Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect
 Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering
 Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 

Cat mai costa un bilet de tren?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Post-DAMON-, on 20th February 2012, 19:07, said:

pleaca ma, daca dai search dupa pret bilete tren gasesti niste site-uri in care te pierzi, nu e niciun pret afisat. proprietarii sunt niste retardati.

Nu-mi recomandati si mie un tip de tren si o clasa? Daca imi spuneti si pretul aprox. e perfect. Dar sa fie curat, sa nu ma sufoc in el de cald si nici sa mor de frig. Si sa aiba niste banchete confortabile. Sper ca nu cer prea mult de la CFR :) )

Esti praf .

#20
George2210

George2210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 02.04.2010

View Post-DAMON-, on 20th February 2012, 19:07, said:

pleaca ma, daca dai search dupa pret bilete tren gasesti niste site-uri in care te pierzi, nu e niciun pret afisat. proprietarii sunt niste retardati.

Nu-mi recomandati si mie un tip de tren si o clasa? Daca imi spuneti si pretul aprox. e perfect. Dar sa fie curat, sa nu ma sufoc in el de cald si nici sa mor de frig. Si sa aiba niste banchete confortabile. Sper ca nu cer prea mult de la CFR :))
Dap, esti praf!

#21
Cosmin5

Cosmin5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 19.06.2007
Pe niciun site n-o sa-ti arate cu ce tip de tren o sa calatoresti pentru ca acest lucru se poate modifica si cu 5 minute inainte de calatorie. Depinde de vagoanele disponibile si de mai multe chestii. Si acum si la vara e valabil acelasi mers de tren. Ca sa fiu mai clar, ai de ales la interRegio tren tip "sageata albastra"sau mai exact Siemens Desiro sau tren Regio (cel ieftin care opreste in toate statiile) care arata asa [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/o7eU_4zPBNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] . Regio e unul singur pe zi dimineata (de la cfr, de la privati nu stiu situatia), iar inter regio ( sageata ) face in medie 1:40, costa 33 Ron intreg pe un singur sens (daca esti elev/student ai reducere cateva procente) si circula cadentat la orele : 6.20,7.20,9.20,11.20,13.20,15.20,16.20,17.20,18.20,19.20 - plecarea din Bucuresti. Dinspre Pitesti spre Bucuresti Nord ai la : 5.15,6.15,7.15,9.15,11.15,13.15,15.15,16.15,17.15,18.15,19.15 .
Sfat prietenesc  :D : Incearca sa folosesti un limbaj macar apropiat de cel protocolar, sau cel putin politicos. Cu "pleaca ma" si alte expresii de genul vorbesti cand te intalnesti cu vecinu' in fata blocului si iti povesteste "cat de buna" e noua vecina. Cand soliciti o informatie trebuie s-o faci frumos.
P.S. incearca sa te gandesti un pic cand cauti ceva pe google. Daca nu stii exact pagina pe care gasesti mersul trenurilor pe o anumita ruta scrii doar "tren bucuresti pitesti". Incearca, dai click pe primul rezultat si acolo ai sa vezi.

#22
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Post-DAMON-, on 20th February 2012, 19:07, said:

pleaca ma, daca dai search dupa pret bilete tren gasesti niste site-uri in care te pierzi, nu e niciun pret afisat. proprietarii sunt niste retardati.

Nu-mi recomandati si mie un tip de tren si o clasa? Daca imi spuneti si pretul aprox. e perfect. Dar sa fie curat, sa nu ma sufoc in el de cald si nici sa mor de frig. Si sa aiba niste banchete confortabile. Sper ca nu cer prea mult de la CFR :))


Ba da, e. Si s-au modificat trenurile.

Accelerat = InterRegio
Personal = Regio

Preturile au crescut f. f. mult. Cu 40%.

#23
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Prețurile la accelerate au crescut, cele de la rapide au scăzut (acum au un singur rang - InterRegio). Cele de la personale (noile Regio) și InterCity au rămas la fel.

Sau poate te referi la prețurile de acum 2 ani.

#24
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Omul isi planifica calatoria vietii lui, Bucuresti-Pitesti cu trenul, dar nu pentru acum, ci pentru la vara, si vrea sa gaseasca trenul ala "bun".
Din pacate, singura optiune pe ruta asta este sageata albastra, dupa cum s-a mai indicat aici. Si intr-adevar, ca utilizator ocazional pe ruta asta, pot sa confirm ca reglarea de temperatura are o singura setare: frig, fie ca-i vara fie ca-i iarna.

#25
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,099
  • Înscris: 20.12.2007

View Post-DAMON-, on 20th February 2012, 18:56, said:

Cat costa un bilet de tren Bucuresti-Pitesti? N-am mai mers de mult timp cu trenul, asa ca ma intereseaza pretul, cam care e destul de confortabil (nu vreau nici cu trenuri de-alea mizerabile sau fara aerisire dar parca nici cu sageata albastra), si cam cat dureaza calatoria. Nu acum, la vara :)
Dom'le esti de admirat pentru prudenta si simtul prevazator de care dai dovada. Sa te apuci in februarie sa-ti planuiesti pentru vara o calatorie cu trenul Bucuresti - Pitesti este intr-adevar ceva deosebit.

Edited by Kokoshmare, 28 February 2012 - 12:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate