Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Gauri Catia

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vfhrib

vfhrib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.01.2010
Se pot face mai multe gauri cu comanda HOLE deoadata atasat vezi imaginea?

Attached Files


Edited by vfhrib, 21 March 2012 - 15:40.


#2
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
vezi ca e o comanda denumita pattern (circular & rectangular) ce o poti aplica feature-ului cu pricina.

#3
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Deodata nu, daor una. Pentru a face deodata mai multe "gauri" poti folosi pocket dar te sfatuiesc sa faci cu comanda Hole si sa folosesti pattern.
Depinde dupa acea daca sunt simetrice fata de anumite axe sau suprafete pot fi multiplicate prin rectangular pattern.
Prin circular pattern multiplici gaura (in cazul de fata, dar pot fi mai multe feature-uri, nu doar gauri) intro forma circulara dupa cum ii spune si numele.
Mai este si user pattern, cu care poti multiplica o gaura cum vrei tu, ca user, de exemplu poza 2 ce ai puso. Poti de exemplu sa faci o gaura dupa acea intrii intro schita
si faci doar punctele centrelor gaurilor, constranse cum vrei, si dand user pattern si selectand schita (punctele) ti se fac gauri in acele locuri alese de tine.

#4
vfhrib

vfhrib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.01.2010

 10nutz_413x, on 22nd March 2012, 01:32, said:

Deodata nu, daor una. Pentru a face deodata mai multe "gauri" poti folosi pocket dar te sfatuiesc sa faci cu comanda Hole si sa folosesti pattern.
Depinde dupa acea daca sunt simetrice fata de anumite axe sau suprafete pot fi multiplicate prin rectangular pattern.
Prin circular pattern multiplici gaura (in cazul de fata, dar pot fi mai multe feature-uri, nu doar gauri) intro forma circulara dupa cum ii spune si numele.
Mai este si user pattern, cu care poti multiplica o gaura cum vrei tu, ca user, de exemplu poza 2 ce ai puso. Poti de exemplu sa faci o gaura dupa acea intrii intro schita
si faci doar punctele centrelor gaurilor, constranse cum vrei, si dand user pattern si selectand schita (punctele) ti se fac gauri in acele locuri alese de tine.

si daca ma rasgandesc si de prima gaura nu mai am nevoie si trebuie sa o sterg, automat se sterg si celelalte gauri. Cred ca e un neajuns al softului.

#5
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
nu se sterg dar e posibil (99%) sa primesti o eroare daca pattern-ul e aplicat in shita.

#6
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

 vfhrib, on 22nd March 2012, 11:01, said:

si daca ma rasgandesc si de prima gaura nu mai am nevoie si trebuie sa o sterg, automat se sterg si celelalte gauri. Cred ca e un neajuns al softului.

Eu nu o vad ca un neajuns al softului, o vad ca pe ceva logic..
Daca celelalte gauri sunt facute dupa exemplul (dimensiunile, caracteristicile) primei gauri mi se pare logic atunci cand o stergi pe prima celelalte sa inceteze sa existe, sa 'dispara'.
Problema intr'o astfel de situatie nu e programului ci a desenatorului, din punctul meu de vedere, deoarece ar fi trebuit sa faca din prima desenul cum trebuie...fara acea gaura pe care sa o stearga ulterior. De acea trebuiesc gandite foarte bine dinainte toate feature-urile pe care le faci unui solid ptr ca sunt interconectate intre ele si modificand una poti modifica cu tot piesa.
Desigur mai exista si situatii cand se renunta la ceva detalii ale unei piese, gaura de exemplu, si atunci nu prea ai ce face...trebuie sa repari modificarile aduse de stergerea/modificarea unui feature..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate