Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung și Nokia.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2999 replies to this topic

#2341
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Nu am nevoie de torenti, am nevoie de streaming video.

#2342
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

View PostAMDG, on 05 februarie 2013 - 14:56, said:

P.S. Daca era un Galaxy Note in loc de Iphone as fi luat azi abonamentul. Am deja pe numele meu doua abonamente RDS pentru comunicare cu familia.
E posibil sa apara si S3 in oferta din aprilie, ala nu te intereseaza ? :D

#2343
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Ce sanse are AMDG sa ia un telefon de la RDS in comparatie cu  mine, ca sa dam un exemplu de telefon rezervat - daca apare in Mizil , desigur ?

Sansele de a lua un iphone de la RDS sunt cam de 0,000001 %.  ( exceptie Oradea ) Sa luam un abonat 4 play din Otelul Rosu, Slatina, Ploiesti, Fagaras, Resita, Lugoj, Baicoi, Copsa Mica, sansele lui sunt zero.

Edited by ad-bloc, 05 February 2013 - 15:08.


#2344
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdanutz1, on 04 februarie 2013 - 22:45, said:

nu pot sa nu observ cum RDS tinde incet incet sa adopte stilul corporatistilor - abonamente din ce in ce mai scumpe si telefoane de ultima generatie.
Danut, iubitule, dar tu ce credeai, ca RDS o sa aiba mereu preturi mici si telefoane ieftine/gratuite? Nu se poate, este o afacere, ca oricare alta. Intr-o afacere conteaza profitul. Acesta trebuie sa creasca iar si iar. Poate cu ocazia asta o sa aiba ceva mai multi bani sa isi faca reteaua mai buna pentru clientii pe care-i au, ca si-asa sunt plini de datorii.

''Grosul'' banilor il aduc clientii cu abonamente mari si telefoane scumpe.

Edited by MembruAnonim, 05 February 2013 - 15:13.


#2345
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Adica aia care primesc cadou iphone 5 de la firmele de telecomunicatii.

#2346
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cadou sau la pret scazut, insa cu abonament pe masura. :P

#2347
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Depinde si de nevoile firmei, nu cred ca multinationalele au RDS mobil. ( poate  are ING telefonul fix RDS, dar telefoanele mobile ale angajatilor sunt de la Orange ) si exemplele pot continua ...

Edited by ad-bloc, 05 February 2013 - 15:18.


#2348
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
La ING vad ca au si telefonie mobila de la RDS prin care isi anunta clientii prin SMS de diverse minuni

#2349
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Wrong, telefoane mobile  ale angajatilor ING sunt de la Digi Mobil.

Nu de putine ori am fost sunat de la ING de pe Digi Mobil pentru a mi se face tot felul de oferte, gen sa-mi deschid la ei cont de economii sau cont de credit.

View Postvasilemadalincristian, on 05 februarie 2013 - 15:21, said:

La ING vad ca au si telefonie mobila de la RDS prin care isi anunta clientii prin SMS de diverse minuni
Pai da, ING lucreaza cu RCS-RDS, au atat telefonie fixa, cat si telefonie mobila de la RDS.

Cine lucreaza la ING are telefon de serviciu de la Digi.

#2350
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum ar fi, un lucru-i foarte clar: nu se pot mentine preturile actuale la nesfarsit, in niciun caz. In timp ce operatorii mari implementeaza 4G, maresc acoperirea actuala de mare viteza, aduc terminale de ultima generatie in oferta, care atrag ochii clientilor si ii fac sa-si doreasca mai mult si mai mult, clar nu ai cum sa mentii asemenea tarife, pentru ca ''iti sapi groapa''.

#2351
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postcatalinman, on 05 februarie 2013 - 15:02, said:

E posibil sa apara si S3 in oferta din aprilie, ala nu te intereseaza ? Posted Image

Ma intereseaza abonamentele RDS de pe vremea cand am abandonat pe Romtelecom si UPC, insa am rabdare cu telefoanele avand in vedere deprecierea lor morala din cauza ca avem o generatie noua in fiecare an. Sunt convins ca veti introduce in final si o phableta in oferta, sau de ce nu urmasul lui Microsoft Surface Pro :)

Un lucru e clar - RDS e prima mea optiune din cauza ca doresc sa sustin o companie formata local, cu o abordare potrivita specificului local.

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2013 - 15:28, said:

Oricum ar fi, un lucru-i foarte clar: nu se pot mentine preturile actuale la nesfarsit, in niciun caz.

Depinde ce doresti - un abonament voce ia foarte putin trafic si implicit poate fi foarte ieftin. Cate abonamente 2G poti inghesui pe o latime de banda  4G ? :)

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2013 - 15:15, said:

Cadou sau la pret scazut, insa cu abonament pe masura. Posted Image

Imi amintesc ca era o vreme cand Romtelecom imi lua milioane complet aiurea prin simpla umflare a facturilor.

#2352
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAMDG, on 05 februarie 2013 - 15:41, said:

Depinde ce doresti - un abonament voce ia foarte putin trafic si implicit poate fi foarte ieftin. Cate abonamente 2G poti inghesui pe o latime de banda  4G ? Posted Image
Bineinteles, insa, in cazul clientilor cu smartphone-uri, partea care prezinta interes crescut (daca nu chiar cea mai mare) o reprezinta cea de date. Si vocea, normal, insa interesul este mai scazut.

#2353
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012

View Postcatalinman, on 05 februarie 2013 - 15:26, said:

Pai da, ING lucreaza cu RCS-RDS, au atat telefonie fixa, cat si telefonie mobila de la RDS.

Cine lucreaza la ING are telefon de serviciu de la Digi.

Am primit doua telefoane de la un consultant ING, am intrat in office si am luat 3 carti de vizita mai mult fortat:

Tel: +40 74 xxxx yyyyy

Tel: +4074 zzzz bbbb

Tel : +4074 cccc dddd

Edited by ad-bloc, 05 February 2013 - 15:45.


#2354
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcatalinman, on 05 februarie 2013 - 15:26, said:

Wrong, telefoane mobile  ale angajatilor ING sunt de la Digi Mobil.

Nu de putine ori am fost sunat de la ING de pe Digi Mobil pentru a mi se face tot felul de oferte, gen sa-mi deschid la ei cont de economii sau cont de credit.


Pai da, ING lucreaza cu RCS-RDS, au atat telefonie fixa, cat si telefonie mobila de la RDS.

Cine lucreaza la ING are telefon de serviciu de la Digi.

o fi vre-un sc ing srl care o fi facut un abonament la digi,
dar am un prieten care lucreaza la ing, aia care au banca, si are telefonul de serviciu in orange.
mi-e si frica sa ma gandesc ce nas ai, la cate cioace bagi pe forum...

Edited by slai, 05 February 2013 - 15:52.


#2355
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostMembruAnonim, on 05 februarie 2013 - 15:43, said:

Bineinteles, insa, in cazul clientilor cu smartphone-uri

Nu fa greseala pe care o fac Orange/Vodafone si pe care a facut-o Romtelecom, cea de a subestima RDS.

RDS a cucerit cota de piata actuala fara sa aiba un monopol initial sau o multinationala in spate pentru ca s-a mulat pe nevoile clientelei, care clientela e in primul rand interesata de pret.

Concurenta lor face erori specifice unei abordari nepersonalizate. Orange si Vodafone introduc 4G la un pret ridicat  insa cu limitari si cu acoperire mica. Crezi ca un posesor de smartphone ultimul tip va naviga cu placere la 128/256 kbps ?

#2356
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Pot sa scanez cartile de vizita si i le trimit lui w21 pentru confirmare. ( daca doriti ) Vorbim de carti de vizita corporatiste, cu sigla ING.

Si on: cati dintre userii pe care ii stiu o sa poata achizitiona flagship-ul de la apple, in afara de Ion.

View Postflex21, on 06 august 2012 - 17:10, said:

Salut,
Am fost si eu sa imi fac un abonament nou la DIGI Mobil la casieria din Mihai Bravu, insa nu am putut deoarece eu am un contract de donatie si au refuzat sa-mi dea telefonul pe motiv ca acest tip de contract poate fi atacat in instanta!

Inaintea mea a fost o doamna cu contract de inchiriere si au refuzat-o si pe ea.

Zvonurile spun ca o sa ai nevoie de noul pasaport cu date biometrice.

View Postmaistoru, on 06 august 2012 - 21:05, said:

ordinul este clar
act de proprietate pe acelasi nume de familie
maxim 2 terminale de locatie

Edited by ad-bloc, 05 February 2013 - 16:13.


#2357
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postslai, on 05 februarie 2013 - 15:51, said:

o fi vre-un sc ing srl care o fi facut un abonament la digi,
dar am un prieten care lucreaza la ing, aia care au banca, si are telefonul de serviciu in orange.
mi-e si frica sa ma gandesc ce nas ai, la cate cioace bagi pe forum...
Au si DIGI.Mobil .
Eu fiind client ING si avand numarul de contact portat din orange in DIGI primesc SMS-uri de la un numar DIGI cu privire la noutati , oferte etc.

#2358
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Dar nu pentru convorbiri oficiale, ce primesti tu oferte, noutati poti sa le primesti si de pe skype. Cand esti sunat in legatura cu schimbarea semnaturii ( puii mei de parca semnatura se schimba ) nu esti sunat de pe digi. Cand contactezi serviciile lor si te uiti pe cartile de vizita nu gasesti rds mobil.

Poate primesti spam de la ING de pe RDS mobil, nu am vazut niciun telefon digi oficial.

L.E. : banuiesc ca stii la ce banca au cele mai mari imprumuturi ? 80 % dintre actiuni sunt gajate catre ING, City, BCR

Edited by ad-bloc, 05 February 2013 - 17:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate