Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

centrala pt casa

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
comanu

comanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.10.2010
as dori sa imi cumpar o centrala termica pt o casa de 136 mp din care 18 mp este garajul care nu va fi f tare incalzit as vrea sa imi iau una de 24 kw ce parere aveti fata fata la casa mea m-am gandit la Viessmann Vitopend100 mi se pare o centrala f buna si am auzit ca ar fi f buna ce parere aveti trebuie de 28 kw sau mai mare ce am vazut e ca una de 28 kw incalzeste mai multa apa calda odata decat cea de 24 kw si incalzeste o suprata mai mare cea de 24 -180 mp si cea de 28 -230 dar eu cum am doar 136 zic ca ar merge cea de 24 e cu ceva mai ieftina si conteaza va rog sa imi ziceti daca e ok cea de 24 kw multumesc

#2
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Eu as vrea sa stiu unde ai facut scoala. Neinteresant daca garajul va fi f incalzit sau p incalzit. Ma intereseaza sa stiu ce ai cu limba romana de o batjocoresti in halul asta ?!
O centrala de 24 KW ar trebui sa-ti fie suficienta cu conditia sa nu uiti usa deschisa la garaj. Legat de cata apa calda face o centrala, depinde cata apa calda iti trebuie. Daca iti trebuie sa te speli, ar trebui sa fie de ajuns. Daca vrei sa umpli garajul cu apa calda, nu e suficient ..

#3
comanu

comanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 23.10.2010

View Postcspot, on 11th December 2011, 23:02, said:

Eu as vrea sa stiu unde ai facut scoala. Neinteresant daca garajul va fi f incalzit sau p incalzit. Ma intereseaza sa stiu ce ai cu limba romana de o batjocoresti in halul asta ?!
O centrala de 24 KW ar trebui sa-ti fie suficienta cu conditia sa nu uiti usa deschisa la garaj. Legat de cata apa calda face o centrala, depinde cata apa calda iti trebuie. Daca iti trebuie sa te speli, ar trebui sa fie de ajuns. Daca vrei sa umpli garajul cu apa calda, nu e suficient ..
ti-am cerut sfatul.omul se mai grabeste cand scrie daca esti cumva analist cred ca trebuie sa intri pe alt site daca nu poti sa ajuti cu o parere abtinete ca nu is curios cfe parere ai tu  vreau sfaturi nu morala

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate