Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

camera video panasonic sdr-h100

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
htrpl

htrpl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.02.2011
As vrea sa cumpar o camera video panasonic sdr-h100. M-ar interesa cateva pareri de la cei care o au deja. Cand filmezi la distanta din mana( cu zoom optic maxim ), tremura imaginea? Per ansamblu,e un model reusit?

#2
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
"Deoarece tremurul mainilor este sesizabil imediat atunci cand zoom-ul este puternic, un stabilizator optic al imaginii este esential pentru a elimina acest efect si pentru a permite inregistrarea de cadre clare. Aici intervine noua functie Advanced O.I.S., care detecteaza si corecteaza tremurul mainilor pentru a oferi imagini stabile chiar si atunci cand folositi zoom-ul. In plus, adaugarea unui Active mode permite producerea unor imagini clare chiar daca filmati in timp ce mergeti."

Emag dixit.

#3
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Ce tare est COSTI! :roflmaofast:
Daca are fi cum spui tu acuma m-as duce acum la container sa arunc dihania de Steady-Cam pe care am dat o caruta de bani si l-as inlucui cu camera minune.
Iti dai seama ce afacere:Bani putini,Greutate si Gabarit infim(o tii in palma si alergi cu ea imprejurul mirilor),nu ai nevoie de echipamente auxiliare.

#4
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
N-am facut altceva decit sa postez descrierea facuta de EMag, asa cum am si precizat dealtfel.
Daca initial n-am dat link-ul este ca sa nu para ca fac reclama mascata respectivului magazin, dar o voi face acum.

http://www.emag.ro/c...--pSDR-H100EP-K

In definitiv omul a pus o intrebare pertinenta.

#5
Thorp

Thorp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 22.08.2006
Crezi că te primește vreun mire cu jucăria aia? Dacă n-ai o cameră care să semene cu telescopul Hubble, n-are rost să te prezinți la vreo nuntă în România!

Lăsând gluma la o parte:
- există o mare diferența între camerele cu stabilizator optic și celelalte;
- cu cât zoom-ul este mai mare, cu atât stabilizarea este mai ineficientă;
- nici dacă zoom-ul maxim era 10 x nu obțineai o stabilizare decentă;
- mi se pare ciudat zoom-ul optic de 70 x la o astfel de cameră, mai bine cauți informații despre calitatea imaginii, de obicei un astfel de zoom se obține cu concesii la calitatea sistemului optic.

Baftă!

#6
htrpl

htrpl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.02.2011
Am vazut cateva clipuri pe you tube si duce destul de bine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate