Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Magic FM sau Europa FM?

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

Poll: Magic FM sau Europa FM? (143 member(s) have cast votes)

Ce post de radio preferati din cele 2?

  1. Magic FM (64 votes [43.84%])

    Percentage of vote: 43.84%

  2. Europa FM (82 votes [56.16%])

    Percentage of vote: 56.16%

Vote Guests cannot vote

#73
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
M.T.V. RO. a inceput sa devina obositor. Kiss e 'Chix' din toate punctele de vedere.

U T.V. si 1 Music RO. sunt diversificate, imi place ca U T.V. nu este plin de publicitate si ca nu are un Play-List repetitiv. :D

Iar dintre Europa si Magic, prefer Europa; Magic e cam Tragic. :P

#74
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

 alfa_alfa, on 31st January 2012, 19:35, said:

M.T.V. RO. a inceput sa devina obositor. Kiss e 'Chix' din toate punctele de vedere.

U T.V. si 1 Music RO. sunt diversificate, imi place ca U T.V. nu este plin de publicitate si ca nu are un Play-List repetitiv. :D                        
Iar dintre Europa si Magic, prefer Europa; Magic e cam Tragic. :P


Ce bun era STAR FM pana in 2006,numai ca atunci eram orbit de EUROPAFM.EUROPAFM a furat chiar sloganul postului STAR FM "Cea mai buna varietate de muzica din '80 pana azi!" Pe STAR FM nici nu se repeta muzica,si la vremea aceia era cel mai ascultat post de radio din Pitesti pe 90,7.Era ALPHA STAR,apoi din 2006 cum a picat STAR FM a aparut Magic Fm - Soft Music Re-Re-Re...Replay pe 91,2 in Pitesti.Radio Cafe - "Muzica de poveste!" aici au nimerit-o,chiar au muzica buna,dar eu am renuntat la fenomenul radio

TV ma uit doar seara de la 20:00,iar la posturi TV muzicale(MTV,Kiss Tv,U sau 1 Music Channel RO si nici HU) nu intra in optiunile mele

Iar intre H!T Music Channel si VH1,ramane tot Vh1,desi repeta multe videoclipuri la "Cover Power" sau "Boogie Night" si de ce nu si la "Saturday Night Fever".Imi plac emisiunile "The Final Countdown" si "Greatest Hits" pacat ca la noi in Romania e la ora 1:00,fata de UK care este cu 2 ore in urma(sau 3 ore daca e ora de vara) Cam astea sunt optiunile mele legate de muzica.Mezzo a devenit plictisitor cu toti "bronzatii" aia,nu ca as avea ceva cu negrii,dar ma cam plictiseste jazz-ul.Recunosc ca ma mai uit pe Nota TV in noapte cand nu mai da muzica de pahar si romantele alea ale lor.Noaptea mai dau si videoclipuri marete din anii '80-'90.Nu stiu dar in ziua de azi muzica asta noua cam pune stapanire pe toate radio-urile si tv-urile si rar se mai aude muzica buna! Iar posturile acelea nu au viata lunga la noi fie radio sau tv.

#75
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

 myxmax90s, on 28th January 2012, 21:32, said:

Eu n-am votat nimic,pentru ca ambele posturi dau aceiasi muzica,parca Magic Fm ar fi fratele mai mic EuropaFm.Ei nu-si dau seama cat de penibili sunt.Daca era sa votez as fi votat MUSIC FM dar din pacate eu trebuie sa suport de 3 ori PRO FM in Pitesti.Pana in 2008 nici nu a existat PRO FM la Pitesti,acum satura-te de el.Daca s-a dus Info Pro si a aparut Music Fm,de ce pacatelor nu si-a mentinut frecventa.Acum trebuie sa aud PRO FM la Pitesti pe 91,70(frecventa lui) 94,30(frecventa Info Pro Valcea) si pe 99,60-cum era de asteptat(pe retea) numai PRO FM.E destul de enervant.De ce e prea bun Music FM pentru Pitesti si celelalte orase, la fel Romantic FM,disparut pe 29.09.2008 odata cu aparitia ZU( un nimic).De ce tot ce e bun dispare repede,ca suntem romani? Iar EuropaFM si MagicFm supravietuiesc pentru ca nu sunt foarte bune posturi de radio,cel putin eu unul as desfiinta EuropaFM cu muzica si as lansa un post Europa FM 100% Stirile Care Conteaza!,am boala pe dj-ii astia care habar n-au sa faca un playlist la EuropaFm in frunte cu marele Zaff care e PRAF. :deadtongue: Si cand te gandesti ca au vrut sa lanseze si doua posturi TV(Europa 1 TV si Europa 2 TV ca sa ce...? bine ca a fost C.N.A -ul pe faza.Oricum a fost vina lor ca nu s-au incadrat in data stabilita si au pierdut licentele).Macar daca erau posturi de muzica foarte bune,unul e doar cu stiri si celalalt cu muzica,cum sunt canalele acelea in Vest.Daca ar fi fost ceva de gen Europe 2 TV,iar celalalt un  posti de stiri putin similar cu Euronews,dar mai bine ca nu s-a intamplat asta.Sigur ar fi fost varianta video EuropaFM si era jenant)

diferenta e ca la magic fm piesele sunt atent selectate si nu intra NICIODATA porcarii ca la europa fm (vezi fuckin angel)

info pro era bun, dar s-a dus. dar noroc de magic fm, chiar daca au piese triste, sunt PREA FRUMOASE. europa fm nici n-a auzit de ele.
playlistul la efm in ultimul timp e varza, dj-ii aia n-au treaba cu muzica, sunt in afara rau de tot. iar publicitatea si vorba multa e alt dusman al lui europa fm.

 Radioproductie, on 28th January 2012, 22:41, said:

Mai mult Magic decat EFM.Din pacate...
de ce "din pacate"? :o ?

 myxmax90s, on 31st January 2012, 18:26, said:

Europafm a difuzat Inna - Club Rocker(varianta garaju' lu Zafiu) :thumbdown:




NICIUNUL crede-ma,am fost odata cel mai mare fun EUROPAFM,dar acum nu mai exista pentru mine,explicatia = "CEA MAI neBUNA MUZICA DIN '80 PANA AZI!".
de atunci europa fm a decazut mult.
si mie imi placea efm, dar nu era asa varza ca azi.

 myxmax90s, on 31st January 2012, 19:38, said:

Ce bun era STAR FM pana in 2006,numai ca atunci eram orbit de EUROPAFM.EUROPAFM a furat chiar sloganul postului STAR FM "Cea mai buna varietate de muzica din '80 pana azi!" Pe STAR FM nici nu se repeta muzica,si la vremea aceia era cel mai ascultat post de radio din Pitesti pe 90,7.Era ALPHA STAR,apoi din 2006 cum a picat STAR FM a aparut Magic Fm - Soft Music Re-Re-Re...Replay pe 91,2 in Pitesti.Radio Cafe - "Muzica de poveste!" aici au nimerit-o,chiar au muzica buna,dar eu am renuntat la fenomenul radio

TV ma uit doar seara de la 20:00,iar la posturi TV muzicale(MTV,Kiss Tv,U sau 1 Music Channel RO si nici HU) nu intra in optiunile mele

Iar intre H!T Music Channel si VH1,ramane tot Vh1,desi repeta multe videoclipuri la "Cover Power" sau "Boogie Night" si de ce nu si la "Saturday Night Fever".Imi plac emisiunile "The Final Countdown" si "Greatest Hits" pacat ca la noi in Romania e la ora 1:00,fata de UK care este cu 2 ore in urma(sau 3 ore daca e ora de vara) Cam astea sunt optiunile mele legate de muzica.Mezzo a devenit plictisitor cu toti "bronzatii" aia,nu ca as avea ceva cu negrii,dar ma cam plictiseste jazz-ul.Recunosc ca ma mai uit pe Nota TV in noapte cand nu mai da muzica de pahar si romantele alea ale lor.Noaptea mai dau si videoclipuri marete din anii '80-'90.Nu stiu dar in ziua de azi muzica asta noua cam pune stapanire pe toate radio-urile si tv-urile si rar se mai aude muzica buna! Iar posturile acelea nu au viata lunga la noi fie radio sau tv.
eu prefer cel mai mult vh1 classic  :inlove: singurul post de radio fara nicio reclama! iar muzica e aur curat.  un fel de magic fm varianta tv.

apoi vh1 , iar dintre cele romanesti, rar, music channel, dar cand difuzeaza MUZICA, nu popcorn.

Edited by AndreyAlejandro, 01 February 2012 - 09:55.


#76
mariusx25

mariusx25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 13.12.2005
E simplu, Europa fm are un playlist predefinit si amestecat pe tot parcursul zilei, din pacate, senzatia, dupa o perioada de ascultare, ca se repeta foarte des aceleasi melodii, deci repertoriul limitat, pe cand la Magic fm, plaja de melodii difuzate este cu mult mai mare.

Edited by mariusx25, 02 February 2012 - 11:15.


#77
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

 mariusx25, on 2nd February 2012, 12:14, said:

E simplu, Europa fm are un playlist predefinit si amestecat pe tot parcursul zilei, din pacate, senzatia, dupa o perioada de ascultare, ca se repeta foarte des aceleasi melodii, deci repertoriul limitat, pe cand la Magic fm, plaja de melodii difuzate este cu mult mai mare.


Europa fm & Magic Fm = zarzavaturi

Music Fm(fost Info Pro) e cel mai bun dar ca deobicei la noi pe minunatele noastre meleaguri tot ce e foarte bun,dispare repede sau accesul este limitat.Daca esti din Bucuresti esti avantajat.Ai Gold FM(96.9),Music FM (103.8),Romantic FM(101,9).Cine mai asculta masiv,in Bucuresti Efm si Mfm.Noi astialalti normal ca beneficiem de cele mai prost cotate radio-uri din Romania.Si e vorba: "in lipsa de altceva te multumesti cu nevasta-ta!" asa e la noi.Decat nimic mai bine niste prafuri cum sunt Europa FM si Magic FM.De ce in alte orase sa nu existe Gold FM sau Music FM,iar Romantic FM va amintiti ce nimic de radio l-a dat jos(ZU)

Ca sa numai zic ca astia de la RDS au scos de pe digital si Romantic FM ca sa trateasca o erezie precum RADIO MARIA(pentru insectari(sectantati)

Acum astia de la Click FM(fost City FM 106,2 Bucuresti) vor sa se extinda in tara...

In afara de Lionel Richie - Hello,Richard Marx - Hazard,Stevie B - Because I LOve You,Bad Boys Blue,Celine Dion la greu si altele nu mai auzi altceva la Zeropa FM si Jalnic FM

Le-am scris o scrisoare celor de la Efm,in care imi manifestam dorinta de a difuza mai multe melodii retro,nu mi-au raspuns nimic,nici pe forum,sunt imposibili...numai ce ii canta lu' Zafiu si pe cine are el chef sa promoveze,si in ultima vreme a demonstrat cat de dus poate fi.Sunt sute care se plang ca la Efm e multa vorbarie,mai bine zis pologhie matinala,zafiala si branciala(Brancu) si multe emisiuni care ar trebui sa dispara.Magic Fm e un CD sau mai multe CD-uri cu aceleasi melodii,si le mai schimba pe unele asa,dp cum bate vantul

In secolul 21 fenomenul radio este expirat !!! :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:

http://www.europafm....azi~f7.18.2273/

Ce a fost si ce a ajuns EuropaFM

Weekend-ul acesta este dedicat artistilor americani
http://www.europafm....end-intreg.html

Edited by myxmax90s, 03 February 2012 - 13:18.


#78
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

 myxmax90s, on 3rd February 2012, 13:32, said:

Europa fm & Magic Fm = zarzavaturi

:lol:

sunt extremele. efm exagereaza cu stirile, cu emisiuni multe si reclame dese si multe, iar magic fm n-are mai deloc stiri, reclame putine, emisiuni 0....

info pro echilibra...

nu ar fi rau sa introduca music fm in toata tara. ar fi o alternativa, ceva nou.

Edited by AndreyAlejandro, 07 February 2012 - 16:43.


#79
stefano_nc

stefano_nc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.03.2008
EUROPA FM 100.3 FM IN BUZAU :coolspeak:  FOARTE BUN POST DE RADIO

#80
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
pana acum nu l-ati avut? :o

#81
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Ba il au de foarte multa vreme, era si inainte de 2006 cand a intrat in Slatina.

#82
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In 2006 cred ca era RRA Istrita pe 100.3, Europa pe 107.0 pe atunci. Apoi, din cauza ca era afectata receptia Radio21 100.2, au facut schimb de frecvente, iar 100.3 a ramas jos in oras.

#83
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

 stefano_nc, on 7th February 2012, 16:47, said:

EUROPA FM 100.3 FM IN BUZAU :coolspeak:  FOARTE BUN POST DE RADIO
atunci de ce a dat de inteles ca si cum ar fi intrat ?

later: voi ati observat ca dupa fiecare jurnal si ala de pranz si ala de seara intra nelipsitul dream girl ? god...

Edited by AndreyAlejandro, 07 February 2012 - 18:24.


#84
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,811
  • Înscris: 14.10.2008
Eu de 2-3 luni incoace schimb mereu postul TV cand intra Dream Girl pe vreunul.

#85
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
din vara, magic fm si  efm fm vor avea un concurent pe masura: music fm.
asta, daca nu va aparea doar in iasi, dupa bucuresti. dar ma indoiesc ca nu se vor extinde, din cate am inteles.

cred ca va aparea peste tot pe unde pro fm este de 2 sau chiar 3 ori.

Edited by AndreyAlejandro, 09 February 2012 - 09:55.


#86
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012
Haideti oameni buni sa vedem ce se intampla cu Europa FM, peste o saptamana.
Distinsul matinal Toader Paun de la matinalul " O dimineata de milioane" - ne-a promis schimbari majore in grila de programe

Si asta e bine dar mi-as muzica...sa fie mai diversificata, cum era candva la Info pro.

Daca ar disparea George Zafiu de pe frecventele E fm ar fi bine.El este directorul muzical si el inebuneste pe toata lumea cu "Automatic lover"- o melodie care nu e cine stie ce.E disco, dar el nu a auzit decat Automatic lover in viata asta, si o da intr-o mare veseliePosted Image

Ca sa nu mai vorbim de repetatul melodiilor 2/2 zile + 2/2 nopti pe saptamana. Ba mai mult au eliminat piese gold, si alea frecate....ca sa-mi bage Oceana - "Cry Cry," iarasi au inceput cu "A night like this ! " - Caro Emerald si "Love Is For Free" - SMILEY

Dovada: http://www.europafm....tail&avBrowse=2

http://www.europafm....pafm~f5.9.5932/

Sa vedem ce-o sa iasa din povestea asta.

#87
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cel putin una dintre schimbari e venirea lui Vlad Petreanu la matinal: http://www.paginadem...de-televiziune/

Edited by MembruAnonim, 07 September 2012 - 10:51.


#88
myhai_91

myhai_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 31.03.2012

 MembruAnonim, on 07 septembrie 2012 - 10:50, said:

Cel putin una dintre schimbari e venirea lui Vlad Petreanu la matinal: http://www.paginadem...de-televiziune/

Sa nu-l strice si pe Vlad Petreanu.

Monica Anghel si George Zafiu. De ce asta nu pleaca - Zafiu.Si cine ma prezinta Europa Expres - Camelia Ghenciu ?

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe Camelia Chenciu am auzit-o ieri in Clubul de seara, a trecut de la Vibe la 21, iar acum la Europa.

#90
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Dar Radio 21 nu se schimba? Va ramane asa la forma lui actuala?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate