Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Akta Internet

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
884 replies to this topic

#289
georgica

georgica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 30.01.2003
Ca să fie clar, 60 de minute cu 2€ ca extraopțiune la  abonamentul de 2€, deci 4€.

#290
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Foarte bine punctat și clarificat, @georgica


#291
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postandroholic, on 09 august 2017 - 15:21, said:

Nu stiu Mariuse ce au astia în cap. Ti-am zis, la mine în sat fibra lor e colac pe stâlpi, cuib de păsărele, nicidecum întinsă si cuplată la clienti. Nici ei nu stiu ce planuri au. Mai nou acum ei o ard în figuri cu telefonia mobilă dar nici dracu nu se abonează la ei pentru 60 de minute pentru 2 euro. Cică net mobil 500 MB (3 videoclipuri) pe lună la vreo 5 euro. Îs de tot râsul cu scorurile astea.

Tarife si optiuni
Abonamentul de baza
Pretul abonamentului de baza, Akta Mobil, atat a celui fara acces roaming, cat si acelui cu acces roaming este 2 Euro pe luna.
Optiuni
Optiunile care se pot adauga abonamentului de baza si preturile aferente sunt:60 minute nationale la 2 Euro pe luna 60 minunte internationale in UE fix si SUA si Canada fix si mobil la 4 Euro pe lună 500 MB date nationale la 5 Euro pe luna

 
Da , am vazut si eu minunea numita telefonie mobila akta .
Deci fara cuvinte si la trasul fibrei colac pe stalp si niste cutii mari dar nici la tentativa asta de telefonie mobila.
Imi aduc aminte ca in primavara de la vant sa deschis o cutie di aia si are acolo o tripla si niste cabluri.

#292
MrEugen87cl

MrEugen87cl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.01.2016

View Postandroholic, on 09 august 2017 - 13:06, said:

Am pus în urmă cu mai bine de 2 ani pe aici cu fibra AKTA strânsă colac pe stâlpi, cu cutii, sub care și-au făcut cuib rândunelele și alte păsări. Așa a rămas de atunci. În rest netul de la akta pe aici prin sat vine pe cablu normal pe stâlpi, nu pe FO.

*am pus poze

@Neaceasca85 știe
Au pus fibra optica si la mine in comuna zilele astea cu tot cu cutiile alea,dar asa o sa ramana,nu cred ca o sa vina ceva pe ea,nesimtitii cand au lucrat au daramant un encloser de la upc care acum atarna de stalp.

#293
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Si la ce naiba o trage , ca poate nu pricep eu.
La mine au cam 5 abonati pe tv .

#294
MrEugen87cl

MrEugen87cl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.01.2016
Au tras-o doar pe soseaua principala si nu au cuplat-o la reteaua existenta,ei au pus fibra doar sa fie acolo.

#295
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Eu m-am rugat de ei 2 luni sa vina sa-mi traga si mie fibra pentru net, dar trebuia sa extinda reteaua circa 200m si tot m-au evitat, le-am zis ca le platesc eu fibra ...tot n-au vrut. Sa fie sanatosi. Singurul lor rival de aici este telekom care are sarma de 2 mbps...dar daca-s idioti si nu stiu sa profite..

#296
MrEugen87cl

MrEugen87cl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.01.2016
Stau prost cu,capu' astia de la akta,investesc bani aiurea in fibra doar pe soseaua principala si oamenii vad tot pureci la tv pe vechea retea....oricul de la noi toata lumea e legata de upc,au pus si ei fibra nefunctionala la doi ani dupa ce a venit upc in comuna.

#297
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postmarcel201, on 14 august 2017 - 21:31, said:

Eu m-am rugat de ei 2 luni sa vina sa-mi traga si mie fibra pentru net, dar trebuia sa extinda reteaua circa 200m si tot m-au evitat, le-am zis ca le platesc eu fibra ...tot n-au vrut. Sa fie sanatosi. Singurul lor rival de aici este telekom care are sarma de 2 mbps...dar daca-s idioti si nu stiu sa profite..
Unde anume in Botosani ?

#298
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postmariusr1976, on 16 august 2017 - 19:32, said:

Unde anume in Botosani ?
Satul Oraseni Deal

#299
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Daca la cativa km de oras Telekom are tot 2 mb/s ,e jale .
Eu sunt din com Gorbanesti , in Gorbanesti au 20 mb/s dar unde locuiesc eu la 5 km tot asa 2 mb/s.
M-am bucurat ca a venit akta dar au tras fibra doar pentru tv.
Chiar ca habar nu au ce fac.

#300
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
si la mine zona scornicesti ,la 1 km de iesire oras la case au tras fibra dar nu au functionala reteaua de internet ,merge decat cablul coaxial care se vede excreabil,am renuntat la cablu si am cerut net ,nu se poate ,au tras fibra de acum 2 ani si de atunci reteaua e la fel ,nu functioneaza

#301
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
Eu sunt conectat direct din stația de retransmisie si...vai 🌟 lor. Mai vor si telefonie mobilă. Bună glumă.

Plus că si ca semnal cred că stă prost.

#302
Demetrius22

Demetrius22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.09.2008
Buna seara!
Cunoaște cineva setările la SIP VOIP?
INCERC sa scap de telefonul ăla Fanvil Bw 206.

Edited by Demetrius22, 26 December 2017 - 23:53.


#303
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
De obicei nici un operator de telefonie fixa nu comunica parametrii VoIP.

La RDS mereu iti iese din scula lor un fir telefonic clasic la care poti conecta ce telefon fix vrei, fie Concorde, Fax sau DECT.

#304
Emanuel_Irinel

Emanuel_Irinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.06.2010
Asa functioneaza internetul de 300 mbps de la AKTA , locatie Com. Valcelele , Jud. Calarasi .Super ok

Attached Files



#305
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Wow. La ce pret?

#306
Emanuel_Irinel

Emanuel_Irinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.06.2010
Pachetul de servicii integrate 4 Play – AKTA Mix 300 – la prețul de 80 lei (TVA inclus), cuprinde:
  • servicii de televiziune digitală (AKTA Digital START si AKTA HD)
  • Internet cu viteza de 300 Mbps
  • telefonie fixă  
  • telefonie mobilă
Promotia este valabila si pentru clientii AKTA Cablu/ AKTA Digital (clientii 1play) care opteaza pentru pachetul – AKTA Mix 300.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate