Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

zgomot in urechi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
untavi1985

untavi1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2011
am de foarte multi ani un zgomot in urehi. la doctor mi s-a zis ca nu amtimpanul spart . nu aud aproape deloc cu aceea ureche . de asemenea e si acel zgomot. tin mnte ca am stat mult in apa odata cu urechea si am avut ceva dureri de ureche . cred ca de atunci cam am aceste probleme . de asemenea tin minte ca am bagat odata un varf de creion mult aproape de timpan . stiu ca m-ai fac si multa ceara in urechi

#2
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
De ce ti-ai baga un creion un ureche? :blink:

#3
primejdie_06

primejdie_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 20.02.2007
... cred ca un consult ORL ar fi cel mai indicat pentru problemele tale... poti sa incerci spalaturi in ambele urechi cu infuzie de flori de musetel si pompita cu trompa din alea medicinale care sa te ajute sa duci infuzia cat mai aproape de timpan... la mine a functionat cu succes metoda... dar oricum eu iti recomand cu caldura un consult ORL de specialitate...

#4
untavi1985

untavi1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2011

 primejdie_06, on 26th December 2011, 14:34, said:

... cred ca un consult ORL ar fi cel mai indicat pentru problemele tale... poti sa incerci spalaturi in ambele urechi cu infuzie de flori de musetel si pompita cu trompa din alea medicinale care sa te ajute sa duci infuzia cat mai aproape de timpan... la mine a functionat cu succes metoda... dar oricum eu iti recomand cu caldura un consult ORL de specialitate...
cand eram mai mic am avut si dureri din acelea care se rezolvau de obicei cu ulei cau ceva incins in ureche asa se facea pe atunci
pompita  o iau tot de la medic sau ma duc la farmacie? in rest cu infuzia cum e? se pune ceaiul la incalzit si stai in abur sau cum?

#5
primejdie_06

primejdie_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 20.02.2007
... pompita o cumperi din farmacie... este ca o para de cauciuc cu o trompita subtire in fata. infuzia o prepari din flori de musetel, o lasi sa se raceasca la temperatura la care suporti cotul scufundat in ea... umpli pompita cu ceai de musetel si o introduci usor in ureche si presezi FOARTE INCET de ea pentru a spala interiorul urechii cu infuzie... o sa ai nevoie cam de jumatate de litru de infuzie (cate o cana pentru fiecare ureche) iar operatiunea o repeti cel putin 7 zile...

#6
danutz_2009

danutz_2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,975
  • Înscris: 22.02.2009
untavi1985, tu ridici numai probleme medicale care nu se pot rezolva pe net! Absolut deloc pe net!

Ai mai deschis un topic, am raspuns serios (fara glume sau ironie) dar mi s-a sters raspunsul.

Aici, daca timpanul este perforat spalaturile de acasa sunt contraindicate (as fi scris cu bold, dar .....)!
Mergi la medic! Trebuia sa mergi mai de mult timp! Timpanul se poate reface chirurgical (uneori, depinde de cauza).
Medicina zilelor noastre rezolva multe "probleme" ridicate de pacienti.

Numai bine!

#7
untavi1985

untavi1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.12.2011

 teapavoua, on 26th December 2011, 13:27, said:

De ce ti-ai baga un creion un ureche? :blink:
ca sa curat urechea cred... a fost acum mult timp

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate