Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Magic FM sau Europa FM?

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

Poll: Magic FM sau Europa FM? (143 member(s) have cast votes)

Ce post de radio preferati din cele 2?

  1. Magic FM (64 votes [43.84%])

    Percentage of vote: 43.84%

  2. Europa FM (82 votes [56.16%])

    Percentage of vote: 56.16%

Vote Guests cannot vote

#55
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postdumitrascuiovan, on 8th January 2012, 13:30, said:

Desi playlistul este mai restrans la Magic FM,il prefer pe acesta din urma.Muzica este foarte bine aleasa,nu "scapa" manele disco ca la Europa FM.
La Europa FM,este si multa vorbarie combinata cu obositoare spoturi publicitare.Se vorbeste mult,prost si fara rost la unele emisiuni
corect. este un post bazat pe reclame si vorba multa inutila. dar asta prinde la romani...
n-ai auzit mai sus cum a spus un user ca Magic FM e de c...  ? daca si magic fm e asa...chiar s-a pierdut notiunea de muzica de tot.

#56
rodici67

rodici67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.08.2009

View PostAndreyAlejandro, on 8th January 2012, 14:06, said:

corect. este un post bazat pe reclame si vorba multa inutila. dar asta prinde la romani...
n-ai auzit mai sus cum a spus un user ca Magic FM e de c...  ? daca si magic fm e asa...chiar s-a pierdut notiunea de muzica de tot.
Constat ca promovezi "Tragic FM" pe toate sectiunile forumului...Macar te platesc bine?...

Edited by rodici67, 09 January 2012 - 01:41.


#57
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
n-am magic fm in craiova deci ascult europa fm mai mult decat magic fm
pe net nu ma obosesc
ma "oboseste" 21 cand surfez

#58
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View Postrodici67, on 9th January 2012, 01:40, said:

Constat ca promovezi "Tragic FM" pe toate sectiunile forumului...Macar te platesc bine?...
parca nu era atat de depresiv acest post. nu stiu ce se intampla cu magic fm. speram mai multe de la ei.
din 2012 credeam ca va fi altceva. dar e din ce in ce mai Tragic, asa cum spuneti si voi mai sus.

credeam ca o data ce-a fost party music vor combina party music cu soft music. dar prostii au scos party music si de pe online si au lasat doar Tragic fm...parca din ce in ce mai tragic.  :thumbdown:
iar playlistul parca e din ce in mai redus.
imi pare rau ca am votat magic fm. europa fm ar fi meritat sa-l votez.

Edited by AndreyAlejandro, 09 January 2012 - 17:29.


#59
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Lasa ca maine sau poimaine iti revii si zici ca Magic e cel mai tare :naughty:

#60
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
observ ca efm bate in absolut toate sondajele magic fm lejer.

#61
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,813
  • Înscris: 14.10.2008
Si din cauza acoperirii mult mai reduse a Magic-ului. Craiova si Slatina nimic, nema Magic, Europa FM da, Adventist FM da.

#62
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
si nu doar asta. cred ca si pt. playlist variat la efm, pe cand la magic fm....aceleasi piese mereu.
un plus si pt. sunetul europa fm.

interesant faptul ca magic fm n-are nici macar o emisiune. inteleg ca n-are cine ce stiri, dar o emisiune cu muzica anume macar in week-end sau o data pe zi ar fi putut introduce.

#63
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,813
  • Înscris: 14.10.2008
Lipsa emisiunilor este specifica trustului SMS Broadcasting, vezi KISS TV care si el e doar un tonomat, au scos si topul Fresh 40 de pe el.

#64
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View PostNeaceasca85, on 22nd January 2012, 14:29, said:

Lipsa emisiunilor este specifica trustului SMS Broadcasting, vezi KISS TV care si el e doar un tonomat, au scos si topul Fresh 40 de pe el.
:o :o
de ce au scos si topul?!

ce varza

#65
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,813
  • Înscris: 14.10.2008
L-au scos cu mult timp inainte ca Huidu sa-si sparga capul la ski. Si Kiss Blitz a disparut si de pe radio si de pe TV. Mai e un anume Kiss Cinema pe KISS TV doar duminica parca.

Acum si mai varza ca de vineri seara le-a picat sunetul si nu l-au remediat nici pana acum, se aude ca un cur, de obicei cade in faza asta doar 1 ora sau 2 apoi isi revine, se blocheaza putin imaginea si pa bass, pa bruma de inalte, devine inascultabil. Sa-l inchida dracu daca nici sa se auda bine nu sunt in stare.

#66
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
kiss tv e de departe cel mai limitat post de muzica din Romania. atat Music Channel cat si MTV sau UTV sunt mult mai bune si mai diverisificate.

vh1-urile sunt cele mai bune de departe chiar daca nu-s romanesti (se vede asta), mai ales vh1 classic cu muzica exceptionala.

un top dupa calitatea muzicii ar fi cam asa:
1. vh1 classic
2. vh1
3. music channel
4. mooz
5. mtv
6. utv
7. kiss tv

Edited by AndreyAlejandro, 22 January 2012 - 16:24.


#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,813
  • Înscris: 14.10.2008
Ahaa, tu te-ai mutat la Dolce pentru VH 1 Classic si GSP TV.  :naughty: Acum il ai si pe Samuila la Dolce Sport.

Edited by Neaceasca85, 22 January 2012 - 18:02.


#68
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
1. Music Channel - categoric cel mai bun post romanesc de muzica, grila bogata, HD in curand
2. MTV RO - 16:9 si implicit imagine foarte buna, muzica la fel
3. UTV - nu mai e ce a fost, dar macar au HD
4. ...KissTV

H!T Music si VH1 si ele foarte bune dar pe targetul lor, nu le-am amestecat.

#69
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008

View PostMembruAnonim, on 22nd January 2012, 20:47, said:

1. Music Channel - categoric cel mai bun post romanesc de muzica, grila bogata, HD in curand
2. MTV RO - 16:9 si implicit imagine foarte buna, muzica la fel
3. UTV - nu mai e ce a fost, dar macar au HD
4. ...KissTV

H!T Music si VH1 si ele foarte bune dar pe targetul lor, nu le-am amestecat.
Topul facut de tine este ok, cu exceptia MTV si UTV. De ce zici tu ca UTV nu mai e ce a fost? MTv a devenit un KissTV cu sunet mai bun si imagine mai buna, dar in rest acelasi playlist ca si kisstv.

#70
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Eu n-am votat nimic,pentru ca ambele posturi dau aceiasi muzica,parca Magic Fm ar fi fratele mai mic EuropaFm.Ei nu-si dau seama cat de penibili sunt.Daca era sa votez as fi votat MUSIC FM dar din pacate eu trebuie sa suport de 3 ori PRO FM in Pitesti.Pana in 2008 nici nu a existat PRO FM la Pitesti,acum satura-te de el.Daca s-a dus Info Pro si a aparut Music Fm,de ce pacatelor nu si-a mentinut frecventa.Acum trebuie sa aud PRO FM la Pitesti pe 91,70(frecventa lui) 94,30(frecventa Info Pro Valcea) si pe 99,60-cum era de asteptat(pe retea) numai PRO FM.E destul de enervant.De ce e prea bun Music FM pentru Pitesti si celelalte orase, la fel Romantic FM,disparut pe 29.09.2008 odata cu aparitia ZU( un nimic).De ce tot ce e bun dispare repede,ca suntem romani? Iar EuropaFM si MagicFm supravietuiesc pentru ca nu sunt foarte bune posturi de radio,cel putin eu unul as desfiinta EuropaFM cu muzica si as lansa un post Europa FM 100% Stirile Care Conteaza!,am boala pe dj-ii astia care habar n-au sa faca un playlist la EuropaFm in frunte cu marele Zaff care e PRAF. :deadtongue: Si cand te gandesti ca au vrut sa lanseze si doua posturi TV(Europa 1 TV si Europa 2 TV ca sa ce...? bine ca a fost C.N.A -ul pe faza.Oricum a fost vina lor ca nu s-au incadrat in data stabilita si au pierdut licentele).Macar daca erau posturi de muzica foarte bune,unul e doar cu stiri si celalalt cu muzica,cum sunt canalele acelea in Vest.Daca ar fi fost ceva de gen Europe 2 TV,iar celalalt un  posti de stiri putin similar cu Euronews,dar mai bine ca nu s-a intamplat asta.Sigur ar fi fost varianta video EuropaFM si era jenant)



View Postgabybcr, on 23rd January 2012, 11:35, said:

Topul facut de tine este ok, cu exceptia MTV si UTV. De ce zici tu ca UTV nu mai e ce a fost? MTv a devenit un KissTV cu sunet mai bun si imagine mai buna, dar in rest acelasi playlist ca si kisstv.

Playlisturile MTV,Kiss Tv se raporteaza la ROMANIAN TOP 100 la fel si la radio 21 si altele.Daca Lykke Li - I Follow Rivers e de 7-8 saptamani sau cate or fi,pe prima pozitie normal ca insista sa difuzeze la nesfarsit videoclipul acesta.Pe mine deja incepe sa ma ia durerea de cap,de cate ori butonez telecomanda si nimeresc pe oricare din aceste programe : MTV,U,Kiss sau 1 Music Channel ma intalnesc cu Lykke Li.Pe Music Channel HU nici nu se stie de asa ceva deocamdata.Cam asa sunt facute toate playlisturile,sau defapt topul se face in favoarea numarului de difuzari pe saptamana...

Edited by myxmax90s, 28 January 2012 - 21:41.


#71
Radioproductie

Radioproductie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 11.11.2010
Mai mult Magic decat EFM.Din pacate...

#72
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View PostCorupt, on 1st January 2012, 13:53, said:

Difuzeaza vreunu Jean de la Craiova si Parazitii ? Sau macar putin de Inna sau Alexandra Stan? (in cel mai rau caz Connecte-r)

Europafm a difuzat Inna - Club Rocker(varianta garaju' lu Zafiu) :thumbdown:

View PostAndreyAlejandro, on 9th January 2012, 18:27, said:

parca nu era atat de depresiv acest post. nu stiu ce se intampla cu magic fm. speram mai multe de la ei.
din 2012 credeam ca va fi altceva. dar e din ce in ce mai Tragic, asa cum spuneti si voi mai sus.

credeam ca o data ce-a fost party music vor combina party music cu soft music. dar prostii au scos party music si de pe online si au lasat doar Tragic fm...parca din ce in ce mai tragic. :thumbdown:
iar playlistul parca e din ce in mai redus.
imi pare rau ca am votat magic fm. europa fm ar fi meritat sa-l votez.


NICIUNUL crede-ma,am fost odata cel mai mare fun EUROPAFM,dar acum nu mai exista pentru mine,explicatia = "CEA MAI neBUNA MUZICA DIN '80 PANA AZI!".Stirile CARE CONTEAZA !merita ascultate! :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate