Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

De ce romanii urasc ungurii?

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
SoldierHair

SoldierHair

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 14.01.2011

 alexa32, on 6th January 2012, 17:31, said:

N-am nicio treaba cu ungurii.
Cu tiganii... :bandit:
Hell yea.

#74
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005

 Cristi_Matesica, on 7th January 2012, 16:27, said:

Hell yea.

corect! tiganii sunt cea mai mare problema, ma refer la cei care fura, distrug,taie padurile, cersesc, fac de tot rasul :angry:  lumii(in Franta,Italia, pt furat :thumbdown: )

cu ungurii n-am nici o problema, ma inteleg f bine, vorbesc maghiara din cand in cand dar cu tiganii imi vine sa-i alung  :bandit:

#75
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Un singur lucru e mai rau decat un tigan sau un ungur si acela e un tigan ungur. :D

#76
JoAnneVanHeff

JoAnneVanHeff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 07.08.2008

 Sharkye, on 6th January 2012, 16:47, said:

Eu personal nu ii urasc , dar urasc faptul ca se afla in Romania , sa se duca acolo la ei , noi nu ne-am dus la ei in tara sa ne facem partid politic si alte cacaturi !

Unde la ei acolo? Ei sunt aici de secole - asta e pamantul lor si al nostru. Am convietuit sute de ani fara mari probleme, cred ca putem si pe mai departe. Au si ei dreptul macar la un partid  - sunt o minoritate mare.

Edited by JoAnneVanHeff, 09 January 2012 - 14:45.


#77
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

 DarkPassenger, on 7th January 2012, 15:37, said:

Mars, ba.


mars, ai putea sa-i zici, io stiu, unei anumite doamne din viata ta. eventual cea care te imbraca, iti da de mancare , tu stii.cu userii de pe un forum tre' sa vorbesti civilizat.

#78
Sulamita

Sulamita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 21.01.2010

 illusion_user, on 6th January 2012, 19:01, said:

-intr-un grup de prieteni, sa zicem 4 romani, intra si un maghiar fara probleme, e tratat ok, ca un om normal; intr-un grup de 4 maghiari, un roman nu are cum sa intre, e privit cu reticenta, nu poate intelege mare lucru, deoarece ceilalti 4 vor vorbi in maghiara.


Poate pentru ca maghiarul o sa vorbeasca pe romana cand intra intre cei 4, dar as vrea sa vad eu un roman sa  vorbeasca maghiara cand restul in gasca toti sunt vorbitori de maghiara.

#79
flodia

flodia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.01.2010

 JoAnneVanHeff, on 9th January 2012, 14:43, said:

Unde la ei acolo? Ei sunt aici de secole - asta e pamantul lor si al nostru. Am convietuit sute de ani fara mari probleme, cred ca putem si pe mai departe. Au si ei dreptul macar la un partid  - sunt o minoritate mare.
Poate e pamantul lor si al nostru,numai ca ei se cred stapani si se comporta dispretuitor fata de cei care ,de fapt au manifestat atata toleranta fata de ei si inca merg pe aceeasi nota! N-are nimeni nimic impotriva Partidului lor,dar nu trebuie sa se invarte Romania in jurul unei populatii de 5% ,doar pentru ca ei isi dau importanta mai mare decat merita si dispretuiesc si subestimeaza,tara,poporul si simbolurile tarii in care traiesc!!! :nonobad:

 dave, on 7th January 2012, 17:27, said:

corect! tiganii sunt cea mai mare problema, ma refer la cei care fura, distrug,taie padurile, cersesc, fac de tot rasul :angry:  lumii(in Franta,Italia, pt furat :thumbdown: )

cu ungurii n-am nici o problema, ma inteleg f bine, vorbesc maghiara din cand in cand dar cu tiganii imi vine sa-i alung  :bandit:
Cu ungurii te intelegi pt ca vorbesti UNGURESTE!!! Te-ai gandit ca te-ai intelege si cu tiganii daca ai vorbii tiganeste?Daca ai vorbii NUMAI ROMANESTE cu ei ,ai mai fii de aceeasi parere? Unii ne fac sa ne fie rusine si ceilalti ne fac de rusine! Nu-i nici o diferenta! :thumbdown:

#80
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

 Sulamita, on 9th January 2012, 19:07, said:

Poate pentru ca maghiarul o sa vorbeasca pe romana cand intra intre cei 4, dar as vrea sa vad eu un roman sa  vorbeasca maghiara cand restul in gasca toti sunt vorbitori de maghiara.
Romanu pana e in tara lui nu are nevoie sa vorbeasca ungureste....

#81
SinNombre

SinNombre

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,321
  • Înscris: 18.11.2011
Din acelasi motiv pentru care un caine isi uraste purecii.

#82
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Deoarece cu toate că locuiesc în România nu vorebsc româna în locuri publice.

#83
kitty99

kitty99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2013

 Sef-chenko, on 06 ianuarie 2012 - 19:09, said:

Pentru ca au mofturi si aere de unguri. Dar urasc mai mult conducerea tarii (care ii cam pupa un dos pe unguri) si tiganii.
Mda...mofturi? aere? :)) haha.....romanii nau deloc mofturi sau aere asai? din acest motiv si ungurii urasc romanii pt ca faceti asa ....ca ungurii nu stiu cum sunt,dar voi romanii criticati,dar voi (majoritatea care criticati) va uitati in oglinda?

 dygey, on 06 ianuarie 2012 - 18:02, said:

pentru ca pot si merita.
Merita? ce merita??!! sa zicem ca tu teai nascut maghiar imagineazati atunci ce ai face? nu k ai sustine sa vorbeti lb maghiara? si sa pastrezi culturile? sau si atunci tiai ura nationalitatea? sau poate ai ura romanii asai?

 SinNombre, on 10 ianuarie 2012 - 00:09, said:

Din acelasi motiv pentru care un caine isi uraste purecii.
Eh...imagineazati si tu ca esti maghiar teai nascut in ungaria si trebuie sa vi in romania ,tu ce ai face nu tiai vb limba materna? nu tiai pastra culturile?

 bilibistrocizel, on 07 ianuarie 2012 - 00:20, said:

cu unguru sti cum e treaba?
esti prieten cu el toate bune,da cand se striga toti ungurii la furci si la topoare...i se pune radasca pe creier nu mai conteaza ca i prieten cu tine,te taie nu are nici o treaba....
In primul rand nu toti ungurii sunt asa,in al doilea voi cei care ii criticati pe unguri..ar mai trebui sa va uitati si in oglinda..;)

#84
ovidiu_ms

ovidiu_ms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,296
  • Înscris: 06.02.2013
Cred ca mai corect este: De ce Ungurii urasc Romanii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate