Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...
 Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Fibra Rds Cu Probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
buna ziua
sper ca am deschis topicul in aria potrivita.
am si eu o mica mare problema. pana azi dimineata fibra noua ppoe-ul de la rds a mers ok.. dimineata insa imi apare ca nu am retea dar culmea daca dau connect internetul merge.. telefonul e mut (prin fibra niciodata nu a mers dar e mut si prin modem :deadtongue: ) si nu stiu ce sa fac
la properties apare ca nu am nici gateway nici ip  :o  si totusi am net .. i-am sunat dar serviciul tehnic din constanta nu e activ  :death:
imi poate da cineva o idee.. ce sa fac sa nu mia apara asa LAN-ul?  :worthy:
mentionez ca am ab de 9$, nu am firewall si nu am facut nici o modificare in comp recenta.. aseara totul mergea ok

Attached Files

  • Attached File  pb.JPG   144.36K   94 downloads


#2
miruna

miruna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2001
Propun sa posteze aici toti cei care au probleme cu, sau sunt nemultumiti de serviciul tehnic RDS Constanta, sa vedem cati suntem (poate asa sensibilizam pe cineva, pentru ca acolo N-AI CU CINE VORBI), dupa care sa trimitem barosanilor un mail cu toate opiniile clientilor lor.
Deh... monopolul, (la mine in zona n-am alta alternativa); probabil de asta-si permit sa ne trateze cu atata indiferenta.
Ore si zile in sir pierdute la telefon sunand la... nimeni, sau mail-uri trimise... nicaieri.
Veti spune "Protectia consumatorului"... au mai fost plangeri izolate,ce-i drept , dar justificarile cu "investitii de milioane de $", cu "se lucreaza pentru optimizare" , "avem niste probleme tehnice de scurta durata in zona","v-am marit traficul si nu v-am luat alti bani", "v-am marit viteza, etc..", au reusit sa amane un scandal de proportii , dupa care iar si iar, cu alte reclamatii, nervi, injuraturi .......

#3
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
cu telefonul m-am lamurit.. sun pana mi se face rau si nu raspunde suflet.

ce m-a uimit a fost altceva.. fibra au pus-o acum 1 luna.. dupa 3 saptamani nu mergea nimic.. telefoane zilnic date la ei si nimeni nu raspundea.. in cele din urma am trimis un mail si culmea.. dupa 30 minute m-au sunat :o era sa scap telefonul nu alta.. si surpriza.. fibra nu emrgea pt ca parola de pe foaia lor nu era buna  :death:  

deci eu puteam sa scriu parola data de ei pana poimarti ca nu se intampla nimic.. in fine odata netu rezolvat.. am intrebat de telefon.. si mi s-a spus : 30 minute si va merge.. ei bine.. nici pana in prezent dupa mai mult de 1 saptamana nu merge... dar macar il tineam prin modem .. le-am mia trimis mailuri dar de data asta nici un raspuns  :angry:

si astazi.. problema mai sus mentionata  :death:  :death:

#4
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Cred ca mai este cineva nemultumit. Mai multe informatii -> http://forum.softped...showtopic=83110

#5
miruna

miruna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2001

 apollo_expert, on Oct 14 2005, 11:36, said:

Cred ca mai este cineva nemultumit. Mai multe informatii -> http://forum.softped...showtopic=83110
Mie-mi spui? Am turbat !

#6
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

 miruna, on Oct 14 2005, 12:42, said:

Mie-mi spui? Am turbat !
Si ce ai mai rezolvat ? S-a gasit vreo solutie ? Te-a bagat cineva in seama ? Te intreb pentru ca de obicei nu dau doi bani pe tine mai ales daca ai abonament mic si daca le zici ca reziliezi se bucura ca scap de tine.  :death:

#7
miruna

miruna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.12.2001
Exact ca-n tren, acum se intrerupe la 2-3 minute si in plus am vazut in entire network niste nume de retele in afara de MSHOME sau WORKGROUP (ca si cum ar fi map-ate pe hardul meu).

Edited by miruna, 14 October 2005 - 11:54.


#8
cristido

cristido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 02.03.2005

 miruna, on Oct 14 2005, 12:42, said:

Mie-mi spui? Am turbat !

va pot ajuta si eu cu nemultumiri legate de RDS? http://forum.softped...showtopic=79624

#9
Mezz

Mezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.05.2005
la mine in iasi sunt pe RDS si nu mi-a cazut de 5 luni :)

#10
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

 evi, on Oct 14 2005, 10:38, said:

buna ziua
sper ca am deschis topicul in aria potrivita.
am si eu o mica mare problema. pana azi dimineata fibra noua ppoe-ul de la rds a mers ok.. dimineata insa imi apare ca nu am retea dar culmea daca dau connect internetul merge.. telefonul e mut (prin fibra niciodata nu a mers dar e mut si prin modem :deadtongue: ) si nu stiu ce sa fac
la properties apare ca nu am nici gateway nici ip  :o  si totusi am net .. i-am sunat dar serviciul tehnic din constanta nu e activ  :death:
imi poate da cineva o idee.. ce sa fac sa nu mia apara asa LAN-ul?  :worthy:
mentionez ca am ab de 9$, nu am firewall si nu am facut nici o modificare in comp recenta.. aseara totul mergea ok

Incearca sa dai ping la www.google.com si la 66.249.93.99sau www.yahoo.com si 68.142.197.78. Daca in primul caz nu ai raspuns iar in al 2-lea da inseamna ca windows-ul nu mai rezolva DNS-ul si trebuie reinstalat. Am avut o fluctuatie de tensiune pe retea care mi-a restart-at calculatorul. Dupa care am avut aceleasi probleme ca si tine desi eu am modem nu fibra + UTP(FTP de fapt). Am introdus manual IP-ul si restul dar degeaba. Itr-un final am sunat la rds si respectivul m-a indrumat sa fac faza cu pingul (mie telefonul imi mergea, deci nu era de la modem). L-am ascultat sa reinstalez XP-ul desi eram sceptic lovandu-ma in cei 2 ani de cablelink de cateva ori de "priceperea" unora din "tehnicii" de la rds. Dar de data asta am avut supriza sa aiba dreptate.Bafta!

#11
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
s-a rezolvat singur si de la sine.. brusc a disparut x-ul galben si totul e ok acum
internetul mergea perfect..  dar aparea conflictul cum ca nu exista lan.. si nu aveam nici un dns si gateway

#12
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
mda.. acum nu mai merge deloc.. am sunat la ei si un istet a stiut sa spuna numia ca au notat si se vor ocupa.. acum e mort tot se blocheaza la WAN miniport  :death:  bine ca nu am fost "inspirata " sa le dau modemul

fibra de la rds sucks  :deadtongue:

#13
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
nici eu nu le-am dat modemul deși m-au sunat să conectez noul utp de la fibră care după ei ar merge, dar știm cu toții adevărul. așadar subscriu, nici la mine nu merge pppoe deși am toate datele și am fost anunțat că au dat drumul. problema mea - nu mi se alocă IP în MAN-ul rdsct.

#14
evi

evi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 05.12.2004
la mine a mers o saptamana.. si chiar a mers ok (trecand cu vederea faptul ca pica la 1h dar se reconecteaza instant) dar de azi a inceput tambalaul se pare

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate