Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Antena 1 - minciuna pe fata

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#55
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008
Ziarista de la Antena 1 care a lansat-o pe Mirela Bugetara (vânzătoarea la tarabă pusă să cumpere roșii la bucată) a fost șefă de promoție la Intact Media Academy, școala de media dezvoltată de grupul Intact.

Pe blogul ei, Oana Ștefan povestește cum a ajuns la Antena 1: “Am terminat șefă de promoție și m-au oprit să lucrez știri, la departamentul economic.”

Citate capturate de Paginademedia.ro de pe blogul Oanei Ștefan, care, de aproximativ o oră și jumătate, “is no longer available“:

    “La Intact Media Academy am învățat de la cei mai buni ce înseamnă munca în televiziune. Am vrut să fiu cea mai bună, la fel ca ei.”

    “În trei luni de zile m-am dedicat în totalitate acestei școli și am reușit să ajung în cel mai scurt timp acolo unde doar visam, pe ecranele Antenelor.”

    “În fiecare zi sunt cu un pas mai aproape de succes.”

Printre impresii despre școală, Oana Ștefan redă și câteva “dezvăluiri senzaționale” ale Biancăi Drăgușanu, la întâlnirea cu studenții de la Intact Media Academy. Bianca a fost invitat special la cursul de Presă Tabloidă, coordonat de Dan Capatos. A venit în fața studenților cu dezvăluiri tulburătoare despre fragilitatea pubertății și atracția mediatică timpurie exercitată de Cătălin Botezatu asupra adolescentei Bianca.


http://www.paginadem...-media-academy/

PS Te consideri  ziarist dupa 3 luni de de scoala?
Platesti 1500 euro daca nu ai motanul iti asigura posibilitatea de a contracta un credit bancar BCR in conditii foarte avantajoase prin care poti achita taxa aferenta asa zisei academii de ziaristi.

Edited by sir_petre, 15 March 2012 - 19:31.


#56
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,908
  • Înscris: 28.11.2006
@sir_petre: sa-ti traiasca Blondy. Din pacate pisica mea din avatar a murit acum vreo 3 ani :(

On topic: academia asta ar trebui sa-si schimbe numele in Scoala de lingai Felix Voiculescu :puke: Defapt, ce pretentii sa ai, daca astia sunt profesorii?

#57
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Cu ceva timp in urma pe A3 era un titlu de genu: TVR cenzureaza nu stiu ce video pe youtube ce nu le convine. Acum ma intreb, antena 1 ce face cu videourile ce nu le fac cinste (ex: mirela sau interviul cu MRU).

Mi-a placut totusi, mai devreme, cand a zis Badea ca a hotarat sa se scalpeze. :lol:

#58
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Rosii de vanzare avem! ;)

#59
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
I-auzi cine le tine la astia discursuri, bianca dragusanu, profesorul dan capatos ... :lol: .  


O adunatura de penibili cu toate trusturile si academiile lor si pot spune asta fara sa fiu subiectiv, singuri se dau pe fata prin modul in care inteleg sa RESPECTE neuronu` telespecatorului. Sau poate nu ma regasesc eu in target ....

Dar deh, ce se naste din felix, cacat mananca ...

#60
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
o buna metoda de a face bani.... aduni sute de oameni si ii faci "jurnalisti"...totul pe bani...si ce iese de pe scoale, ti se rupe... ca doar e la moda sa nu iti asumi responsabilatea sau sa dai vina pe altii.

#61
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,789
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă tot e cu/pe bază de motani:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KCBL873vhdk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,908
  • Înscris: 28.11.2006
Multumim, djl! Macar Felix asta e muuuult mai amuzant decat securistul de la Intact!

#63
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
Cum e antena 1?

In seara cu finala X-Factor a ales sa ma uit la .... BatMan.
la misto, am facut urmatorul clip: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tfXY9cD_0_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] si l-m publicat pe youtube (is ceva imagini din batman filmate cu telefonul) si i-am zis (era adresat anumitor amici) "Incendiar din finala X-Factor România"

In scurt timp m-am trezit cu urmatorul email de la youtube:

Quote

Dear cmgeorgeu:

We have disabled the following material as a result of a third-party notification from Antena Group claiming that this material is infringing:

Incendiar din finala x-factor România
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/tfXY9cD_0_Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Please Note: Repeat incidents of copyright infringement will result in the deletion of your account and all videos uploaded to that account.

Normal ca am contestat, si Latrina a pierdut :D

#64
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
george, cred ca tu ti-ai luat tv nou, si vrei sa ne arati?? :P

#65
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008
@cmgeorge

Normal era ca felix sa te pirasaca la Media Pro, si acestia sa te pirasca la Youtube.
Ce-a zis felix, lasa ma ca fac cu astia cum am facut cu cna-ul, ii fac sa-si modifice regulile, daca am reusit eu sa bag in 2 posturi in must-carry cind a vrut muschii mei, sterg eu orice apare pe Youtube cu X Factor.

Apropo, nu ai pierdut nimica din finala. Cistigatorul cica nu a respectat regulamentul de inscriere in concurs si felix a facut o economie de 200 000 euro. Mentorul cistigatorului era unu care ciurdea bancuri din alta parte pe care punea marca "morar".
Asa profesor, asa elev.

http://www.cancan.ro...a-1-212249.html

#66
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

 raduors, on 18th March 2012, 08:02, said:

george, cred ca tu ti-ai luat tv nou, si vrei sa ne arati?? :P

Sincer, eu am luat televizor nou acum 4 saptamanai - fara detalii (asta ca ai vrut sa ma ataci)

 sir_petre, on 18th March 2012, 11:54, said:

@cmgeorge

Normal era ca felix sa te pirasaca la Media Pro, si acestia sa te pirasca la Youtube.
Ce-a zis felix, lasa ma ca fac cu astia cum am facut cu cna-ul, ii fac sa-si modifice regulile, daca am reusit eu sa bag in 2 posturi in must-carry cind a vrut muschii mei, sterg eu orice apare pe Youtube cu X Factor.

Apropo, nu ai pierdut nimica din finala. Cistigatorul cica nu a respectat regulamentul de inscriere in concurs si felix a facut o economie de 200 000 euro. Mentorul cistigatorului era unu care ciurdea bancuri din alta parte pe care punea marca "morar".
Asa profesor, asa elev.

http://www.cancan.ro...a-1-212249.html


Nu, Nu.... Copyrigth-ul pus a fost Antena 1 & Intact Media, Nu Media Pro :)

Media Pro sigur nu a avut nimic impotriva mea (un telespectator in plus la rating :P )
Pe scurt, Antena 1 a zis ca acel clip a fost copyright-u lor :)

#67
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Stiti cumva daca Badea a zis ceva despre Mirela Bugetara intr-o emisiune ?

#68
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

 Puferiu, on 19th March 2012, 23:28, said:

Stiti cumva daca Badea a zis ceva despre Mirela Bugetara intr-o emisiune ?

Presupun ca a fost i intrebare retorica :)

#69
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008

 cmgeorge, on 19th March 2012, 23:18, said:

...Pe scurt, Antena 1 a zis ca acel clip a fost copyright-u lor :)

:roflmaofast:
Pai in timp ce este pix-factor eu ma duc la wc sau ma uit pe fereastra... si ma filmez in timpul asta, postez filmare cu titlul "ce faceam eu la pix-factor Romania, clipul in care eu ma ... uitam pe fereastra este proprietate antena1?

Sint penibili, nu transmit nici macar 16/9, si au pretentia sa revendice drepturi de autor pentru niste imagine transmise in format HD de altii ?

Edited by sir_petre, 20 March 2012 - 17:40.


#70
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006
Antena 1 se laudă  că sunt pe primul loc în audiente cu emisiunile lui Dan Negru.
Ciudat, că văd că nici angajații trustului nu se uită la emisiune, ci mai de grabă la cupa României :P

Attached Files


Edited by cmgeorge, 28 March 2012 - 22:32.


#71
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,908
  • Înscris: 28.11.2006
Numai asa ajung si ei pe peimul loc: daca retransmit Romanii au talent :P

#72
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,005
  • Înscris: 18.09.2008
Asta cu cupa romaniei s-a vazut pe A1?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate