Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Caut Niste Seriale Vechi 2000-2004

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
parabestial-u

parabestial-u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.12.2011
Salutare.Mi-am adus aminte de niste seriale vechi,la care ma uitam in copilarie,numai ca imi aduc aminte doar niste fragmente,si tare as dori sa aflu cum se numeau,poate mai gasesc vre-un videoclip pe net.
Tin sa precizez ca filmele le-am vazut parva pe tvr2 (poate si pe prima,nu mai retin)
Daca isi aduce cineva aminte,ar fi genial.


1-Primul era un film cu niste copii,cumva parinti lor si toti majorii disparusera,si ramasesera doar ei,grupati in cateva gasti.Astia de care imi aduc aminte traiau cumva intr-un super-market,bine fortificat pentru a nu fi atacati de altii.De ceilalti imi aduc aminte ca pusesera cumva stapanire pe lumea de afara,si cumva sefa/sefu lor se plimba cu un jeep de politie (parca).Daca mai imi aduc aminte bine,unul din copii astia sa imbolnavit si l-au pus cumva la izolare....


2-Al doilea,cred ca era pe prima,cu un sofer de tir(unul albastru parca) care mereu dadea de persoane care aveau probleme (gen,femei batute de soti,hartuite de alti.etc) si el le ajuta.

3-Al trei-lea film ,imi aduc aminte foarte vag,,,,ce imi aduc aminte era de o fata mica,traia cred cu bunica intr-o casa frumoasa pe o insula mai mare,sau aveam cumva apa in apropiere,maica'sa murise parca,si mai imi aduc aminte ceva de o matusa.....si cumva intr-un episod vroia,s sa fuga de acasa cu niste circari care venisera in oras,,,sau ei incercau sa o ia cu ei. (nu imi aduc aminte mare lucru).Actiunea se petrecea candva demult,ei circuland cu trasuri.

4-Era un film ceva cu un conac,cu un actor foarte cunoscut care acuma  l-am mai vazut in trecere in reclamele sau filmele de pe "acasa".Deci era un film,ceva cu un conac unde locuia acest barbat,era cumva indragostit,sau impreuna cu o fata frumoasa.Ce imi mai aduc amine e ca el mai avea crize de epilepsie,si ca actiunea se petrecea demult,eu mi-l aduc aminte pe el calare pe un cal prin padure.

Tin minte ca de multe ori ma trezeam mai devreme,sau dupa scoala alergam acasa sa ma uit la respectivele seriale.Dupa cum se vede,mare lucru nu mai imi amintesc din ele,si nici anii in care le-am vazut ,cu siguranta undeva dupa 2000-2001,,si pana in 2004-2005.De asemenea daca exista si a gasit cineva pe net o arhiva ceva cu programele tv din acea perioada,la fel mi-as dori sa mai vad cam la ce ma uitam eu in aceea perioada.Daca cineva isi mai aduce aminte seriale difuzate in acea perioada pe tvr2,prima sau tvr 1,va rog sa le postati aici,ca poate mai gasesc si alte seriale,la care ma uitam atunci.

Multumesc anticipat. :peacefingers:

#2
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
2 cred ca este 18 Wheels of Justice.

Edit: Cu placere. :D

Edited by RandomHero, 03 December 2011 - 23:26.


#3
parabestial-u

parabestial-u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.12.2011
Da,acela e.Mersi :D

#4
Andrei™

Andrei™

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2005

View Postparabestial-u, on 3rd December 2011, 23:23, said:

Da,acela e.Mersi :D

1. cred ca e Jeremiah http://www.imdb.com/title/tt0290966/

#5
parabestial-u

parabestial-u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.12.2011

View PostAndrei?, on 3rd December 2011, 23:53, said:



Desi vad ca scenariu seamana izbitor de mult, nu e acesta.Cel de care zic eu ,era cu niste copii,maxim 25 ani,dar majoritatea sub 20,iar majoritatea filmarilor erau undeva intr-un supermarket.De asemenea erau imbracati mai neingrijit,si acu mi-am adus aminte,daca nu ma insel,era ceva si cu un virus,,,,ori virusul le ucisese parintii,ori era un virus in aer de care se fereau ei.ori virusul era transmisibil de la om la om doar prin atingere.Mersi oricum.

Edited by parabestial-u, 04 December 2011 - 00:08.


#6
parabestial-u

parabestial-u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.12.2011
La 4 l-am gasit -Se numea "Rauzan"
Si la 1 am gasit-Se numea "The Tribe (1999)."


Le caut de cativa ani si acuma am gasit astea 2 filme in nici 10 minute...pff

Edited by parabestial-u, 05 December 2011 - 00:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate