Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sfat achizitie memorie pt camera sony

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
opresso-liber

opresso-liber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.03.2012
acest tip de camera ( http://www.sony.ro/p...ab/overview#tab ) foloseste card de memorie memorystick pro de max 2Gb sau pro duo cu adaptor de max 1Gb. Am vazut convenabil Memory Stick Micro cu adaptor Sony 1GB (ca in acest link  http://www.domo.ro/F...aptor_Sony_1GB# ) si vreau sa stiu daca pot lua aceasta memorie cu adaptorul respectiv, daca camera vede aceasta memorie. Ma puteti ajuta cu un stat ???

Edited by opresso-liber, 07 April 2012 - 07:35.


#2
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
chiar daca vede memoria mai mare oricum nu trage video pe memorie ci numai poze.....asa ca la ce iti trebuie ?

#3
opresso-liber

opresso-liber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.03.2012

View PostMir, on 7th April 2012, 15:20, said:

chiar daca vede memoria mai mare oricum nu trage video pe memorie ci numai poze.....asa ca la ce iti trebuie ?
Ba da, inregistreaza  si filmari pe memory stick, nu numai poze, pe mine ma interesa sa stiu daca vede acest tip de memorie, sa nu cumpar degeaba memory stick micro care oricum e de 1Gb.

#4
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002

View Postopresso-liber, on 7th April 2012, 16:06, said:

Ba da, inregistreaza  si filmari pe memory stick, nu numai poze, pe mine ma interesa sa stiu daca vede acest tip de memorie, sa nu cumpar degeaba memory stick micro care oricum e de 1Gb.

pe memory stick o sa traga video 352x240 la compresie enorma, calitate jalnica, credeam ca te referi la video standard definition ca pe banda. chiar te multumeste acea calitate ? pe sfert fata de standard definiton...care e prost si ala oricum.

Banuiala mea e ca nu vede carduri mai mari de 2GB, din ce scrie aici : http://www.jafaphoto...0_camcorder.htm , nu are rost sa te agiti cu memorii peste 1GB, pt ca la rezolutia aceea infima si compresia enorma intra 11 ore pe 1GB :

MPEG Movie EX Mode
MPEG Movie EX will allow you to record uninterrupted MPEG-1 movies and audio directly to the Memory Stick Media, up to the capacity of the media. For example, a single 128 MB Memory Stick Media can record up to 85 minutes of non-stop MPEG-1 video, or over 11 hours on 1 GB Memory Stick PRO media.


#5
opresso-liber

opresso-liber

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.03.2012

View PostMir, on 7th April 2012, 21:29, said:

pe memory stick o sa traga video 352x240 la compresie enorma, calitate jalnica, credeam ca te referi la video standard definition ca pe banda. chiar te multumeste acea calitate ? pe sfert fata de standard definiton...care e prost si ala oricum.

Banuiala mea e ca nu vede carduri mai mari de 2GB, din ce scrie aici : http://www.jafaphoto...0_camcorder.htm , nu are rost sa te agiti cu memorii peste 1GB, pt ca la rezolutia aceea infima si compresia enorma intra 11 ore pe 1GB :

MPEG Movie EX Mode
MPEG Movie EX will allow you to record uninterrupted MPEG-1 movies and audio directly to the Memory Stick Media, up to the capacity of the media. For example, a single 128 MB Memory Stick Media can record up to 85 minutes of non-stop MPEG-1 video, or over 11 hours on 1 GB Memory Stick PRO media.
Lasand la o parte calitatea imaginii si orice altceva, eu vreau sa stiu daca vede acest tip de memorie (Memory Stick Micro cu adaptor Sony 1GB ) ca sa stiu daca sa o cumpar . Asta e intrebarea lansata de mine ! Eu o folosesc sa filmez frontul masinii cand merg la drum lung, deoarece o asez cu fata inainte la parbrizul masinii. Calitetea e super buna pt ce-mi trebuie mie sa stii cand scoti memoria si o vizionezi pe pc intr-un card reader .Deci incaodata, vede acest tip de memorie (Memory Stick Micro cu adaptor Sony 1GB   ) ???

Edited by opresso-liber, 08 April 2012 - 16:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate