Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

master franta

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
justme1111

justme1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.12.2011
Salut,
Ma numesc Mihai, sunt in anul 1, la un master in domeniul economic in Iasi. Imi doresc sa ma inscriu la anul la un master M2, la Lille. Pentru cei care nu stiu, daca sunteti in anul 1 la master in Romania, va puteti inscrie in Franta la Lille direct in master M2, pe baza de interviu. Astfel pentru cei care sunt acceptati, taxa e de 500 euro pe an iar pt cei ce  nu au o situatie tocmai buna financiara primesc bursa 500 euro pe luna, si in semestrul 2 se fac 6 luni de alternanta, practica la o firma din Franta, in functie de masterul la care esti inscris. Eu zic ca este o oportunitate foarte buna, de viitor, de aceea vreau sa incerc sa intru in anul 2 direct acolo. Daca e sa nu reusesc continui cu masterul in Romania sau ma inscriu in anul 1 acolo. Va scriu in mod special pentru a gasi cel putin un partener de invatat franceza in mod serios, fiindca nu e indeajuns doar sa inveti, cat si sa comunici foarte mult, de aceea ne-ar prinde bine celor care vrem sa plec in Franta sa facem sesiuni in care sa vorbim foarte mult.Daca sunt interesati, contactati-ma pe messenger [email protected]

#2
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
Felicitări! Uite că mai învață lumea prin România!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate