Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

DigiSport cumpără și drepturile pentru Europa League!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
123 replies to this topic

#73
sande

sande

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 20.05.2007
cred ca daca vor lua drepturile EuropaLeague si UCL  vor face pachet separat sport chiar si pentru proprii abonati  :lol:  daca tot au exclusivitate

#74
adryan_m87

adryan_m87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 08.04.2008
DigiSport sau DolceSport pot achizitiona doar pachetele B ale celor doua competitii. Pentru pachetul A(cel ce contine prima optiune), din cate stiu eu(sper sa nu gresesc) pot intra in cursa doar televiziunile free-to-air(nu e cazul celor doua).

#75
AndreicuKapp

AndreicuKapp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 03.06.2006

 adryan_m87, on 24th February 2012, 17:39, said:

DigiSport sau DolceSport pot achizitiona doar pachetele B ale celor doua competitii. Pentru pachetul A(cel ce contine prima optiune), din cate stiu eu(sper sa nu gresesc) pot intra in cursa doar televiziunile free-to-air(nu e cazul celor doua).
sky nu e fta..si nici viasat sport din letonia, de ex..

#76
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 adryan_m87, on 24th February 2012, 17:39, said:

DigiSport sau DolceSport pot achizitiona doar pachetele B ale celor doua competitii. Pentru pachetul A(cel ce contine prima optiune), din cate stiu eu(sper sa nu gresesc) pot intra in cursa doar televiziunile free-to-air(nu e cazul celor doua).
Eu cred ca pe astia de la F.I.F.A. nu-i intereseaza decat banii,adica cine da mai mult frate, nu cine acoperire nationala, sa zicem asa. Logic ar fii ca aceste competitii, cat si altele, care reprezinta un interes major, sa fie castigate de TVR fara drept de discutii, caci ei iau bani din reclama, dar si din milioanele de abonamente pe care vrem nu vrem, le platim.

#77
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006

 AleXXander00, on 24th February 2012, 01:25, said:

[...] Inca nu prea imi vine sa cred, dar sa ne aducem aminte ca la un moment dat se zvonea ceva de genul DigiSport intra la Romtelecom, iar DolceSport intra la RCS.
Ar fi bine, dar din pacate nu cred sa am curand Moto GP pe Dolce...

 AleXXander00, on 24th February 2012, 01:25, said:

[...]Media Pro detine drepturile pentru Europa League, dar ce vedem pe TV e doar un meci al unei echipe romanesti. Unde sunt celelalte ? De ce sunt contra cost pe mizeria voyo.ro ? Peste un an pot sa revina la sloganul "fotbal ca noi, n-are nimeni", in timp ce vor transmite Liga araba, respectiv Liga bulgara.

Oricum, buna treaba RCS. Si Romtelecom, daca zvonurile se dovedesc a fi adevarate.  :coolspeak:
Dolce sport a transmis in direct o groaza de meciuri din Europa League. Pana si pe Dolce Info au bagat un meci :D

#78
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

 AndreicuKapp, on 24th February 2012, 17:48, said:

sky nu e fta..
pai si ce? sky nu are prima optiune. in uk, prima optiune o are itv-ul.

#79
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 megafanro, on 24th February 2012, 15:08, said:

Tu crezi că Savarinita vrea acest pachet? :rolleyes:  :naughty:
nici nu ma intereseaza daca il vrea sau nu ;)

din partea mea sa ramana lucurile exact cum sunt in momentul de fata !

#80
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Pana la urma cand se va afla cine a castigat drepturile tv pentru        UCL si Uefa Europa League? pentru ca de exemplu in multe tari sa aflat inca de acum 2 ani cine a castigat aceste drepturi tv! :peacefingers:

#81
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
La noi se afla cine va transmite abia cand va incepe noul sezon din aceste competitii, ca doar suntem in Romania...

#82
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
DIGI.FILM chiar Nu mai e Slabut, ca la Inceputuri. Ba tocmai H.B.O.-ul a Scazut, in multe Zile, vizavi de acuma Cativa Ani. Asta Nu inseamna ca Nu doresc sa ramana si H.B.O.-ul la R.C.S., ar fi culmea.

#83
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 sande, on 24th February 2012, 17:35, said:

cred ca daca vor lua drepturile EuropaLeague si UCL  vor face pachet separat sport chiar si pentru proprii abonati  :lol:  daca tot au exclusivitate
nu cred !

in schimb, cu ocazia asta o sa apara si Digi Sport 4  :naughty:

#84
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 catalinman, on 26th February 2012, 21:10, said:

nu cred !

in schimb, cu ocazia asta o sa apara si Digi Sport 4  :naughty:
Și H.D. :rolleyes:  :naughty:

#85
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010
Ba ar fi chiar indicat sa apara si DS4 daca iau UCL si EL. Pe langa faptul ca ar avea drepturi de difuzare pentru mai multe meciuri, poate mai sunt si alte competitii sportive importante la acea ora (tenis, baschet, handbal) pentru cei care nu vor sa vada numai fotbal sau vreo etapa intermediara (poate chiar din Romania), o restanta ceva... Si Boom avea 4 canale de sport cand transmitea UCL. Si Dolce are 3 acum si nu transmite mai nimic important pe langa UCL. Deci la Digi ar fi total justificat sa fie 4 canale (din care 2 HD).

Edited by megafanro, 26 February 2012 - 23:58.
Scos citat.


#86
adrianclaudiu

adrianclaudiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 29.10.2008

 mihaiovidiu82, on 26th February 2012, 22:53, said:

Ba ar fi chiar indicat sa apara si DS4 daca iau UCL si EL. Pe langa faptul ca ar avea drepturi de difuzare pentru mai multe meciuri, poate mai sunt si alte competitii sportive importante la acea ora (tenis, baschet, handbal) pentru cei care nu vor sa vada numai fotbal sau vreo etapa intermediara (poate chiar din Romania), o restanta ceva... Si Boom avea 4 canale de sport cand transmitea UCL. Si Dolce are 3 acum si nu transmite mai nimic important pe langa UCL. Deci la Digi ar fi total justificat sa fie 4 canale (din care 2 HD).
Poate transmit meciurile de marti pana joi pe Digi24HD  :naughty:

#87
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
E bine ca le avem pe toate intr-un loc. RDS are tarife bune la cablu TV, deci nu vad motivul ca ceilalti sa nu faca un switch de la UPC sau Dolce.

#88
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,413
  • Înscris: 04.08.2010

 adrianclaudiu, on 26th February 2012, 23:02, said:

Poate transmit meciurile de marti pana joi pe Digi24HD  :naughty:
Păi ori e post de știri, ori e post de sport ? :)
E ca și cum ar transmite TVR Cultural (merge și Mezzo) de la Sala Palatului un concert de manele. Sau, mai grav, Taraf, un concert de muzică simfonică. :naughty:
Mă rog, GSP TV e post de sport care difuzează numai știri...

PS: Iertați-mă, dar nu m-am putut abține să nu fac acea comparație. :D

Edited by Cipry7, 26 February 2012 - 23:18.


#89
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
La modul teoretic (că noi asta facem aici... :) ), n-ar fi un capăt de țară dacă RCS-ul ar da un meci de fotbal din când în când pe Digi24 HD. Pentru că personal, decât să bage banii în DigiSport4, aș prefera să urce DigiSport3 la nivel HD (asta presupunând că DigiSport2 HD e deja bătut în cuie).

#90
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010
Pai daca au dat pe 10 TV teoretic ar putea da si pe Digi 24, desi ala era generalist si asta va fi de stiri. Dar si Realitatea a dat sfertul UEFA Rapid-Steaua, nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate