Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
mai am o problema

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 

RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung și Nokia.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2999 replies to this topic

#2971
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Pai sunt oameni cu nume si prenume nu angajati cu ziua anonimi, iti place sau nu mai toate firmele au un cont pe facebook si sunt pline de campanii publicitare, este mai ieftin, un feedback mai bun, pai adevarul este la 5 angajati anonimi ?

#2972
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,405
  • Înscris: 30.12.2005
Ei, lasa Filip, ca nu-i chiar asa! Ce zice lumea acolo e real in proportie de 50-75%. Stii si tu, stiu si eu, stie toata lumea! E imposibil sa nu ai cel putin un prieten/ruda/cunoscut care sa nu fi avut un "clinci" cu ei de genul celor postate acolo. Nu e locul aici sa va spun ce experienta HALUCINANTA cu doua contracte pe acelasi serviciu de tv (din care numai pe unul era semnatura mea!) am avut eu cu ei.
Nu zic ca ad nu e super inversunat, dar....

Edited by doktoru, 06 April 2013 - 10:21.


#2973
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
@ad-bloc - Putina coerenta n-ar strica...

Doctore, toti am avut probleme cu RDS, la fel cum am avut probleme cu furnizorii de utilitati, dar de la asta pana la a-ti face o pasiune din aruncatul cu rahat inr-o firma, e mult.

Edited by filip.serban, 06 April 2013 - 10:23.


#2974
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Tu te faci ca nu intelegi sau chiar nu intelegi cand ai 99 % de comentarii negative de la oameni normali ( abonati ),  poate ai o problema. Daca nu ai inteles ce inseamna FB pentru marile firme iar ai o problema. Bănuiesc ca nu este greu sa cauti Nokia, Cola, GE, Banca Transilvania, ING pe FB sa te mai luminezi si tu.


View Postalexandrua42, on 06 aprilie 2013 - 10:16, said:

ghinionul tau face ca eu am lucrat la rds fix pe partea de contracte, cei din pop au "acces" la stampila dar cei din teren nu au stampila, chiar te rog sa te duci la angajat si sa-i ceri o stampila. te rog sa faci rost de un contract in alb cu stampila rds-rcs

Norocul meu ...

Q. E. D

Edited by ad-bloc, 06 April 2013 - 10:54.


#2975
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 11.04.2005
nu vi se pare ca a degenerat discutia. sunteti cam off
reeniti la tema RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung şi Nokia

#2976
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012

View Postcristi0304, on 09 noiembrie 2012 - 08:48, said:

Si cand or fi sanse sa vina primul lot... in majoritatea oraselor patriei ?

09 noiembrie 2012

Pai sa revenim ...

View PostBlueAviCii, on 15 noiembrie 2012 - 16:58, said:

La Targu-Jiu n-a ajuns inca oferta ?
Are cineva informatii suplimentare in aceasta privinta ?

In curand ...

View PostevrolinK, on 03 februarie 2013 - 21:22, said:

Ce se mai aude de Samsung Galaxy S2? Cand il vor primii pe stoc? Nu stie nimeni?

Raspunsul este unul singur, pozitiv desigur . Da!

View Postbogdan074, on 06 aprilie 2013 - 10:58, said:

nu vi se pare ca a degenerat discutia. sunteti cam off
reeniti la tema RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung și Nokia

Pai in Constanta sunt telefoane si liste de asteptare, lumea deja semneaza contractele . ( vezi paginile 163-164 )

View PostAMDG, on 15 februarie 2013 - 11:42, said:

Poate ne lamureste cineva si daca Smart 20 e limitat sau nu la 10 GB. Nu de alta dar eu sunt un client actual si potential Posted Image

Nelimitat.

View Postraul_br, on 17 martie 2013 - 10:07, said:

Are cineva idee cand o sa fie disponibila oferta pentru Galaxy S2 si in Braila? ... Posted Image
17 martie 2013

Braila in Q3 2013.


Si sa lamurim odata pentru intotdeauna problema RDS cu Apple :

Attached Files


Edited by ad-bloc, 06 April 2013 - 11:48.


#2977
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Și care e problema cu Apple? Numai tu ai o problemă dar intru la bănuieli că e de alta natură. Mergi și îți fa abonament pentru I5 la alt operator și nu mai bate câmpii pe aici. Fiecare  e liber să aleagă ce vrea. Toate posturile tale sunt de genul "topicul trebuie mutat la fun" sau" trimiteți email la Apple"

Edited by adrian81, 06 April 2013 - 15:04.


#2978
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005
Aceste terminale vandute de RDS sunt codate sau nu in retea?

#2979
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
Eu am luat un terminal Samsung E3210, la un abonament de 3 eu si nu e codat.

#2980
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012

View Postadrian81, on 06 aprilie 2013 - 15:03, said:

Și care e problema cu Apple? Numai tu ai o problemă dar intru la bănuieli că e de alta natură. Mergi și îți fa abonament pentru I5 la alt operator și nu mai bate câmpii pe aici. Fiecare  e liber să aleagă ce vrea. Toate posturile tale sunt de genul "topicul trebuie mutat la fun" sau" trimiteți email la Apple"

Omule tu ai o problema daca nu intelegi ca totusi consumatorul trebuie informat. Si da, topicul trebie mutat la fun daca nu intelegi macar politica de garantie a celor de la Apple, telefonul devenind de necumparat in conditiile date , ori iei unul de pe okazii sigilat, NL, la 2500 de lei ori de RDS este identic.

Nu chiar, ai mai multe sanse ca telefonul cumparat de pe okazii sa fie reparat de istyle sau noumax.

#2981
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
@ad-bloc: Ce te face sa crezi ca telefoanele astea nu sunt cumparate chiar de la un reseller autorizat (iStyle sau Noumax)? Am avut un iPod Touch gen.4, cumparat de la domo cu garantie de un an, mentionata clar pe certificat. Ca service provider era mentionat numai Noumax. Am avut placuta surpriza ca dupa aproape doi ani de la achizitie, atunci cand nu a mai functionat modulul bluetooth, iPod-ul sa-mi fie inlocuit total de catre iStyle. Nicaieri pe site-ul lor nu e precizat ca ofera astfel de garantii...

#2982
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Pai nu ai citit mai sus, politica s-a schimbat la Noumax si istyle., poti suna la ei sa te lamureasca.  Apple nu mai ofera nici garantie internationala,  nu ne mai mira, nici Nexus 4 cumparat din google play nu are garantie la noi.

Cand discutam de telefoane de 400-600 de euro  ma uit la garantie. ( un an merge, al doilea o fi cu noroc, dar sa cumpar ceva fara garantie si fara posibilitatea returnarii nu am facut inca).

Pe site-ul apple domo, flanco, altex, emag sunt trecute la ipod, macbook. Poti verifica pe site-ul lor, asta insemnand ca un produs cumparat de la magazinul X o sa fie inlocuit, reparat de catre noumax. Vezi in spate ss cu firmele din Oradea luat desigur de pe site-ul apple.
Trimis de pe haiphone 5 fara tapatalk

Edited by ad-bloc, 06 April 2013 - 19:05.


#2983
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Omule tu nu înțelegi că pe mine ca și client nu mă interesează politica Apple privind garanția atât timp cât îmi e asigurată conform legii de cel de la care achiziționez produsul. După mine îmi poate asigura și Samsung garanția pentru un IPhone că îmi e totuna.
Așa că lasă-ți mintea să se odihnească și nu îți fă tu griji pentru asta. Există cine sa aibă grija de cojocul lor dacă nu oferă garanția conform legii.

Edited by adrian81, 06 April 2013 - 19:33.


#2984
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Mergi si vezi Digi Kids, invata ce inseamna oferta, magazin on-line, servicii postgarantie, respectul pentru consumator si apoi mai vorbim. Dar mai intai incearca sa ai o imaginea globala despre abonatii din Radauti, Falticeni, Ploiesti, Corabia, Otelu Rosu, Fagaras, Dorohoi, Bacau, Tulcea, ...

Romania nu inseamna numai Oradea si 4 resedinte de judet. Ai calatorit prin tara de la nastere sau nu ai depasit granita judetului ?

L.E.: Acum am vazut, RDS si lege, am ras copios, buna asta.

Attached Files


Edited by ad-bloc, 06 April 2013 - 20:00.


#2985
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postad-bloc, on 06 aprilie 2013 - 18:50, said:

Apple nu mai ofera nici garantie internationala,  nu ne mai mira, nici Nexus 4 cumparat din google play nu are garantie la noi

Poti, te rog, sa-mi dai si mie un ollink catre politica de garantii schimbata? Ca al ei pe site scrie asa: "Apple poate limita serviciul de garanţie pentru iPhone şi iPad la ţara în care Apple sau Distribuitorii săi Autorizaţi au vândut iniţial Produsul Apple.". Dar asta nu inseamna ca nu mai ofera acea garantie.

#2986
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Este jenant oricine a cumparat produse din SUA stie ca Apple ofera numai garantii continentale. Banuiam ca stii acest lucru cunoscut de 99 % din populatia Romaniei.

Sincer chiar nu poti cauta pe google : http://www.apple.com/legal/warranty/, ba mai mult poti intoduce S/N ca sa nu ai surprize. Sa presupunem ca eu rog un prieten sa-mi aduca un macbook , iphone 5 din SUA , nu beneficiez de nicio garantie , inainte am beneficiat un an de gartie internationala la noumax, istyle.

Incerc sa-ti desenez aceasta noua garantie introdusa, bine daca tu o sa cumperi de la Orange, Vodaphone, Cosmote ai garantia de doi ani. ( ei avand garantia de un an )

http://www.apple.com...e-romanian.html

Garanţia hardware
Garanţie limitată Apple pentru un (1) an - iOS
Exclusiv pentru Produsele Marca Apple




The Apple Store sells and ships products only within the continental United States, Alaska, and Hawaii. No shipments can be made to APO or FPO addresses, United States territories, or addresses outside the United States. You may not export any products purchased at the Apple Store.

Attached Files


Edited by ad-bloc, 06 April 2013 - 22:11.


#2987
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Ție ți se urcă garanția la cap rău de tot. Pe cine interesează cine îmi oferă garanția atât timp cât beneficiez de 2 ani garanție? Numai aberezi în topicul astă. Am înțeles ca ești fan înfocat Apple, du-te și bate câmpii în topicul dedicat I5. Eu unul nu dau 2 bani pe produsele lor.
Mai citește odată titlul topicului și dacă ai ceva util de adăugat la subiect e binevenit.

#2988
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
Exista deja un abonament fara limita de viteza - Cosmote Business XXL Plus, iar tendinta va continua.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate