Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Reconditionare parchet masiv

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
florin96

florin96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 13.07.2005
iogamac fostul Palux de la poli.... se numeste parcodur.

#38
iogamac

iogamac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 05.11.2009

 florin96, on 06 martie 2015 - 14:02, said:

iogamac fostul Palux de la poli.... se numeste parcodur.
Dar Ecopalux de la Azur ce este? Eu am hotarat sa merg pe monocomponent lac, pe baza de apa...nu vreau sa fie fooooarte lucios.

#39
alinflorindumitru

alinflorindumitru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.06.2014
buna seara!
am si eu o problema...am cumparat un apartament cu parchet vechi care trebuie schimbat
treaba este ca sub ele are strat de nisip, placi de osb cred ca se numesc si apoi parchetul peste
ca sa le scot imi ramane o diferenta de 10 cm pana la nivelul celorlalte camere si ma gandesc ca sa tort o placa de 10 cm e cam mult pentru un apartament plus munca multa!
cum sa procedez? se poate turna o sapa peste nisip si osb? va multumesc!

#40
mariusneh

mariusneh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 28.06.2007
Completează diferența cu polistiren extrudat. De 5, de 10, de cât ai nevoie.

#41
edmond1815

edmond1815

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.02.2008
Salut,

Am un apartament vechi, cu un parchet din stejar masiv. Am gasit un meserias care il scoate, pune placa OSB, si il pune inapoi cu adeziv. Ma asigura ca nu v-a mai scartai si ca v-a arata ca nou.
Problema apare ca o sa iasa mai putin, doresc din margine sa inceapa si sunt cateva placi cu carii. Stie cineva unde pot gasi acelasi parchet latime de 65 mm? lungime 35 mm. Pentru ca am inteles
ca acum se gaseste doar de 70 mm latime, si in cazul asta v-a trebui pus nou intr-o camera intreaga.

Multumesc

#42
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,693
  • Înscris: 21.08.2008
Am reconditionat parchetul din fag masiv, pe alocuri sunt zone care nu imi plac, astea sunt cele mai urate zone.
S-a slefuit, s-a chituit si s-a lacuit. Ei bine, dupa o zi chitul se vade retras din spatiile respective ca in poze dar lacul acopera. Sunt destule zone de genul asta, mai mici ca spatiu si e clar ca acel chit a fost dat la repezeala, doar la suprafata, fara sa se insiste sa intre intre frizele de parchet. In plus, in momentul stergerii chitului acesta nu mai e la nivel, apare ca un chit de gresie, cu adancitura.
Mie nu-mi place, sotia zice ca "merge"... Voi ati accepta asa ceva? Nu ar trebui sa fie la acelasi nivel tot (ca doar nu e gresie) si sa se vada doar diferentele cromatice?

Attached File  WP_20171001_11_01_27_Pro.jpg   359.46K   87 downloadsAttached File  WP_20171001_11_01_47_Pro.jpg   255.65K   85 downloads

Attached Files



#43
Degetzica

Degetzica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 20.07.2007
A folosit cineva lac cerat ?
Ca rezistenta, cum este fata de Durolac ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate