?Ma intereseaza expres modelu de mai jos pt ca am de transportat cate ceva.
Sau cumpar bicicleta eu si sa o transform in tricicleta?

[ http://www.cargocycling.org/images/2007/03/18/tadpoletricycle_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un prieten de-al meu si-a facut  asa ceva in Alba Iulia pentru a vinde stradal diverse (covrigi, etc) telefonul lui : 0744615583

#12
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004
Fratello, dacă-ți trebuie ptr o taraba, ceva, cauta un mountain bike cu cadru solid, cu sau fara viteze, taie cele doua brate ale furcii din fata, baga acolo, un triunghi, cu baza-osia, cat vrei de lunga. Schimba apoi unghiul axului ghidon, cu cadrul, sa ai 90 grade perfect. Nu mai da atatia bani pe chestii scumpe cat o masina.... Gaseste un sudor bun in argon sau alte tehnici fine de sudura.... Treaba nu e grea, doar sa ai un meserias bun si ceva idei. Daca vrei sa cari chestii mai grele in loc de triunghi, bagi un patrat, latura inferioara fiind latura axei roti, iar cea superioara devine chiar ghidonul din care cotesti.... Axul il iei de la remat, de la fiare vechi. Gaseste ceva otel k lumea, ptr asa ceva.  :peacefingers:

Sau mai ai o varianta: aranjeaza cu unul care aduce second din tarile nordice.... Danemarca e plina de asemenea droage... si le iei ieftin. Cauta un prieten...plecat !
Daca pretenul e in US, acolo sunt cele mai ieftine asemenea triciclete. O  marca buna si ieftina (800-900 USD) ar fi asta Nouă !. Dar transportul mai costa vreo 200 usd....

Sau uite un filmulet pentru inspiratie. Pe baiatu asta il cheam Hristo Parashkevov -un fel de Cristi Paraschiv- si e de aci de la "noi"...din Sevlievo- Bulgaria !. Poti sa-l cauti si te ajuta ! :naughty:

Sper să-ți fi fost de folos cu aceste minime info ! :thumbup:

Attached Files


Edited by lache, 04 May 2012 - 15:52.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate