Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Liga a 2-a la TV.

- - - - -
  • Please log in to reply
1027 replies to this topic

#955
Marin2514

Marin2514

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,047
  • Înscris: 22.09.2013
@Alex_23, Dunărea Călărași a promovat matematic în Liga 1. Pregătit să vii la meciuri din vară, să simți atmosfera de Liga 1?

#956
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

 Marin2514, on 05 mai 2018 - 22:28, said:

@Alex_23, Dunărea Călărași a promovat matematic în Liga 1. Pregătit să vii la meciuri din vară, să simți atmosfera de Liga 1?
Nu stau in Calarasi stau in al doilea oras ca marime din judet Oltenița la 70 km, o sa vin doar cand o sa joace cu Steaua. Ii felicit , bravo lor, etc
Intr adevar este o performanta istorica pentru judetul nostru

#957
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Vine U Cluj în B, are 4-0 înainte de pauză cu Gaz Metan Mediaș 2.

#958
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

 Alex_23, on 06 mai 2018 - 00:04, said:


Nu stau in Calarasi stau in al doilea oras ca marime din judet Oltenița la 70 km, o sa vin doar cand o sa joace cu Steaua. Ii felicit , bravo lor, etc
Intr adevar este o performanta istorica pentru judetul nostru
Se "zvonește" că stadionul din Călărași va avea chiar nocturna, ceva scaune și o parte din tribuna oficială de pe Ghencea. Acestea aparțineau firmei lui Gigi Becali!

#959
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012
Din ce am inteles cu nocturna a cazut afacerea, restul nu stiu

#960
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Din cate stiu, daca nu are nocturna nu va fi omologat pentru liga 1.

#961
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,343
  • Înscris: 01.09.2012

 simplul, on 07 mai 2018 - 15:52, said:

Din cate stiu, daca nu are nocturna nu va fi omologat pentru liga 1.
Primul an ai voie fara

#962
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012

 simplul, on 07 mai 2018 - 15:52, said:

Din cate stiu, daca nu are nocturna nu va fi omologat pentru liga 1.
Sepsi...

#963
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Craiova a jucat un an și jumătate pe Extensiv.

#964
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Din ce am auzit la tv, parcă la Burleanu, că vor fii ceva schimbări, și cred că au fost și anul trecut, în privința licenței pentru liga 1. Și care ar conține și obligativitatea de a avea nocturnă pe stadionul "gazdă"! Dunărea, dacă nu rezolvă cu stadionul, va juca la București...sau la Constanța!
La CSU a fost un caz "particular" ;) ...la fel și modul de înființare și modul de atribuire a locului în ligă 2....dacă UEFA nu interzicerea unei echipe nou înființate, ca-n primii 3 ani să nu participe în Europa..."ăia" erau în stare să-i trimită direct în "Europa"! :)

#965
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
19:30 > CS Mioveni - Chindia Targoviste  la DigiSport 1

Oaspetii daca obtin victoria astazi probabil au 90% locul de baraj asigurat.

#966
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
Mi-au făcut băieții de pe topicul de L1 poftă de tastat și am zis să îmi las o opinie și aici.

Dacă nu ești în stare să ai măcar o amarata de nocturnă sau instalație de încălzire a gazonului cam ce merit ai tu să joci în Liga 1? Sunt doar 14 echipe acolo, nu vreo 20 ca să zici că măcar ești la număr. De merit sportiv nu cred că se poate vorbi având în vedere că vreo 2 echipe au abandonat competiția, iar altele de abia au bani de transport, ce să mai vorbim de jucători decenti?

În plus, mai există și precedentul ăsta cu Sepsi care joacă în Liga 1 fără să fi avut nocturnă pe propriul teren și care tot sezonul regulat a fost pe ultimele locuri, iar acum înca se zbate să rămână pe loc de Liga 1.

Deci ce merit sau ce aduci tu Ligii 1 în plus pentru a juca acolo? Decât să vii un an, să pici înapoi și să joci pe alte terenuri fără suporteri sau la oră de matineu, mai bine rămâi acolo.

Ăștia de la Ligă mai bine ar păstra aceleași echipe sezon de sezon decât să le permită promovarea unor asemenea echipe. Așa măcar s-ar crea din nou echipe de tradiție. =)) xD Cu banii din drepturile TV ar crește de la an la an și ar fi mai urmaribile meciurile.

#967
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Departe de mine de a-l lăuda pe Burleanu, dar dacă implementează regula aceea financiară prin care echipele sunt obligate că la începutul anului să aibă un minim necesar pentru supraviețuire în liga 1,2,3, ar fi benefice fotbalului nostru. Va fi destul de greu de acceptat de cămătari, dar așa ziceau și de regulă de 21 de ani și apoi visau "Mbappei" de zeci de milioane. :)

#968
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
"U" Cluj si-a asigurat duminica promovarea matematica in liga secunda, si fara subiectivism cred ca pot sa afirm deja ca e mare favorita pentru promovarea in liga 1 in sezonul viitor.

#969
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Dacă nu ajunge pe mâna vreunui măcelar și iar se duce de râpă! :( A câtă oară?!

#970
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Mda, Digi Sport a programat partida Chindia Târgovişte - CS Afumaţi de la ora 16:00 pentru a o transmite în premieră la miezul nopţii. Bravos! Posted Image În urma victoriei de azi, Chindia obţine matematic locul care duce la barajul pentru promovarea în Liga 1 din 9 şi 13 iunie. Posted Image CS Afumaţi a avut o galerie destul de "neobişnuită". Din cei cam 100 de fani, 90% aveau peste 60 de ani. Posted Image Le-o fi promis primarul un mic şi-o bere...

Ca o părere a unui simplu fan care a venit la aproape toate meciurile de acasă din an, dacă ar fi să trag linie, aş dori să felicit galeria lui FC Hermannstadt, galeria cu cel mai mult bun-simţ pe care am văzut-o de mult timp. Din acest punct de vedere, merită pe deplin să fie în Liga 1. Pe lângă faptul că şi-au încurajat echipa non-stop şi şi-au văzut de treaba lor, la final au strigat şi pentru adversari: "Chindia, Chindia, ne vedem în A!". #Respect Posted Image Şi meciul în sine a părut ca unul amical. Ai fi zis că nicio echipă n-a vrut să câştige acel meci. La polul opus, cu mare dezamăgire în suflet, galeria celor de la FC Argeş. Întregul meci n-au ştiut decât să instige şi să fie violenţi inclusiv cu forţele de ordine şi cu un fan al Chindiei a cărui maşină bloca ieşirea din stadion a ambulanţei care trebuia să transporte la spital un suporter de-al lor care s-a accidentat grav sărbătorind primul gol. Suporterul nostru şi-a luat câteva "bucăţi" bune până au apucat cei de la pază să intervină. A fost frumos să-i văd încurajându-şi echipa încă din Centrul Vechi al oraşului care se află la câteva sute de metri de stadion, dar violenţa lor atât verbală cât şi non-verbală mi s-a părut de prost gust.

Edited by Cipry7, 19 May 2018 - 18:27.


#971
galatiuser

galatiuser

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,221
  • Înscris: 08.12.2017
Eu sper să se salveze Pandurii... Hai UTA cu Brăila etapa viitoare, că Pandurii primesc 3 puncte la masa verde cu ASA.

Edited by galatiuser, 19 May 2018 - 18:34.


#972
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Cu Calarasi si Sibiu deja promovate, in locul unor echipe ca Juventus Bucuresti si Voluntari, liga 1 ar arata deja mult mai bine pentru sezonul urmator. Daca ar mai trece si Chindia in baraj de Chiajna/ACS Timisoara ar fi si mai bine... Nu poate fi decat in folosul fotbalului romanesc sa scapam pe rand de toate aceste echipe artificiale.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate