Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Android Development(market topic)

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
fraidycat

fraidycat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 28.07.2007
Buna ziua!

Dupa un pic de cercetare a studiilor de caz prezentate pe diverse bloguri referitoare la dezvoltarea aplicatiilor mobile am decis sa incep sa invat Java + Android SDK.Nu stiu daca e mai rentabil sau mai usor de dezvoltat apps si jocuri pentru Android decat pentru iOS dar momentan detin un terminal cu Android si deasemenea cunosc un pic de OOP + Java.Problema apare, din cate am citit, in momentul publicarii aplicatiilor pe market.Daca sunt free, nu e nici o problema, dar daca e sa cer bani, fie si 1 USD / App, intampin probleme din partea Google deoarece sunt dezvoltator roman.Din ce am inteles aceasta problema nu se manifesta in cazul Apple,ei neavand nici un fel de restrictie in ceea ce priveste romanii.Nu as incepe cu platforma Apple aceasta experienta a aplicatilor mobile deaorece nu am lucrat niciodata cu un dispozitiv Apple,nici macar cu un Mac.Probabil ca dupa ce o sa stapanesc foarte bine Android-ul o sa trec si la iOS, dar pana atunci as vrea sa investesc putin timp in studiu si creere de aplicatii decente in SDK-ul celor de la Google.

Daca e cineva care a mai facut aplicatii cat de cat ok pentru Android si le-a publicat pe market si poate sa imi dea ceva sfaturi, il rog sa o faca.

Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate