Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Probleme Cu Sunetul La Hp 945

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
floris_t2001

floris_t2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
Salutare la toata lumea !

Poate cineva sa-mi spuna daca a intalnit o asemenea problema la HP945 ?
Am de ceva timp aceasta camera, si sunt foarte multumit de ceea ce reusesc sa fac cu ea. Un singur lucru ma deranjeaza, faptul ca are o sensibilitate foarte mare pe microfon (sau cel putin asa cred eu) iar atunci cand fac captura video aproape ca sunt deranjat de zgomotul facut pe sunet (parca bate vintul mai tot timpul in microfon). S-a mai confruntat cineva cu acest aspect, sau are camera mea un defect si atunci trebuie sa dau fuga la service (ca doar e inca in garantie, si e pacat sa nu rezolv problema daca se poate...)

Thx!

#2
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
E normal sa fie asa de sensibil.Trebuie sa prinda sunetul pana unde face zoom.....

#3
floris_t2001

floris_t2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
...deci camera nu are nimic...!?

#4
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
Filmeaza "actorii" mai de aproape sau pune o paturica pe microfon  :P  :D
In alta oridine de idei, zic, ca thread-ul asta are potential de "Vreau sa ma fac fotograf - Partea III" ;)

Filmeaza "actorii" mai de aproape sau pune o paturica pe microfon  :P  :D
In alta oridine de idei, zic, ca thread-ul asta are potential de "Vreau sa ma fac fotograf - Partea III" ;)

#5
raduste

raduste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 15.01.2004
Camera nu are nimic. La HP zoomul sonic bate mai departe decat cel optic si din cauza asta trebuie sa fie foarte sensibil.

Ca experiment incerca sa vezi daca nu poti inregistra sunetul tantarilor dintr-o incapere.

#6
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 04.04.2005

View Postfloris_t2001, on Oct 24 2005, 15:10, said:

...deci camera nu are nimic...!?

deci nu te-ai prins de apropo

#7
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003

Quote

Camera nu are nimic. La HP zoomul sonic bate mai departe decat cel optic si din cauza asta trebuie sa fie foarte sensibil.

Ca experiment incerca sa vezi daca nu poti inregistra sunetul tantarilor dintr-o incapere.
:roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Nu are mufa pt blit... pardon, microfon extern?

#9
floris_t2001

floris_t2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.10.2005
Nu are o asemenea mufa (de altfel nici posibilitatea atasarii unui blitz extern...dar asta nu ma deranjeaza), cat despre prietenul nostru tim2003 cred ca a uitat ca nu demult a primit cadou de la unchiul un Smena si nu stia cu ce se mananca...nu ca as vrea sa fiu si eu la fel de rautacios, dar mi-amintesc ca-mi spunea cineva candva : "orice lucru, oricat de banal ar fi el, pare al dracu' de complicat cand nu-l stii, asa ca sa nu-ti fie teama sa intrebi !". Cu alte cuvinte, nu vroiam decat sa stiu daca e normal acest lucru la camera sau este vorba de un defect...
Va multumesc! :OK:

#10
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
floris, e defekta bro, e defekta (strkat)...

finally un thread pe plaku' meu... ooooooooooooooooof viatzaaaaaaa mea.... zi'le bre zile... unde linku ala cu manele?

#11
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003

Quote

"orice lucru, oricat de banal ar fi el, pare al dracu' de complicat cand nu-l stii, asa ca sa nu-ti fie teama sa intrebi !"
... unde trebuie  :P

Am si io un neon in baie care imi blincane. Nu stiu ce sa fac. M-am gandit sa intreb aici intrucat voi lucrati cu lumina. Sau sa intreb pe Networking ca are legatura si cu curentu'?  :huh: :D

#12
acrac

acrac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 04.11.2004
bine ca nu e multi smecheri pe forum ca daca ar fi asa multi cum este pe topicul asta ne-am muta la fun .  :ack:

#13
giga

giga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 11.04.2005
1. aparatele foto pentru fotografie, cele de filmat pt filme
2. daca stie careva sa il ajute, daca Nu ce il tot luati la stouri cu neoane, curent, tantzari si alte minunatii??
si eu pot sa aberez pe tema "efectul razelor de luna asupra sosonilor de guma, dar ma abtin.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate